logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Jeta e Noizyt ne nje film dokumentar
Autor E. iloti - 09 settembre 2010 18:10
  

Reperi Noizy, qe ka pas vehtes nje karriere si boksier streefight ne Angli tashme ka shume kenge hite ne tregun muzikor shqiptar dhe cilesohet si nje nga reperet me te mire.

Jeta e tij tani ka ndryshuar kryekeput nga jeta ne Angli. K-

ete e ka pranuar edhe vete Noziy, i cili ne nje interviste dhene mediave shqiptare ka zbuluar se jeta e tij shume shpejt do te shfaqet si film.E vertete qe jeta ime i ngjan nje filmi. Madje mund te zbuloj nje sekret ketu. Nje regjisore italiane pasi ka ndjekur klipet e mia ne youtube eshte intriguar, dhe keto muaj erdhi ne Shqiperi dhe realizoi nje film dokumentar me jeten time, ne kontekstin e nje djali te ri shqiptar dhe gjithe aventurat e tij.


Ka dale nje film shume interesant dhe qe shume shpejt do te transmetohet ne kanalet televizive evropiane.

Reperi ka nje vajze 5 vjeare, qe quhet Leandra, nga bashkejetesa me nje femer gjate kohes sa ka qendruarar ne Angli.

(vipat.info)

Disa kundershtare te Noizy duke shkruar ne lokalin e tije dhe duke bere shurren.

-

Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 49859, stampe 24 ©


Meemira.com