logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Meksike, arrestohet “maçoku” i kokaines
Autor E. Çiloti - 17 aprile 2011 11:23
  

Forcat meksikane te sigurise kane arrestuar Bruno Garcia Arreola, i njohur ndryshe si “maçoku”, eksponent i njohur i karteleve te droges Tihuana dhe Sinaloa.
Lajmin e bejne te ditur mediat amerikane, te cilat nenvizojne se “maçoku” kerkohej qe-

prej vitit 2003 nga drejtesia e Shteteve te Bashkuara.

Sipas burimeve, mbi te rendojne akuzat e trafikut te armeve, shperndarjes se droges dhe pastrimit te parave te pista qe vinin nga keto aktivitete.

Por, pervecse nje trafikant droge, “maçoku” ishte edhe anetar i nje grupi muzikol ne qytetin Tepik, ne veri-lindje te Meksikes, ku dhe u arrestua.
(www.top-channel.tv)-

Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 2095, stampe 6 ©


Meemira.com