††logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Altuna Sejdiu (Tuna) : Ndihem seksi - Foto te reja hot
Autor E. «iloti - 21 agosto 2010 09:53
  

Tuna pershendetje! Ku jeni ne keto momente dhe me Áfare jeni duke u marre?
Kete periudhe po merrem rreth pergatitjeve per videon e kenges me te re qe do te dale ne fillim te muajit shtator, ndersa privatisht rreth mobilimit te apartamentit ton-

e ne Prishtine. Me nje fjale po harxhoj kreativitetin tim deri ne maksimum :)

- Para pak muajsh jeni martuar. Si ju duket jeta si bashkeshortore? A keni vene re ndonje ndryshim ne jeten tuaj?

- Tek une nuk ka ndryshime drastike, ndoshta se kete hap e kam marre shtruar. Natyrisht qe pergjegjesite dhe prioritetet tanime jane ne nje nivel tjeter... Ndoshta komshinjte tane do te kishin diÁka per te shtuar :)

- Nderkohe, duket se martesa nuk ka ndikuar aspak ne aspektin tuaj profesional, pasi nuk keni nderprere per asnje moment punen. Keni publikuar nje video, keni marre pjese ne aktivitete te ndryshme e kam mesuar se jeni ne perfundim te albumit te ri...

- Ne fakt, realizimi i projekteve te mia ka rrjedhe pak ngadale, duke marre parasysh ndodhite ne drejtim privat... Mandej, edhe adaptimi ne Prishtine me ka Árregulluar shume, ndoshta kjo eshte tani per tani veshtiresia me e madhe qe po shijoj ne martese... Kete periudhe po ndihem -

me mire dhe po ndihem si bombe e tempuar qe po pret te eksplodoje, normal ne aspekt pozitiv :)

- Duket se 2010 ka qene disi viti juaj, pasi ne menyre konstante ndoshta me shpesh se kurre keni qene prezent ne media e nderkohe ne ju rikthejme ne "SH2" sepse, lexuesit tane ju kane shpallur si "Kengetaren Me Seksi ne Shqipe 2010". Si po ju duket vleresimi?

-Wooow! Kjo perputhet me mua 100% koheve te fundit, ashtu po ndihem dhe vet, ndoshta dhe ashtu reflektoj.

- Ne kete ankete keni "mundur" dhe mikeshen tuaj Dafina Zeqirin, e cila renditet ne vendin e dyte. Mendoni se do behet pak xheloze hahahaha...
- Nuk e besoj aspak se ajo eshte nje loqke e madhe :) fundja eshte zgjedhja e fansave tone, gjithmone fansat jane ata qe na motivojne neve, prandaj nuk do ta ve ne dyshim zgjedhjen e tyre.

- Disa njerez te terheqin me personalitetin e tyre, disa me menyren e te folurit, disa me bukurine, e te tjere me stilin e tyre. Po juve Áfare mendon se ju ben terheqese apo seksi?

- Tuna

- «fare mendoni se nuk eshte seksi per nje femer?

- Make up`i nga pardje eshte definitivisht gjeja qe me duket me jo sexy ne bote... Nje keshille: Ndonjehere me pak eshte me shume!

- Shume prej kengetareve tona ne videoklipe kane filluar ta ekzagjerojne pak "te zhveshuren". Mendon se eshte e nevojshme te tregosh lekure (te zhvishesh), per te qene seksi?

- Te ne ka nje keqinterpretim i sexipilitetit te dy gjinite, duke menduar qe sa me i zhveshur aq me sexy je, teori te cilen une personalisht nuk e mbeshtes fare...

- Sa mendoni se ju ka ndihmuar ne karrieren muzikore te qenit seksi, te qenit hot?

Te qenit sexy eshte nje plus i madh ne kete biznes ate nuk mund ta mohoj, megjithate nuk do te doja te jem pjese e garnitures, te cilet me epitetin "hot" mendojne qe i arrijne majat e top-listave.

- Nese do te linin ne dore te krijonit femren dhe mashkullin me HOT ne bote. Imazhin e kujt do t'i jepnit atyre?

- Do te krijoja imazhin e mashkullit shqiptar, sepse mendoj qe jane me sexy ne bote...

-Thuaj ju ofrohet te beni nje duet me Christina Aguileren, por kusht per kete eshte qe ne video te shkembeni puthje buze me buze me te. A do pranonit?

- Nuk besoj qe Christina do te kopjonte Britney Spears...

- Po sikur te njejten gje te jua ofronte Enrique Iglesias?
- Per Enriquen definitivisht jo, ndersa sa i perket babait te tij Julio Iglesias eshte i parezistushem
- A do behej bashkeshorti juaj me xheloz per Christinen apo per Enriquen hihihihihi :)
- Per Christinen thote :)

Per te provuar nese lexuesit tane kishin te drejte ne perzgjedhjen e tyre. Ne vendosem t'i benim Tunes nje test. Fjalet e theksuara ne te zeze jane pergjigjet e Tunes dhe ne fund keni rezultatin.

1/Cili emer eshte me seksi:

1-Alejandro 2-Emanuel
2/Cili stilist i ka veshjet me seksi
1-Cavalli 2-Jean Paul Gaultier
3/Cili film eshte me seksi
1-Tango e fundit ne Paris 2- Basic Instict
4/Cili parfum eshte me seksi
1-Chanel n.5 prej Chanel 2- Roma prej Laura Biagiotti
5/Cila kenge eshte me seksi
1- TLC - Red Light Special 2- Madonna -Erotica
6/Cili frut eshte me seksi
1-Luleshtrydhet 2-mollet
7/Cili mashkull eshte me seksi
1- Christiano Ronaldo 2-Gerard Butler
8/Cili qytet eshte me seksi
1.Paris 2- Amsterdam
9/Cila eshte veshja me e mire per te rene ne sy
1-Dekolte e hapur, dhe fund sa me i shkurter 2-Nuk ka rendesi se Áfare vesh, por si e vesh
10/ Hena apo dielli?
Hena

Rezultati

Nuk ka rendesi ne sapo eshte Áuar nga gjumi apo po shkon ne ballo. Tuna di te jete seksi ne Ádo moment. E njeh mire bukurine e trupit te saj dhe nuk ka frike ta shfaqe ate. Ne publik eshte ekzibicioniste dhe i pelqen te jete ne vemendjen e te tjereve. ndersa ne dashuri eshte romantike dhe nje xheloze e fshehte.

Preferon meshkujt me karakter te forte dhe ne lidhje i pelqejne lojerat, sepse e di qe gjithmone eshte ajo qe fiton. Ka karakter te forte dhe eshte shume e sigurt ne vetvete, por nese ne pamje te jep pershtypjen e nje vajze, ne shpirt Tuna gjithmone ndihet zonje. Vleresimi: 100% seksi!

(www.shekulli.com)

Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 66639, stampe 30 ©


Meemira.com