logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Sabrina Sabrok, pronarja e gjinjve me te medha ne bote
Autor E. Ēiloti - 19 agosto 2010 10:15
  

eshte e lindur me vitin 1976 ne Buenos Aires, Argjentine. Ajo eshte e njohur si personazh televiziv, kengetare, aktore dhe modele. Ne vitet e 90-ta, Sabrina u shperngul per ne Meksike, ku e filloj karrieren e saj si modele dhe si prezantuese televiz-

ive. Ne vitin 1996 filloj te punoj si modele per kompanite e njohura si Bic, Sanyo, Harley Davidson, Diesel Jeans dhe Volkswagen. Po ate vit formoj edhe heavy metal grupin ‘’Primeras Impresiones’’, ku pati nje paraqitje bashke me te famshmin Marilyn Manson ne nje koncert ne Argjentine me vitin 1997. Sabrina dhe grupi i saj deri me tani kane realizuar 5 albume muzikore.

Ajo u paraqit ne nje numer te madh te filmave serik televiziv si La Hora Pico, po ashtu ishte edhe pjesemarrese e edicionit meksikan te Big Brother. Ne ekrane shpesh eshte paraqitur e zhveshur-topless. Momentalisht ka nje show te saj, te quajtur ˝Sabrina, El Sexo en su Maxima Expresion˝. Sabrina ka pozuar per edicionin meksikan te Playboy me vitin 2003 dhe 2005. Me 2005 ngjyrosi floket me te kalter dhe u be bionde, ndersa pare ishte flokekuqe. Vemendjen e opinionit boteror e morri me shume per shkak te gjinjve te saj, te cilat cilesohen si me te medha ne bot. Me 2006 ka shtuar -

pjese silikoni ne gjinjte e saj me peshe prej 3.5 kg. Ne nje show televiziv ka thene se ka porositur silikone te cilet peshojne 5 kg ku pritet te thyej te gjitha rekordet boterore per gjinj-madhesi.
(www.zbavitu.com)

Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 46828, stampe 24 ©


Meemira.com