logo meemira.com
njoftime pune

     

 Vetem FORUM OWNER mund te hapi tema te reja
2 Page 1  2  Total:17 post
-ARDI- HOME FORUMS Shoqeria shqiptare! Prostitucioni
Prostitucioni - 03 02 2017 - 22:11
  -ARDI-Profili per: -ARDI-    

Foto Albumi -ARDI-   

Miqte e -ARDI-  

Forumi juaj -ARDI-   

Thuhet qe eshte zanati me i vjeter i njohur
Shume femra shqiptare ushtrojne kete zanat..nje pjese me dehsire e nje pjese te detyruara
Para ca vitesh nje gazetar i gazetes angleze ""the sun"" shkon ne shqiperi per te investiguar kete gje....... si i tille ai ishe hequr sikur ishe i ineresuar te gjene femra per prostitucion qe ti sillte ne angli.Pasi kishte takuar nje njeri qe merrej me kete gje ne shqiperi kishte bere pazarin me te.
Edhe e dini cfare? ......... Nese anglezi do merte 9 femra nje doja jepnin falas,pa lek
Mund te thoni eshte histori e trilluar.........fatkeqeisht e regjisruar ne kamer te fshehte dhe shume e veret
Qe ne feudalizem sjane bere shitblerje njerezish,por qe shqiptari ja risolli botes kete ide edhe njehere
Ne angli sipas nje kuriozitet qe kam degjuar 75 e prositucionit zoterohet nga shiptaret.
Dikur nje komb i paster ,ndershem ,sot furnizojme europen apo komandojme prositucionin ne europe

Cfare mendimi keni juve rreth ketij fenomeni poshtersisht negativ dhe njollezeze per shqiptare dhe shqiperine?
  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  GAZEP ZDAPI

GAZEP ZDAPI


Register: 29 09 2010
From: Italy
Points: 13
NE LITAR......
 
     20 01 2011 (15:12)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
User0229 ka thene me pare:
Erika ka thene me pare:


Pershendetje
Une te lexova dhe te kuptova por nuk te pranoj ne ato qe shkruan, sepse jam akoma e mendimit qe nje femije nuk mund ,,, une vete nuk arrij ta koneptoj dot qe nje femije te meund te doje e te pranoje nje enderr te tille,, nje enderr aspak te mire e te dobishme per jeten e vet. Shperthen Pride nje adoleshent ndaj deshirave , apo dhe endrrave qe ka bere te bere ne ate moshe por jo nje femije te doje nje shperthim te tille, Ath te flas me konkretisht , jam akoma tek PRostitucioni , nuk mund te imagjinoj nje femije me kete deshire aspak,
Nje e rritur po e ben , ashti sikurse nga deshira apo nevoja per mbijetese apo kercenimet e dhuna, Kujdes. Kur them deshira nuk e kam fjalen per nje deshire te mbyllur ne vite te femijrise se saj , por nje deshire e krjuar ne moshe madhore kur e kupton mire sec ben
Pershendetje Erika!

Dicka per endrat e femijerise te kam dhene pergjigje ke nje teme tjeter,qe eshte apostafat nje teme e tille,ENDRA JUAJ NE SIRTAR ne mos gaboj(kam marre si shembull endren time te femijerise)
Qe nuk dua ta shtjelloj ketu.
Kjo biseda jon po vazhdon sepse une perkraha nje ide qe u hodh ketu (qe mund te kete qene ender e saj)dhe akoma e perkrah idene e saj.
Une sjam kopetente ne kete fushe,pra se c'endra mund te kene femijet,por duke u nisur nga femijeria jone dhe e asaj shoqerie qe ne kemi,kan pas endra nga me te ndryshmet,
dikush enderon vete se c'do te behet ne te ardhmen,dikujt jua imponojne prinderit etj.
Ka shume qe mendojne qe emri i tyre te lakohet per mire ose per keq(mjafton qe te jene ne qender te vemendjes)
Pra Erika nuk kam thene qe nje femije shperthen,por nje femije enderon.
Besoj te me kuptosh.

Ps// Meqenese ti je e pa qarte dhe nuk beson se c'mund te eneroj nje femije,pyet ata qe jane kopetente ne kete fushe,keshtu sqarohesh dhe vete.
Gjithesi nese ti ke deshire ta vazhdosh kete bisede me kenaqesi do e vazhdoj.

