logo meemira.com
njoftime pune

     

 Vetem FORUM OWNER mund te hapi tema te reja
5 Page 1  2   3   4   5  Total:49 post
-ARDI- HOME FORUMS Shoqeria shqiptare! Abordi
Abordi - 08 02 2011 - 22:58
  -ARDI-Profili per: -ARDI-    

Foto Albumi -ARDI-   

Miqte e -ARDI-  

Forumi juaj -ARDI-   

Duam apo sduam te pranojme kjo gje ndodh cdo dite ne shoqerine tone

Ne c'fare situate do te ishit dakord qe abortimi te lejohej dhe pse?
Kush nga partneret mund te vendosi per prishjen e nje shtatzanie?
A eshte kjo e drejta e femres apo?
Cili eshte mendimi juaj mbi abordin?
  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  ©Master Mindô

©Master Mindô


Register: 16 11 2008
From:
Points: 1384
Muaji I.
Mami, jam vetem 20 cm i gjate, por i
kam te gjitha organet. E adhuroj
zerin tend dhe sa here qe e degjoj
leviz duart dhe kembet. Te rrahurat e
zemres tende jan ninulla ime e
preferuar. :)
Muaji II.
Mami, sot mesova te thithja gishtat.
Po te me shikoje do e kuptoje qe jam
rritur pak, por akoma nuk jam aq i
madh sa te mund te jetoj jashte
shtepis sime. Ketu eshte kaq
ngrohte. :)
Muaji III.
E di cfare mami? Jam vajze. Shpresoj
qe kjo te te bej te lumtur. Un dua qe
ti te jesh gjithmon e lumtur. Nuk me
pelqen kur qan, dukesh kaq e
trishtuar.. Edhe un trishtohem dhe
qaj me ty, edhe pse ti nuk me degjon
dot. :)
Muaji IV.
Mami, floket e mi kan filluar te
rriten. Jan ende te shkurter e te holle,
por un nuk merzitem sepse me von do
i kem te gjate e te bukur. Kaloj shum
kohe duke ber ushtrime. Per shembull
tani mund te kthej koken dhe te leviz
gishtat. Po ja dal mban mir me
duket. :)
Muaji V.
Mami, ishe tek doktori sot. Ai te
genjeu, te tha qe un nuk jam nje bebe,
por un jam nje bebe. Jam bebja jote.
Mami, cfar eshte aborti?
Muaji VI.
Sot e degjova prap ate doktorin. Nuk
e pelqej ate, me duket i ftoht dhe pa
zemer. Dicka po hyn ne shtepin time.
Doktori e quajti ate gjilpere. Mami
cfare eshte? Po me djeg.. Mami te
lutem thuaji te ndaloj. Te lutem me
ndihmo. :'(
Muaji VII.
Mami tani jam mire. Jam ne parajs, ne
duart e nje engjelli. Ai po me mban.
Me tregoi per abortin. Pse nuk me
deshe mami? :(
....
Cdo abort eshte nje zemer qe nuk do
te rrah me, dy sy qe nuk do shikojne,
dy duar qe nuk do te prekin kurre, dy
kembe qe nuk do munden te vrapojn,
dy buze qe kurre nuk do te munden te
flasin!....
 
     08 02 2011 (22:58)
  -ARDI-

-ARDI-


Register: 14 07 2005
From:
Points: 3836
Niko_ ka thene me pare:
Kjo esht nje tem shum e komplikuar dhe nuk mund ti pergjigjesh dot vetem me nje po, ose jo, pa patur parasysh rrethanat te cilat e shtyjne nje grua drejt abortit.
Niko_-9247|Data:06 02 2011 -08:31|post:34805|


PrANDAJ ESHTE problem shqetesues kudo lal sepse ka shume faktore qe ndikojne ne vendimin qe merr nje femer per abordim

 
     06 02 2011 (13:52)
  Niko_

Niko_


Register: 07 12 2010
From: Greece
Points: 1073
Kjo esht nje tem shum e komplikuar dhe nuk mund ti pergjigjesh dot vetem me nje po, ose jo, pa patur parasysh rrethanat te cilat e shtyjne nje grua drejt abortit.
 
     06 02 2011 (08:31)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
Dr.RONI ka thene me pare:
PRIDE ka thene me pare:
Dr.RONI ka thene me pare:
Per ta bere tekstin blu...ti e ben link.Kjo penalizon faqen nese ai link kur klikon nuk ekziston.
Dr.RONI-2|Data:31 01 2011 -19:49|post:34667|


Aha e ke per ngjyren,ok nese deshiron une nuk e perdor me,por edhe ti me mire hiqe si opsion
PRIDE-56|Data:31 01 2011 -19:52|post:34668|


Nuk eshte per te ngjyrosur tekstin ai opsion.Eshte per te vendosur link.

