logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Besart Kallaku (Gjini i Portokalli) i dashuruar me kengetaren seksi Xhensila Myrtezai
Autor E. Ēiloti - 13 novembre 2010 15:05
  

Besart Kallaku ka rreth nje vit lidhje me Xhensila Myrtezajn, vajzen simpatike qe u zbulua si kengetare tek “Ethet”

Ai na ka magjepsur me rolet e tij tek spektakli i humorit “Portokalli” duke krijuar personazhe te paperseritshem, kryes-

isht prototipe te ēuditshem, qe flasin me dialekt verior. Tashme nga te gjithe, ai identifikohet si Gjini, nderkohe qe emri i tij i vertete eshte Besart Kallaku. Sot eshte 25 vjeē, por fale programit “Portokalli”, Besarti, i cili eshte nga Fushe-Kruja, ka arritur te marre gjithe famen dhe duartrokitjet qe nje aktor humori mund t’i enderroje ne karrieren e tij. Pra, nje djale i ri qe na ka bere te gjitheve per te qeshur, batutat e te cilit kane hyre ne zhargonin tone te perditshem, por qe ne jeten e tij private duket se e ka marre shume seriozisht lidhjen qe ka krijuar me Xhensila Myrtezajn. Per te gjithe ju qe keni ndjekur spektaklin e talenteve “Ethet”, vajza simpatike nga Tirana ka qene konkurrente te edicioni i katert i “Etheve”, ku menjehere ka spikatur jo vetem per zerin, por edhe per bukurine e saj.


Me pas, Xhensila ka marre pjese edhe ne “Top Fest”, nderkohe qe na kanalin muzikor “Supersonic” transmetohet klipi i kenges se saj “A me do”. Besarti ka krij-

uar nje lidhje shume te bukur me Xhensilen dhe prej nje viti per kete histori dashurie ai ka qene mjaft i kujdesshem qe te mos ekspozohet.
Miqte tregojne se lidhja mes tyre eshte e forte dhe ēifti po perjeton momente shume te bukura dashurie.
Megjithese jane treguar diskret, gjithsesi paparaci yne ka mundur te siguroje disa foto te Xhensiles me Besartin dhe siē e shikoni edhe vete djali i “Portokalli” i ka rene pikes me zgjedhjen e tij. E ku ka me mire per nje aktor te ri e te talentuar, se sa te kete ne krah nje vajze qe gjithashtu eshte ne fushen e artit dhe mbi te gjitha eshte shume e talentuar, por dhe shume e bukur.
Me shume detaje rreth perspektives apo planeve te tyre te metejshme nuk kemi mundur te sigurojme, pasi miqte e perbashket na tregojne se nuk ka shanse qe ndonjeri prej tyre te flasi per kete lidhje, duke ruajtur gjithēka me shume fanatizem. Tani qe lidhja e tyre nuk eshte me sekret, shpresojme qe ne numrat e ardhshem vete ata te mund te na tegojne diēka me shume. Panorama

Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 53444, stampe 15 ©


Meemira.com