logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Celuliti, ja si mund ta luftojme pa shume mund
Autor Giusi - 04 aprile 2012 14:03
  

BOSTON- Celuliti shkaktohet kryesisht nga estrogjeni i hormoneve femerore, te cilat prekin strukturen e indit lidhor duke e detyruar te grumbulloje me shume yndyra ne disa zona te cilat me kalimin e kohes tregojne disa gropeza ne lekure.


> Sipas Molly Wanner nje dermatolog ne spitalin Massachusetts ne Boston shpjegon se celuliti mund te luftohet edhe me ane te ushqimit.

Ai nuk keshillon perdorimin e lazerit per te zhdukur celulitin, por nje diete ushqimore te pasur me drithera, fruta, perime dhe salmon.
Burimi:Balkanweb.com-

Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 15151, stampe 8 ©


Meemira.com