logo meemira.com
njoftime pune

     

 Vetem FORUM OWNER mund te hapi tema te reja
7 Page  1   2   3   4   5   6  7 Total:70 post
  SWEET ANGEL

SWEET ANGEL


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 32
Quote to: -ARDI- | User id:17 | Nr: post:13375 | Forum id:107 | Data:Apr Thu 29 04 2010 (19:12:44) |
po e duan ardi sepse shkelen mekembe prandajjane ato qe ekerkojne , e ato qe ekerkojneme se shumti jane ato eabuzohen apo jane tradhetuar , kete e thojnete gjithe edhe studimet e bera mbi divorcin qe shumica e grave te abuzuara nga burrat edhe pse pas nje kohe te gjate kane arrit te ndahen,
 
     29 04 2010 (19:23)
  -ARDI-

-ARDI-


Register: 14 07 2005
From:
Points: 3836
Quote to: SWEET ANGEL | User id:53 | Nr: post:13374 | Forum id:107 | Data:Apr Thu 29 04 2010 (19:11:06) |
Pse ka ndonje femer qe eshte kundra divorcit?
Shumicen e rasteve jane femrat qe duan divorc
 
     29 04 2010 (19:12)
  SWEET ANGEL

SWEET ANGEL


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 32
divorci ndodh se ska me komunikm midis tyre e kur ska me komunikim nuk merresh vesh fillojne grindjet e gjithcka , noraml qe do perfundoje ne divorce,, une per vete jam pro divorcit , pstaj yyyyyyyy ka e faktore te tjere plot per divorcin ,, tradhetia eshte e para
 
     29 04 2010 (19:11)
  -ARDI-

-ARDI-


Register: 14 07 2005
From:
Points: 3836
Quote to: sy | User id:2304 | Nr: post:13120 | Forum id:107 | Data:Apr Tue 27 04 2010 (08:35:40) |
vec ne ato 2 raste?;);)

Po nesen do gjente dashnore burri?;);)
 
     29 04 2010 (17:44)
  SYCKA

SYCKA


Register: 19 04 2010
From: Greece
Points: 162
Quote to: -ARDI- | User id:17 | Nr: post:12798 | Forum id:107 | Data:Apr Sat 24 04 2010 (13:18:47) |
PRSH ARD TEME E KOHES VERTET DO THOJA SE JAM PRO DIVORCIT NE DY RASTE KUR KA DHUNE FAMILJARE DHE KUR KOMUNIKIMI NDERMJET DY BASHKESHORTEVE ESHTE ZERO.NGA ANA TJETER SDO DIJA CFARE TE BEJA NE NJE FAMILJE KU KA QETESI POR NJERI NGA BASHKESHORTET ESHTE DISI INDIFRENT KURSE TJETRI PERPIQET TE TE SJELLE NE UJRAT E VETA SA KOHE MUND TI JAPESH VETES SATE TE AMBJENTOHET NE NJE FAMILJE TE TILLE? A ESHTE GABIM TE SHTIRESH NE NJE FAMILJE VETEM E VETEM SE PERSONI YT ESHTE PERFECT?A ESHTE E DREJTE KJO? 1 FEMIJE MUND TE MBAJE NJE FAMILJE TE LIDHUR PERGJITHMONE?
 
     27 04 2010 (08:35)
  -ARDI-

-ARDI-


Register: 14 07 2005
From:
Points: 3836
Quote to: sy | User id:2304 | Nr: post:12787 | Forum id:107 | Data:Apr Sat 24 04 2010 (12:37:49) |


Cdo njeri qe flet shqipen eshte pjese e shoqerise shqiptare,pamvaresisht se jane apojone shqiperi.Prake te drejten tende qe te flasesh cte duash me lidhje me kete teme
 
     24 04 2010 (13:18)
  SYCKA

SYCKA


Register: 19 04 2010
From: Greece
Points: 162
MUND TE KOMENTOJME NE QE SJEMI NE SHOQERINE SHQIPTARE TE MARTUAR? PRES PERGJIGJE FLM
 
     24 04 2010 (12:37)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
Quote to: ANGEL BOY | User id:242 | Nr: post:5043 | Forum id:[b]107 | Data:Mar Sun 07 03 2010 (19:23:10) |
NUK ESHTE E THENE QE MARTESAT ME SHKES TE PERFUNDOJNE NE DIVORC.
KA MARTESA QE KANE VITE TE DASHURUAR DHE PERFUNDOJNE NE DIVORC.
PO KESAJ CA I THUA???????????
E PRA DIVORCET NDODHIN,PAVARSISHT SE SI JE MARRE ME DASHURI APO SHKUSI.
POR DUHET TA PRANOJME QE NE SHQIPTARET JEMI SI PUNA E" MAJMUNIT "SE ATO QE SHIKOJME DUAM TI KOPJOJME.

[/b]
 
     09 03 2010 (11:20)
  ANGEL BOY

ANGEL BOY


Register: 07 02 2010
From: Albania
Points: 678
Quote to: PRIDE | User id:56 | Nr: post:4731 | Forum id:107 | Data:Mar Sat 06 03 2010 (18:14:56) |
SHKAQET E DIVORCIT NE SHQIPERI JAN TE SHUMTA TANI KOHET E FUNDIT ARSYJET JAN TE BDRYSHME EDHE TE SHUMTA,PORARSYJA QE CON TE DIVORCE JANE:
1-MOS JETESA E MIR NGA PAPUNSIA!
2-MARTESAT QE BEHEN ME SHKESE BRENDA NJE MUAJI SE KA NGA ATO PRIDNER NE SHQIPERI QE JETOJN ME MENTALITETIN E KOHESE EDHE SE NA NGELI GOCA NE SHPI SE PER CUNAT NUK ESHTE SH KJO!
3-TRADHTIA MIDIS CIFTEVE PER X ARSYE DHE TEKA TE F/M QE ME DUKET ARSYE PA KUPTIM TE RPISHESH FAMILJEN PER KETE!
 
     07 03 2010 (19:23)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
DIVORCI ESHTE NJE PROBLEM SA JURIDIK AQ EDHE SOCIAL.
E CILA SHKAKTOHET KUR NDERMJET DY PARTNEREVE ESHTE THYER NDJENJA,INTIMITETI,
KOMUNIKIMI DHE KJO LIDHJE NUK FUNKSIONON ME.
DHE SHQIPERIA ESHTE E 5 NE EVROPE PER NUMRIN E DIVORCEVE.
ESHTE VERTETE SHUME SHQETESUESE.

PARA SE TE VENDOSET NJE LIDHJE ME MARTESE E MIRA ESHTE QE TE DY TE BASHKJETOJNE PASTAJ TE KUROREZOHEN.
PER TE MOS I LENE RRUGE TE LIRE DIVORCIT DHE QE KETE PASOJA TA VUAJNE EDHE FEMIJET.
 
     06 03 2010 (18:14)
Pages     Key     7 Page  1   2   3   4   5   6  7 Total:70 post