Respekte!

User0229-20100123200229|Data:19 01 2011 -18:46|post:34306|


Jam une kjo,se di se c'ka bere ky Roni qe del off duke qene on
 
     19 01 2011 (18:48)
  User0229

User0229
Erika ka thene me pare:


Pershendetje
Une te lexova dhe te kuptova por nuk te pranoj ne ato qe shkruan, sepse jam akoma e mendimit qe nje femije nuk mund ,,, une vete nuk arrij ta koneptoj dot qe nje femije te meund te doje e te pranoje nje enderr te tille,, nje enderr aspak te mire e te dobishme per jeten e vet. Shperthen Pride nje adoleshent ndaj deshirave , apo dhe endrrave qe ka bere te bere ne ate moshe por jo nje femije te doje nje shperthim te tille, Ath te flas me konkretisht , jam akoma tek PRostitucioni , nuk mund te imagjinoj nje femije me kete deshire aspak,
Nje e rritur po e ben , ashti sikurse nga deshira apo nevoja per mbijetese apo kercenimet e dhuna, Kujdes. Kur them deshira nuk e kam fjalen per nje deshire te mbyllur ne vite te femijrise se saj , por nje deshire e krjuar ne moshe madhore kur e kupton mire sec ben
Pershendetje Erika!

Dicka per endrat e femijerise te kam dhene pergjigje ke nje teme tjeter,qe eshte apostafat nje teme e tille,ENDRA JUAJ NE SIRTAR ne mos gaboj(kam marre si shembull endren time te femijerise)
Qe nuk dua ta shtjelloj ketu.
Kjo biseda jon po vazhdon sepse une perkraha nje ide qe u hodh ketu (qe mund te kete qene ender e saj)dhe akoma e perkrah idene e saj.
Une sjam kopetente ne kete fushe,pra se c'endra mund te kene femijet,por duke u nisur nga femijeria jone dhe e asaj shoqerie qe ne kemi,kan pas endra nga me te ndryshmet,
dikush enderon vete se c'do te behet ne te ardhmen,dikujt jua imponojne prinderit etj.
Ka shume qe mendojne qe emri i tyre te lakohet per mire ose per keq(mjafton qe te jene ne qender te vemendjes)
Pra Erika nuk kam thene qe nje femije shperthen,por nje femije enderon.
Besoj te me kuptosh.

Ps// Meqenese ti je e pa qarte dhe nuk beson se c'mund te eneroj nje femije,pyet ata qe jane kopetente ne kete fushe,keshtu sqarohesh dhe vete.
Gjithesi nese ti ke deshire ta vazhdosh kete bisede me kenaqesi do e vazhdoj.

Respekte!
 
     19 01 2011 (18:46)
  ERIKA

ERIKA


Register: 29 10 2010
From: Albania
Points: 77
User202146 ka thene me pare:
Peshendetje Erika!

Pasi ke bere nje perudhe kohore te gjate pa ushqim,nuk te shijon ylle.
Duhet qe te ushqehesh shpesh here nga pak,qe te mos rrendoje ne stomak(edhe mjeket kete keshille te japin)pra haroje se mund te shijoje.


Pergjigja e pyetjes qe me ke bere:

Eshte e vetete qe c'do femije enderron dhe ai nuk e di se cila nga endrat e tij eshte e gabuar.
Dhe s'ka pse te duket ty absurde nje enderr e tille.(eshte e pranueshme dhe jo absurde)

Ka femije qe endrat e tyre jua thone prinderve dhe ato i mesojne se cila ender e shte e mire dhe cila jo.
Por ka edhe femije qe endrrat e tyre i akumulojne dhe kur vjen nje moshe ata shperthejne,
duke rrealizuar ate enderr qe kan ushqyer me shume.


Ps//Besoj dhe uroj te me kuptosh kur te lexosh kete postim.