Kjo teme qe ju keni hapur ka bere qe meemira te zere vendin e pare ne google.Kjo per faktin se google i ka dhene shume rendesi kesaj teme qe trajtohet ketu.Nese vihen link te gabuar,ky pozicion qe faqa ka, humbet.

Ai opsion sherben per kete:
http://www.google.it/search?hl=it&rls=com.microsoft:en-US&rlz=1I7ADFA_it&q=abordi+ne+shqiperi&btnG=Cerca&aq=f&aqi=&aql=&oq=
Dr.RONI-2|Data:31 01 2011 -19:58|post:34669|


Eh kete sqarim e beje qe ne fillim ti.
Une e kam perdor dhe e perdor per te dalluar postimin tim nga postuesi
gjithesi flm per sqarimin,te siguroj qe nuk do te kesh te tilla probleme
 
     31 01 2011 (20:01)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
PRIDE ka thene me pare:
Dr.RONI ka thene me pare:
Per ta bere tekstin blu...ti e ben link.Kjo penalizon faqen nese ai link kur klikon nuk ekziston.
Dr.RONI-2|Data:31 01 2011 -19:49|post:34667|


Aha e ke per ngjyren,ok nese deshiron une nuk e perdor me,por edhe ti me mire hiqe si opsion
PRIDE-56|Data:31 01 2011 -19:52|post:34668|


Nuk eshte per te ngjyrosur tekstin ai opsion.Eshte per te vendosur link.

Kjo teme qe ju keni hapur ka bere qe meemira te zere vendin e pare ne google.Kjo per faktin se google i ka dhene shume rendesi kesaj teme qe trajtohet ketu.Nese vihen link te gabuar,ky pozicion qe faqa ka, humbet.

Ai opsion sherben per kete:
http://www.google.it/search?hl=it&rls=com.microsoft:en-US&rlz=1I7ADFA_it&q=abordi+ne+shqiperi&btnG=Cerca&aq=f&aqi=&aql=&oq=
 
     31 01 2011 (19:58)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
Dr.RONI ka thene me pare:
Per ta bere tekstin blu...ti e ben link.Kjo penalizon faqen nese ai link kur klikon nuk ekziston.
Dr.RONI-2|Data:31 01 2011 -19:49|post:34667|


Aha e ke per ngjyren,ok nese deshiron une nuk e perdor me,por edhe ti me mire hiqe si opsion
 
     31 01 2011 (19:52)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
Per ta bere tekstin blu...ti e ben link.Kjo penalizon faqen nese ai link kur klikon nuk ekziston.
 
     31 01 2011 (19:49)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
Dr.RONI ka thene me pare:
PRIDE te lutem mos vendos me link te gabuar se krijon probleme me faqen.
Dr.RONI-2|Data:31 01 2011 -19:37|post:34664|


Me fal ke quan ti link te gabuar,une thjesht kam komentu ate c'ka ARDI ka hedh ne postimin e tij
 
     31 01 2011 (19:47)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
PRIDE te lutem mos vendos me link te gabuar se krijon probleme me faqen.
 
     31 01 2011 (19:37)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
Shtatzenite e padeshiruara, grate fajesojne burrat

Femrat theksojne se ne shumicen e rasteve pergjegjes per shtatzenite e padeshiruara jane meshkujt. Keshtu, gjate intervistave te tyre ato kane pohuar se pergjegjese per parandalimin e shtatzenive duhet te jene te dyja palet, por gjithsesi ato theksojne se burri ka me shume ne dore per te parandaluar shtatzenite e padeshirueshme. "Studimi tregon se tek femrat e intervistuara ndeshet opinioni se pergjegjes kryesor per nje shtazani te mundshme eshte mashkulli. Jo pak, por 70 per qind e te intervistuarave, burrave ua kane atribuuar pergjegjesine per shtatzenite e padeshiruara",- behet e ditur ne studim duke shtuar se ky konkluzion lidhet me faktin qe elementi kryesor per te parandaluar nje shtatzeni te mundshme, eshte kujdesi dhe kontrolli i meshkujve. Ndersa nga ana tjeter, po sipas studimit, meshkujt nuk ua faturojne fajin vetem vetes se tyre, por edhe grave. Ne intervistat e tyre, ata theksojne se pergjegjes per shtatzenite jane te dyja palet njesoj. Megjithate, gjate intervistave, kishte edhe meshkuj qe theksonin se pergjegjese per nje shtatzeni te padeshiruar jane femrat
Varet se ke quajne ato shtatzani te padeshiruar!
Sepse kam degjuar qe thon shpesh femrat:qe kam ngel shtatzan pa dashje,mua me duket absurde te
thuash dicka te tille dhe qesh kur e degjoj.
Se qe ta thuash kete gje i bije te jesh injorante.
Mendini im eshte qe :Per nje shtatzani te padeshiruar pergjegjes jane te dy palet.


 
     31 01 2011 (19:20)
Pages     Key     5 Page 1  2   3   4   5  Total:49 post