logo meemira.com
njoftime pune

     

 
2 Page 1  2  Total:14 post
ricco HOME FORUMS Filozofi,psikologji,sociologji..... Thenie filozofike per PARATĖ
Thenie filozofike per PARATĖ - 13 02 2011 - 10:52
  riccoProfili per: ricco    

Foto Albumi ricco   

Miqte e ricco  

Forumi juaj ricco   

Nuk eshte me rendesi si je a i zi a i bardhe...ngjyra e vetme qe ka rendesi eshte e gjelberta($)
  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
jana ka thene me pare:
Divine:Pa para s,blej dot nje shtepi s,ndertoj dot vatren familjare.Pa shtrat s,ndertoj dot endrren time diturine s,e kam te lindur por e blej gjate jetes duke luftuar per parane . E kshu me rradhe. Paraja eshte fatkeqesisht e rendesishme.
jana-152|Data:12 02 2011 -21:24|post:35536|


O El po lexo me kujdes se une nuk e kam thene qe nuk eshte e rendesishme paraja, por me kete qe shkruajta dua te them e qe mendoj qe eshte shume e vertete qe :Ne kohen qe po jetojme po luftohet e punohet me shume per anen materiale dhe ndjenjat humane po zhduken e kjo me duket fatkeqesi e madhe e njerzimit.

E mire pra po te pyes une ty a valle jetohet veē me para e pa ajer e dashuri?(po e kthej ne humor sepse pse-te s'kane fund ).Une them jetohet pa para po pa ajer e dashuri jo sepse gjate evaluacionit te njerzimit eshte krijuar monedha e qe keshtu dhe pa para shume mire mbijetuan e evoluan ciklet e njerzimit dhe kur s'egzistonte leku ,por pa ajer do vdisnim dhe pa dashuri nuk do shtoheshim,pra provo mos maresh pese here fryme e ta shofim jeton po nuk more ajer ,e po nuk bere dashuri a do shtoheshim pra leku ka rendesi por aman mbas ajrit dhe dashurise 
     13 02 2011 (10:52)
  jana

jana


Register: 02 02 2010
From:
Points: 1281
Divine:Pa para s,blej dot nje shtepi s,ndertoj dot vatren familjare.Pa shtrat s,ndertoj dot endrren time diturine s,e kam te lindur por e blej gjate jetes duke luftuar per parane . E kshu me rradhe. Paraja eshte fatkeqesisht e rendesishme.
 
     12 02 2011 (21:24)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
jana ka thene me pare:
Divine ka thene me pare:
Paraja mund te bleje nje shtepi,por jo nje vater familjare,mund te bleje nje shtrat,por jo enderren,mund te blej nje ore ,por jo kohen,mund te bleje nje liber ,por jo ndergjegjen dhe diturine,mund te bleje nje post,por jo respektin,mund te bleje doktorin, por jo shendetin,mund te bleje kryqin por jo shpetimtarin,mund te bleje seksin,por jo dashurine.
Divine-302|Data:12 02 2011 -20:54|post:35503|


Shume bukur Divine.Por shtroj pyetjen ne behet gje pa pasur para?Jetohet vec me dashuri me ajer valle? Mendoj se paraja eshte shume e rendesishme ne jete ,duke pasur te dirigjon .
jana-152|Data:12 02 2011 -21:05|post:35516|


E mire pra bliji ti te gjitha keto gjera themelore shpirterore me lek kur nuk i ke ne shpirt e atehere te pergjigjem une jetohet apo jo vetem me dashuri.

Dhe leku eshte pjese e domosdoshmee jetes, po qe nuk zevendeson e jep kurre kenaqesine e ndjenjes te pakten une keshtu e mendoj .
 
     12 02 2011 (21:16)
  jana

jana


Register: 02 02 2010
From:
Points: 1281
Divine ka thene me pare:
Paraja mund te bleje nje shtepi,por jo nje vater familjare,mund te bleje nje shtrat,por jo enderren,mund te blej nje ore ,por jo kohen,mund te bleje nje liber ,por jo ndergjegjen dhe diturine,mund te bleje nje post,por jo respektin,mund te bleje doktorin, por jo shendetin,mund te bleje kryqin por jo shpetimtarin,mund te bleje seksin,por jo dashurine.
Divine-302|Data:12 02 2011 -20:54|post:35503|


Shume bukur Divine.Por shtroj pyetjen ne behet gje pa pasur para?Jetohet vec me dashuri me ajer valle? Mendoj se paraja eshte shume e rendesishme ne jete ,duke pasur te dirigjon .
 
     12 02 2011 (21:05)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
Paraja mund te bleje nje shtepi,por jo nje vater familjare,mund te bleje nje shtrat,por jo enderren,mund te blej nje ore ,por jo kohen,mund te bleje nje liber ,por jo ndergjegjen dhe diturine,mund te bleje nje post,por jo respektin,mund te bleje doktorin, por jo shendetin,mund te bleje kryqin por jo shpetimtarin,mund te bleje seksin,por jo dashurine.
 
     12 02 2011 (20:54)
  ricco

ricco


Register: 26 01 2007
From: Macedonia
Points: 559
Nuk ka rendesi a je i bardhe apo me ngjyre … ngjyra e vetme qe ka rendesi eshte e gjelbra$
 
     28 10 2010 (11:05)
  Morena1

Morena1


Register: 07 09 2010
From: Greece
Points: 122
Nese doni te ndiheni te pasur, mjafton te numeroni gjerat qe keni dhe qe parate s’i blejne!
 
     28 10 2010 (11:04)
  ricco

ricco


Register: 26 01 2007
From: Macedonia
Points: 559
Koha eshte me e vlefshme se parate. Parate mund te shumohen, por per kohen themi te kunderten
 
     28 10 2010 (10:49)
  Morena1

Morena1


Register: 07 09 2010
From: Greece
Points: 122
“Shkelqimi i nje mendimi te ngrohte vlen me shume se parate”
 
     28 10 2010 (10:47)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
Nese doni te ndiheni te pasur,mjafton te numeroni gjerat qe keni dhe qe parate s'i blejne.....!


 
     28 10 2010 (10:41)
Pages     Key     2 Page 1  2  Total:14 post