Pershendetje
Une te lexova dhe te kuptova por nuk te pranoj ne ato qe shkruan, sepse jam akoma e mendimit qe nje femije nuk mund ,,, une vete nuk arrij ta koneptoj dot qe nje femije te meund te doje e te pranoje nje enderr te tille,, nje enderr aspak te mire e te dobishme per jeten e vet. Shperthen Pride nje adoleshent ndaj deshirave , apo dhe endrrave qe ka bere te bere ne ate moshe por jo nje femije te doje nje shperthim te tille, Ath te flas me konkretisht , jam akoma tek PRostitucioni , nuk mund te imagjinoj nje femije me kete deshire aspak,
Nje e rritur po e ben , ashti sikurse nga deshira apo nevoja per mbijetese apo kercenimet e dhuna, Kujdes. Kur them deshira nuk e kam fjalen per nje deshire te mbyllur ne vite te femijrise se saj , por nje deshire e krjuar ne moshe madhore kur e kupton mire sec ben
User202146-20100402202146|Data:19 01 2011 -11:37|post:34293|


ISHA UNE PO SE DI PSE DOLA NGA LINJA... ERIKA
 
     19 01 2011 (11:40)
  User202146

User202146
Peshendetje Erika!

Pasi ke bere nje perudhe kohore te gjate pa ushqim,nuk te shijon ylle.
Duhet qe te ushqehesh shpesh here nga pak,qe te mos rrendoje ne stomak(edhe mjeket kete keshille te japin)pra haroje se mund te shijoje.


Pergjigja e pyetjes qe me ke bere:

Eshte e vetete qe c'do femije enderron dhe ai nuk e di se cila nga endrat e tij eshte e gabuar.
Dhe s'ka pse te duket ty absurde nje enderr e tille.(eshte e pranueshme dhe jo absurde)

Ka femije qe endrat e tyre jua thone prinderve dhe ato i mesojne se cila ender e shte e mire dhe cila jo.
Por ka edhe femije qe endrrat e tyre i akumulojne dhe kur vjen nje moshe ata shperthejne,
duke rrealizuar ate enderr qe kan ushqyer me shume.


Ps//Besoj dhe uroj te me kuptosh kur te lexosh kete postim.

Pershendetje
Une te lexova dhe te kuptova por nuk te pranoj ne ato qe shkruan, sepse jam akoma e mendimit qe nje femije nuk mund ,,, une vete nuk arrij ta koneptoj dot qe nje femije te meund te doje e te pranoje nje enderr te tille,, nje enderr aspak te mire e te dobishme per jeten e vet. Shperthen Pride nje adoleshent ndaj deshirave , apo dhe endrrave qe ka bere te bere ne ate moshe por jo nje femije te doje nje shperthim te tille, Ath te flas me konkretisht , jam akoma tek PRostitucioni , nuk mund te imagjinoj nje femije me kete deshire aspak,
Nje e rritur po e ben , ashti sikurse nga deshira apo nevoja per mbijetese apo kercenimet e dhuna, Kujdes. Kur them deshira nuk e kam fjalen per nje deshire te mbyllur ne vite te femijrise se saj , por nje deshire e krjuar ne moshe madhore kur e kupton mire sec ben
 
     19 01 2011 (11:37)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
ERIKA ka thene me pare:
Cdo kush ka endrra per te ardhmen .. Se besoj se nje femije ka enderr ate profesion,Me thuaj Pride ti do kishe enderr dicka qe e di qe nuk eshte gje e mire per ty , se besoj .Me duket absurde , jashte llogjikes te enderrosh dicka te tille, eshte dicka jashte normales per mua.
Sa per punen qe nuk vdes njeri po nuk beri sex, kete une e di , por e thashe ate , sepse ti vertet mund te rrosh vetem me uje por aman ajo qe te shijon me shume pas nje kohe te gjate (dmth pa ushqim) pra eshte vete ushqimi

Peshendetje Erika!

Pasi ke bere nje perudhe kohore te gjate pa ushqim,nuk te shijon ylle.
Duhet qe te ushqehesh shpesh here nga pak,qe te mos rrendoje ne stomak(edhe mjeket kete keshille te japin)pra haroje se mund te shijoje.


Pergjigja e pyetjes qe me ke bere:

Eshte e vetete qe c'do femije enderron dhe ai nuk e di se cila nga endrat e tij eshte e gabuar.
Dhe s'ka pse te duket ty absurde nje enderr e tille.(eshte e pranueshme dhe jo absurde)

Ka femije qe endrat e tyre jua thone prinderve dhe ato i mesojne se cila ender e shte e mire dhe cila jo.
Por ka edhe femije qe endrrat e tyre i akumulojne dhe kur vjen nje moshe ata shperthejne,
duke rrealizuar ate enderr qe kan ushqyer me shume.


