logo meemira.com

     

 Vetem FORUM OWNER mund te hapi tema te reja
1 Page 1 Total:6 post
ricco HOME FORUMS Tema te ndryshme Disa gjera qe duhet beni para si ti arrrini 30 vjet
Disa gjera qe duhet beni para si ti arrrini 30 vjet - 26 10 2010 - 11:29
  riccoProfili per: ricco    

Foto Albumi ricco   

Miqte e ricco  

Forumi juaj ricco   

Une do i postoj disa gjera ketu,keshtuqe edhe ju bashkangjitnu ne teme,sidomos ata qe kane 30 ose mbi 30vjec.(Ben te postojn edhe ata qe jane afer kufirit te 30-tave)
  Share on FaceBook

   01 01 1970 (01:00)
  ricco

ricco


Register: 26 01 2007
From: Macedonia
Points: 559
Ti them miremengjesi PRIDE,MORENA,DIVINE se 30-tshin e kam pas shpine.
 
     26 10 2010 (11:29)
  ricco

ricco


Register: 26 01 2007
From: Macedonia
Points: 559
Eshte mire ta kryni nje master nqs keni rend per nje gje te till.
 
     25 10 2010 (15:40)
  Morena1

Morena1


Register: 07 09 2010
From: Greece
Points: 122
Nuk mund ti harri ti bej keto, brenda dy muajve ...
 
     25 10 2010 (15:24)
  ricco

ricco


Register: 26 01 2007
From: Macedonia
Points: 559
huaneta ka thene me pare:
Po ata qe sjan as afer kufirit te 30-tave sben te komentojn eee
huaneta-668|Data:28 09 2010 -10:13|post:27006|
Po bejn te supozojn...
 
     28 09 2010 (10:22)
  huaneta

huaneta


Register: 05 03 2010
From:
Points: 1813
Po ata qe sjan as afer kufirit te 30-tave sben te komentojn eee
 
     28 09 2010 (10:13)
  ricco

ricco


Register: 26 01 2007
From: Macedonia
Points: 559
1. Udhėtoni
Sapo tė zini njė vend tė mirė nė karrierė do tė keni gjithnjė e mė pak kohė tė udhėtoni dhe tė argėtoheni. Pas universitetit, para se tė nisni njė punė tė re, shfrytėzojeni rastin dhe udhėtoni. Nuk do tė pendoheni.

2. Publikoni diēka
Qoftė nė gazetėn e shkollės apo tė qytetit, gazetat kombėtare apo si fituesi i historisė mė tė bukur, nuk ka asgjė mė tė bukur se ta shohėsh emrin me germa tė zeza nė tė bardhė. Shkrimi nuk ka pse tė jetė vepėr arti.

3. Shikoni filma
Do tė ishte mirė tė shihnit filmat mė tė shitur gjatė viteve, nė mėnyrė qė tė mos mbeteni jashtė nė ndonjė diskutim kinematografik gjatė mbrėmjeve me miqtė. Lista e tyre ėshtė e gjatė, por mė mirė pak se asgjė.

4. Mėsoni njė gjuhė tė dytė
Edhe pse gjuhėt e huaja janė mė se normale pėr njė fshesaxhi nė Bullgari, britanikėt dhe amerikanėt nuk janė aq tė dhėnė pas tyre. Nė fakt, shumė prej tyre nuk flasin mirė as anglisht.

5. Vraponi nė maratonė
50 km vrap janė ferri pėr shumė njerėz, por nėse filloni tė praktikoheni pak nė ēdo ditė, shumė shpejtė do tė jeni kampioni i lagjes. Duhet tė jeni nė formė tė mirė trupore dhe shpirtėrore para se tė mbushni 30 vjeē.

6. Udhėtoni nė autostradėn e bregdetit paqėsor
Kjo ide mund tė jetė pak ekstravagante, por nuk mund tė thoni se keni provuar gjithēka nė jetė pa ndjerė erėn kaliforniane nė flokė dhe kripėn e oqeanit paqėsor nė trup.

7. Martohuni
Statistikat thonė se 50 pėr qind e 30-vjeēarėve janė ende tė pamartuar. Nuk ka pse t’ju vijė keq, por marrėdhėniet seksuale nė shtratin martesor janė shumė mė tė mira se kėnaqėsitė e njė beqari tė dėshpėruar.

8. Provoni ushqime tė ndryshme
Nuk e besoj se doni tė ndryshoni prefiksin e moshės pa provuar karkalecat, kėrmijtė dhe sepjen. Jo mė kot kėto ushqime mbivlerėsohen nga restorantet mė tė mira nė botė.

9. Siguroni tė ardhmen
Kjo ėshtė mė e lehtė nė tė thėnė se nė tė bėrė, por ajo qė duket e bukur pėr momentin do tė kalojė shpejt, dhe nė fund do tė mbeteni vetėm ju me pensionin tuaj. Shumė pak janė kaq guximtarė sa ta provojnė.

