logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Arrestohet ne Dublin Enver Sekiraca, vrau ish te dashurin e Adelina Ismajlit, Triumf Rizen
Autor E. Ēiloti - 28 novembre 2010 16:53
  

Shqiptari nga Kosova Enver Sekiraca, i dyshuar per nje numer krimesh ne Kosove, duke perfshire edhe vrasjen e nje polici, eshte arrestuar ne Dublin, bazuar ne nje urdher te Interpolit.Shefi i Policise se Kosoves Resat Malici konfirmoi arrestimin, duk-

e shtuar se autoritetet e Kosoves jane duke punuar per ekstradimin e Sekiracas.
Nderkohe mediat e sotme ne Prishtine bene te ditur se nje emer i njohur i krimit eshte vene ne pranga ne Dublin.

Departamentet irlandez i Puneve te Jashtme dhe i drejtesise po marrin parasysh mundesine per te ekstraduar Sekiracan ne Kosove, ku dhe do te dale para gjyqit.


Megjithate pengese per kete duket se do te jete fakti se mes Irlandes dhe Kosoves nuk ka marreveshje ekstradimi.

Autoritetet policore te Kosoves jane vene ne kerkim te Sekaricas qe ne vitin 2007, pas vrasjes se Trimf Rizes, ne gusht te atij viti.
Sekiraca, i kerkuar nga Interpoli akuzohet gjithashtu dhe per nje sere veprash te tjera penale, si anetar I krimit te organizuar nderkombetar, abuzime seksuale, vrasje dhe plagosje.

(d.b/BalkanWeb)-

Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 22119, stampe 12 ©


Meemira.com