logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Arta Bajrami behet nene
Autor E. iloti - 06 novembre 2010 17:13
  

Kengetarja Arta Bajrami eshte bere nene. Dite me pare ajo ka perjetuar astet me te lumtura ne jeten e saj, teksa ka sjelle ne jete nje vogelushe, te cilen e pagezuan me emrin Viktoria.
Duke pershkruar emocionet e saj si nene gjate nje prononc-

imi per te perditshmen Zeri, Arta ka thene se momentet kur ka degjuar zerin e vogelushes kane qene te papershkrueshme.

Sa kam qene shtatzene nuk e besoja se do te jete nje emocion aq i madh kur lind nje femije. Ne momentin kur ia kam degjuar zerin vajzes duke qare gezimi ka qene me i madh qe kam perjetuar ndonjehere ne jete, ka pohuar Arta.

Arta ka shtuar se lindja eshte bere ne nje klinike private ne Prishtine.

Qe nga muajt e veres une jam ne Prishtine per shkak te shendetit te babit dhe pastaj deri sa ditet e lindjes afroheshin, nuk deshiroja qe te marre rruge per ne Gjermani. Lindja eshte bere ne nje klinike private ne Prishtine, por une jam ndare shume e lumtur me gjithe stafin, pohon Arta.

Arta gjithashtu eshte shprehur se eshte e perkushtuar jashtezakonisht shume rreth shendetit te vajzes dhe as qe eshte duke menduar te kthehet njehere ne skene.

Per mua eshte me e rendesishme femija im se gjithka t-

jeter ne bote. Une do ti perkushtohem maksimalisht vajzes sime dhe kur te rritet edhe pak do ti rikthehem skenes, ka perfunduar kengetarja Arta Barjami. /Telegrafi/

Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 30340, stampe 6 ©


Meemira.com