logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Eliza Dushku & Bleona Qereti debatojne me njera tjetren....
Autor Arnold - 27 luglio 2011 17:40
  

Kjo eshte pak e ēuditshme dhe ne nuk dime si ta kuptojme apo ta shpjegojme, por disa dite pasi Eliza Dushku ka postuar ne Facebook dhe Twitter nje status “Jam krenre qe jam shqiptare!”, Bleona Qereti ka postuar gjithashtu nje mesazh ne Facebook dhe T-

witter ( ne faqen e Elizes, shiko foton) i cili i drejtohet aktores me origjine shqiptare.Ne keto mesazhe Bleona shkruan “Kush eshte shqiptare tani?’ Si nje shqiptare e vertete siē pretendon te jesh’ duhet ta dish se nese sulmon nje shqiptar, pergjigjia do te jete me e madhe sesa mund ta parashikoje! Do ishte madheshtore sikur faktikisht DO ISHTE VENDI YT! Dhe ti do kishe lindur atje! Ēfare ke bere per Shqiperine se fundmi? Me vjen mire qe shikoj se ke Shkruar ne ‘koktejet’ e mia per pak publicitet me shume per te thene se ‘je shume patriote’ rreth te qenit shqiptare! “

Nuk e dime egzaktesisht se ē’ka ndodhur midis Elizes dhe Bleones, por mendojme qe ka te bej me ate thashethemin idiot rreth mohimit te gjuhes shqipe nga Bleona. Pfff! Mesaduket Eliza ka lene ndonje mesazh qe ka nxehur kengetaren shqiptare dhe si rezultat…keto qe po lexoni. Gjithsesi, keto shkembimet e Bleones na duken pa vend dhe aq me teper ne nje rrjet shoqeror kaq pub-

lik DHE midis dy personazhesh shqiptare. Pergjigjia e Elizes …me modeste dhe me cool. Ajo ka postuar nje lidhje ne Twitterin e saj ku shkruan ” Paralajmerim: Ketu akuzohem,sepse flas gjuhen time…Kenaquni!

Kush eshte me shqiptare nga keto te dyja? Goca e Qazimit! Nuk e njihni gocen e Qazimit? Ajo qe ka ēliru Pezen dhe dha mendimin qe fusha prane Pezes te behej kryeqyteti i Shqiperise dhe ti vendosej emri Tirane. Nga ta dinte e shkreta sesa pune ju hapi shqiptareve qe plasen kush me qene me shume Tirons e tani qe dolen prej Fushe-Peze te gjithe , kaluan ne trrrrredin e ri kush me qene me shume shqiptar. Po lijeni rehat Shqiperine,se Shqiperia s’ka lidhje as me njeren as me tjetren. Po pini o goca kafe e beni pazar per qejf se jua ka lejuar jeta,pse ziheni kot. Po ikni e kendoni ndonje kenge se bashku, ē’o ky muhabet, pse merziteni! Po qetsohuni amon se veten stresoni, ju dalin rrudhat kot!


/Vipat.info

Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 69077, stampe 19 ©


Meemira.com