logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

BIG BROTHER ALBANIA 5 - FOTOT NUDO TE GENTES
Autor Roni - 22 aprile 2012 14:36
  

Fotot erotike te Gentes

Medyshja per t’i bere publike keto foto “skandali” na shoqeroi qe prej kohes, kur ato u zbuluan dhe mberriten ne redaksine tone. Ky edicion i fundit i reality show-t me te famshem ne Shqiperi “Big Brothe-

r Albania” eshte absolutisht me i perfoluri.


Akuza te panumerta, thashetheme mbi jeten private te banoreve, aludime mbi devijancat e tyre seksuale, personazhe te njohur e te panjohur qe flasin apo peshperijne nen ze…Fokusi kesaj radhe perqendrohet tek vajza nga fshati Baban i Devollit, Gentiana Gjalpi. Ne pamje duket moderne, por ka nje dialekt te theksuar ne te foluren e saj duke deshmuar qartazi realitetin nga i cili vjen.

Ėshte rritur nen presionin e nje mentaliteti te ndrydhur, ku zor se mund te shprehte lirshem mendimet e nje vajze te re ne moshen e saj. Dhe ngushellimin mesa duket e ka gjetur ne rrjetet sociale. Ne nje fshat te prapambetur, ku interneti nuk gjen perdorim masiv, te afermit apo edhe prinderit nuk do te mund ta “kontrollonin” dot. “Molla e ndaluar, perhere e deshiruar” eshte shprehja qe paralelizon me se miri situaten e banores.

Dy lidhje dashurie ne te njejten kohe: njeri qe e lavderonte duke “e ngritur ne qiell-

” e shprehte deshiren per te qene bashkeshorti i ardhshem dhe tjetri qe zbulonte anen e erret te zeshkanes nen prononcimin: “E rrihja sepse me tradhtonte”. Keto jane deklaratat e dy ish te dashurve, qe me apo pa deshire kane perfituar nga situata per t’u bere pjese e gazetave roze.

Thoni qe morali i Gentushes (siē e therret me perkedheli Arbana) te jete i ulet? Nuk mund te japim nje pergjigje te sakte, thjesht ju servirim keto foto te pazakonta, qe ngjasojne me skenat e nxehta te nje filmi erotik. Nje profil ne “Fuckbook” (rrjeti ku publikohen foto, video dhe mesazhe me pulle te kuqe), i cili eshte mbyllur tashme, sherbeu per te na njohur akoma me teper me jeten e zonjushe Gjalpit jashte dyerve te “Big Brother Albania”. Sigurisht qe vajza nuk shfaqet e vetme, ndaj kureshtja e natyrshme na shtyn te investigojme akoma. Duam te mesojme se cili nga dy ish-te dashurit paraqitet ne to, perkrah vajzes “seksi”. Nuk e dime ne eshte Genta ajo qe shfaqet ne te gjitha fotot, ama emri i perdorur ne kete rrjet Creazy Couple, na le te kuptojme qe te vetmet foto te publikuara jane ato te sajat dhe te te dashurit, prej te cilit mendohet te kene dale edhe keto foto aspak te hijshme per imazhin e Gentes. Djaloshi mbi te cilin rendojne te gjitha dyshimet eshte Rubensi, me te cilin jemi perpjekur te kontaktojme gjate kesaj jave, por nuk ia kemi dale dot, duke qene se celulari i tij ka qene i fikur, fakt ky qe na i shton edhe me shume dyshimet.

Profili eshte fshire, telefoni rezulton i fikur dhe Rubensi ka deklaruar vete ashtu sikurse edhe Genta qe ushtronte dhune mbi te. Permbajtja e fotove te sjell ne mend meshkujt mazokist. Megjithate asgje s’eshte e sigurte dhe me mire se askush tjeter kete situate mund ta sqaroje vete Genta.

Bluetooth


---------------------------

Me shume sesa realizimi i fotove provokuese, ku shfaqej dhe fantazia seksuale e Gentes, beri pershtypje fakti se pse ajo i kishte hedhur keto foto ne rrjetin social “fuckbook”, prej nga u moren fotot. Ne pozat e siperpermendura, ajo u shfaq vetem me te brendshme, duke treguar edhe te pasmet e saj. Ne fotot qe kane ekzistuar prej dy vitesh ne kete rrjet, ajo pozon ne pozicione te ndryshme seksuale njesoj si nje pornostar. Ne rrjetin fuckbook, jane te regjistruar miliona njerez nga e gjitha bota, ku presupozohet qe jane pa tabu dhe komplekse per te shfaqur nepermjet fotove anen e tyre seksuale, dhe te krijojne lidhje te reja vetem per seks. Nje nga filozofite e ketij rrjeti eshte se ēdo gje qe eshte fantazi, ketu behet realitet”, dhe eshte komentuar si nje nga rrjetet e duhura per personat e dhene pas seksit.

Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 68272, stampe 10 ©


Meemira.com