10. Testoni veten
Hedhja me parashutė, kėrcimi nga ura me litarė elastikė… kurrė nė 1 milionė vjet, mund tė mendoni ju, por ka gjėra mė pak tė rrezikshme pėr tė dalė nga zona e rehatisė dhe tė pėrballeni me frikėn.

11. Vizitoni Parisin
Thonė qė ėshtė qyteti mė romantik nė botė. Kush e di? Do tė ishte mirė tė shkonit ta provonit personalisht. Asnjėherė nuk i dihet, mund t’ju pėlqejė kaq shumė sa tė qėndroni atje.

12. Harxhoni 1 milionė nė njė natė
Mos t’ju bėhet zakon dhe kurrė mos shpenzoni mė shumė nga sa mund tė pėrballoni, por nėse keni mundėsitė do tė ishte mirė t’ia bėnit qefin vetes duke blerė nė njė natė ato qė keni dėshiruar gjithmonė.

13. Hapni njė llogari bankare
S’ėshtė kėshilla mė e mirė qė mund tė merrni, e dimė, por hapja e njė llogarie bankare ku tė vendosni tepricat e rrogės ēdo muaj ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė kaluar pushimet aty ku dėshironi.

14. Bėni diēka pėr bamirėsi
Qoftė tė vraponi nė njė maratonė, tė merrni pjesė nė njė ngjarje tė drejtpėrdrejtė ku mblidhen para pėr viktimat e tragjedive, apo ēfarė tė doni ju, mos festoni 30-vjetorin pa e bėrė bamirėsi mė parė.

15. Hani nė restorant me 7 yje
Britania nuk ėshtė mė vendi i vetėm nė Evropė nė tė cilin flitet pėr restorante tė cilėsisė sė lartė, prandaj nuk ka justifikime kur mendoni pėr picerinė pranė shtėpisė nė vend qė tė darkoni nė restorantin mė tė mirė.

16. Jepni dorėheqjen
Jeni tė lodhur me profesionin e momentit dhe ėndrra juaj ėshtė diēka tjetėr? Zgjidhja ėshtė ndryshimi, edhe pse jo gjithmonė kaq i lehtė. Nėse jeni tė sigurt pėr atė qė doni tė bėni, mos hezitoni.

17. Shkoni nė njė ndeshje sportive
Pse tė prisni derisa lojėrat Olimpike tė organizohen nė vendin ku jetoni? Nėse ju pėlqen sporti, shkoni nė ndonjė ndeshje futbolli nė Uimbėlldon ose tė ndiqni nga stadiumi Kupėn e Botės. Ēfarė po prisni?

18. Kaloni njė fundjavė nė Nju Jork
Qoftė me miqtė, familjen apo me tė dashurin e zemrės, nuk ka eksperiencė mė tė bukur se ta shihni botėn tė rrotullohet nga Big Apple dhe tė ndjeni se jeni nė ēdo filmi qė keni parė.

19. Lexoni libra
Do t’ju duhet njė jetė e tėrė tė lexoni tė gjithė librat mė tė shitur nė botė, por mundohuni tė shfletoni sa mė shumė tė keni mundėsi. Mos harroni edhe ndonjė gazetė tė pėrditshme.

20. Blini makinė kabriole
Para se tė martoheni dhe tė blini njė motor tė ngadaltė me ndenjėsen e fėmijėve brenda, investoni nė diēka qė do t’ju bėjė tė shijoni lirinė tani qė e keni, e cila nuk zgjat shumė.

21. Blini diēka tė kushtueshme
Kur ka qenė hera e fundit qė e keni trajtuar veten ashtu siē e meritoni? Pėr sa kohė qė nuk e llastoni veten, ēmenduni pėr njė natė dhe shpenzoni tė paktėn rrogėn e njė mujori nė diēka tė veēantė.

22. Regjistrohuni nė “Facebook”
Ėshtė rrjeti shoqėror nė internet qė po pėrhapet si zjarri dhe ekziston mundėsia qė tė jeni tashmė anėtar. Nėse nuk jeni, “Facebook” dhe adresa tė tjera janė mėnyra mė e mirė pėr t’u njohur me njerėz.

23. Regjistroni historinė familjare
Prindėrit, veēanėrisht gjyshėrit tuaj janė lidhja e pėrkryer me tė kaluarėn, prandaj gjeni ēfarė tė mundni pėr ta dhe shkruajeni. Do tė vi njė ēast nė jetė kur duhet ta dini me siguri se nga vini.

24. Kėndoni live
Kėndimi ėshtė i pėrsosur pėr tė ēliruar tensionin, pavarėsisht se ēfarė zėri keni. Kėndoni nė karaoke pėr tė rritur besimin, pėr sa kohė qė tė mos prisni duartrokitje dhe urime tė sinqerta.

25. Bėni njė kontroll shėndetėsor
Sėmundjet nuk vinė vetėm nė pleqėri dhe investimi nė njė trup tė shėndetshėm do t’ju kursejė mjaft shpenzime nė tė ardhmen. Sėmundjet e parandaluara janė mė mirė se tė kuruara.
 
     28 09 2010 (10:04)
Pages     Key     1 Page 1 Total:6 post