Ps//Besoj dhe uroj te me kuptosh kur te lexosh kete postim.
 
     07 12 2010 (18:18)
  ERIKA

ERIKA


Register: 29 10 2010
From: Albania
Points: 77
PRIDE ka thene me pare:
ERIKA ka thene me pare:
Jam dakort qe eshte ana ekonomike ajo qe i shtyn por sa per ate vajzen e pasur por qe ushtron profesionin e prostitucionit. ajo e ka bere ndoshta , jo ashtu sic thote POISON me poshte " e kane ender qe te vogel te behen te tilla" por mbase sepse mendon qe ne kete menyre terheq vemndjen e prinderve te saj apo thjesht i ndeshkon ata, se ka shume qe bejne veprime jo te mira edhe pse sduan , vetem per inat te prinderve apo jo.
Prostitucioni ka per te ekzistuar per aq kohe sa ka per te ekzisutar seksi. Jane gjera te lidhura bashke e perderisa seksi eshte eshte ne nje fare menyre ushqim per njerezit e pa ushqim sjetohet mos shpresoni te zhduket dhe prostitucioniPershendetje ERIKA!


Per mendimin tim,nje femer nuk duhet ta shohe kete "zanat"per te perfituar nese nuk jane mire nga ana ekonomike,sepse trupi i tyre nuk do te shitet gjithe jeten.

Sa per rastin qe ka permendur ARDI.

Jam dakort me Poison,c'do kush ka endrra per te ardhmen,dhe eshte e pranueshme qe ajo vajze ndonese mire nga ana ekonomike,por eshte nje enderr e saja qe e ka ushqyer qe ne femijeri,dhe e ushtron,kjo eshte zgjedhja e saj(se gjykon dot kush).

Kurse sa per ate c'ka ti ke thene:qe e ben per ti terhequr vemendjen prinderve,s'jam dakort,sepse per inat te dikujt nuk mund te luash me jeten tende.


Ke bere nje krahesim:

sex=ushqim (jo se besoj)

Pa oksigjen mund te durosh 4-5 min(ka qe durojne edhe me shume,notaret)

Pa uje mund te rrish 3-5 dite(raste te vecanta 8-10 dite)

Pa ushqim per disa jave.

Keto jane te dhena qe jane te vertetuara (eksperimentuar)

Ps//Kjo do te thote qe jetohet pa sex(pra nuk vdes kush,te jesh e bindur per kete)

PRIDE-56|Data:17 11 2010 -12:51|post:30647|


Cdo kush ka endrra per te ardhmen .. Se besoj se nje femije ka enderr ate profesion,Me thuaj Pride ti do kishe enderr dicka qe e di qe nuk eshte gje e mire per ty , se besoj .Me duket absurde , jashte llogjikes te enderrosh dicka te tille, eshte dicka jashte normales per mua.
Sa per punen qe nuk vdes njeri po nuk beri sex, kete une e di , por e thashe ate , sepse ti vertet mund te rrosh vetem me uje por aman ajo qe te shijon me shume pas nje kohe te gjate (dmth pa ushqim) pra eshte vete ushqimi
 
     07 12 2010 (10:45)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
ERIKA ka thene me pare:
Jam dakort qe eshte ana ekonomike ajo qe i shtyn por sa per ate vajzen e pasur por qe ushtron profesionin e prostitucionit. ajo e ka bere ndoshta , jo ashtu sic thote POISON me poshte " e kane ender qe te vogel te behen te tilla" por mbase sepse mendon qe ne kete menyre terheq vemndjen e prinderve te saj apo thjesht i ndeshkon ata, se ka shume qe bejne veprime jo te mira edhe pse sduan , vetem per inat te prinderve apo jo.
Prostitucioni ka per te ekzistuar per aq kohe sa ka per te ekzisutar seksi. Jane gjera te lidhura bashke e perderisa seksi eshte eshte ne nje fare menyre ushqim per njerezit e pa ushqim sjetohet mos shpresoni te zhduket dhe prostitucioniPershendetje ERIKA!


Per mendimin tim,nje femer nuk duhet ta shohe kete "zanat"per te perfituar nese nuk jane mire nga ana ekonomike,sepse trupi i tyre nuk do te shitet gjithe jeten.

Sa per rastin qe ka permendur ARDI.

Jam dakort me Poison,c'do kush ka endrra per te ardhmen,dhe eshte e pranueshme qe ajo vajze ndonese mire nga ana ekonomike,por eshte nje enderr e saja qe e ka ushqyer qe ne femijeri,dhe e ushtron,kjo eshte zgjedhja e saj(se gjykon dot kush).

Kurse sa per ate c'ka ti ke thene:qe e ben per ti terhequr vemendjen prinderve,s'jam dakort,sepse per inat te dikujt nuk mund te luash me jeten tende.


Ke bere nje krahesim:

sex=ushqim (jo se besoj)

Pa oksigjen mund te durosh 4-5 min(ka qe durojne edhe me shume,notaret)

Pa uje mund te rrish 3-5 dite(raste te vecanta 8-10 dite)

Pa ushqim per disa jave.

Keto jane te dhena qe jane te vertetuara (eksperimentuar)

Ps//Kjo do te thote qe jetohet pa sex(pra nuk vdes kush,te jesh e bindur per kete)
 
     17 11 2010 (12:51)
  ERIKA

ERIKA


Register: 29 10 2010
From: Albania
Points: 77
-ARDI- ka thene me pare:
poison ka thene me pare:
BiG MaMa ka thene me pare:

Quote to: -ARDI- | User id:17 | Nr: post:4210 | Forum id:107 | Data:Mar Thu 04 03 2010 (18:03:46) |
Sa mire qe ka nderhyrje per te pastruar temat nga komentet pa lidhje.
BiG MaMa-272|Data:04 03 2010 - 18:42|post:4218|

mendoj,qe sic mund te evitohet ashtu edhe eshte i paevitueshem ,ndonjehere......mjere asj qe i ka rene ne koke,se nuk besoj qe te kete qene aspiracioni i asnjeres,prej atyre qe e ushtrojne kete profesion,le te themi,qe kur ishte e vogel enderronte te behej prostitute......jeta nuk eshte e njejte per te gjithe,do te ishte shume mire po te ishte keshtu........prandaj une nuk e gjykoj,jane punet e saj.
poison-5463|Data:27 08 2010 -14:20|post:23387|


Jo cdo gje behet e detyruar,..........ja psh:

Ditet e fundi ne mediat elekronike dhe te shkruara te anlgise flitet per Wayne rooney ,i cili i martuar dhe ka shkuar me nje prostitute.e cila kurre ska vuajtur per lek sepse i jati saj eshte inxhinier >Vajza ne fjale,21vjece dhe damiljarisht e pasur e prape ushtron ate zanat
Por qe duhet tejemi te ndergjegjshem se shumica e prostitutave jane anet ekonomike qe i detyrojne te bejne nje gje te tille

-ARDI--17|Data:09 09 2010 -12:03|post:24953|


Jam dakort qe eshte ana ekonomike ajo qe i shtyn por sa per ate vajzen e pasur por qe ushtron profesionin e prostitucionit. ajo e ka bere ndoshta , jo ashtu sic thote POISON me poshte " e kane ender qe te vogel te behen te tilla" por mbase sepse mendon qe ne kete menyre terheq vemndjen e prinderve te saj apo thjesht i ndeshkon ata, se ka shume qe bejne veprime jo te mira edhe pse sduan , vetem per inat te prinderve apo jo.
Prostitucioni ka per te ekzistuar per aq kohe sa ka per te ekzisutar seksi. Jane gjera te lidhura bashke e perderisa seksi eshte eshte ne nje fare menyre ushqim per njerezit e pa ushqim sjetohet mos shpresoni te zhduket dhe prostitucioni
 
     17 11 2010 (09:31)
  gigokob

gigokob


Register: 31 08 2010
From: Italy
Points: 64
ne angli gruaja e nje deputeti Anglez ben aristrokaten diten e kurven naten. ne shqiperi 3/4 e studenteve shiten per 30 mije leke. ne itali e bejne per tu punesuar ne kryeministri. KA QENE ESHTE E DO VAZHDOJ
 
     10 09 2010 (01:17)
Pages     Key     2 Page 1  2  Total:17 post