logo meemira.com
njoftime pune

     

 Vetem FORUM OWNER mund te hapi tema te reja
1 Page 1 Total:9 post
-ARDI- HOME FORUMS round the globe Dear Diedre
Dear Diedre - 23 02 2011 - 06:23
  -ARDI-Profili per: -ARDI-    

Foto Albumi -ARDI-   

Miqte e -ARDI-  

Forumi juaj -ARDI-   

keshtu quhet nje artikull iperditshem ne gazeten "sun" te Anglise,ku njerezit i dergojen kesaj gazete problemet qe kane me jeten e tyre private dhe Dear Diedre u kthen pergjigje ne gazete disa prej ketyre njerezve
Per arsye kohe dhe durimi perkthimi do shume kohe,keshtu qe do ti sjell ketu ne anglisht ca nga ato shkrime
I've been seeing a girl behind my girlfriend's back. Is it possible to love two women at the same time?
I'm 17. I've been with my girlfriend for just over a year and I've never been happier. She is lovely and the kindest, sweetest person that I've ever met. She's always telling me how much she loves me and I feel the same.

Last week we had a work experience girl start at work for a week. She's 16. I didn't look twice at her at first. She wanted to be my friend on Facebook so I added her. I also added her on MSN.

She then also asked for my mobile number. I didn't see any harm in it until she told me that she fancied me. I was shocked at first but I was also extremely flattered. I saw her Facebook pictures and she looks totally different out of her work clothes.

I couldn't stop thinking about her. She asked me to cheat on my girlfriend with her and after work one day we went to a park where we hugged and kissed.

It was amazing but I thought it was a one-off as I didn't think I'd be seeing her again. Now my boss has offered her a Saturday job. This girl is starting to get upset because I told her I can't be with her all the time.

I don't want to hurt my girlfriend. She would be devastated. My dad cheated on my mum in the past and everyone has always said how much I'm like him.

Now it seems that I am just as bad as he is. I really don't know what to do.

  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  User0420

User0420

Tregim e nje dashurie..

Kurre nuk do ta kisha besuar se sinqeriteti do te mund te keqperdorej sepse un e çmoja aq shum kete veti.POr burri im te kaluaren per te cilen e kisha treguar vet e perdori kunder meje ateher kur ai donte te mbunte lidhjen e tij me nje grua tjeter E kam pesuar keq , e tash pres te lind Femijen e tij qe do te rritet pa baba..!
Ia pash sherrin sinqeritetit tim.
Prinderit ishin under marteses time me at djale, por un arrita t'i binde se ishte djal shum i mire dhe se un e doja shum .Ata nuk ma prishen dhe pse ishin shum te paknaqur me zgjidhjen time.Per nje koh shum te shkurtet u fejuam dhe me nje dasme te vogel edhe u martuam.Gjithcka po shkonte mire me martesen tone Ishim te lumtur .E donim njeri-tjeterin.Kurr nuk e kisha menduar se do ta pesoja aq keq nga sinqeriteti im.Kur filluam te kalonim i pata tregua se un me pare kisha nje te dashur qe e doja shum por qe nuk kisha pasur fatin te isha me te Me gjith ate koh tha se nuk me pengojn as gje e kaluara ime. Me tha se me renderi ishte se me dashuronte. Ne fakt keshtu eshte dhe un besova..se kishte gjetur njeriun qe e deshiroja.Jetonim te ndare nga Familja e tij ne Prishtin dhe benim nje jete te qet pa problemet.Dalngadal Filuan te perhapeshin fjale se ai ishte ne lidhje me nje grua tjeter. Si fillim nuk i thash asgje , sepse mendova se ishin vetem fjal , siç behen gati per te gjith njerzit. Mendova se nje do te shuheshin. sepse thone se fjalet e paverteta fliten vetem tri dite. Kaluan disa muaj dhe me nuk i duroja njerzit te me flisnin se si e shihenin burrin tim me nje grua tjeter biondin. I thash atij ,por mohoi duke thene se asgje nuk kishte te vertet ketu.

E Kishte tjeteren e mua me permendte te kaluaren time.

Me qetesuan fjalet e tij por dicka nuk me linte te bindesha se ai ishte treguar i sinqert me mua . Fillova te dal me shpesh dhe te endem rrugve te qytetit se mos e takoja diku ashtu edhe ndodhi nje dite vendosem te pinim nga nje kafe me shoqen time ne terracen e hotelit ''GRAND''.Gati sa nuk me ra pika kur e pashe at ulur ne nje tavolin bashk me at vajzen qe dukej krejt si ma kishte pershkruar . Ai na pa por beri sikur nuk shihte ndejten edhe pese minuta dhe iken sikur nuk na kishin par fare.Ne mbremje i thash se un nuk po haja bar dhe se kisha kuptuar te teren.Ai si fillim u mundua te me bindte se nuk ishte ashtu por dalngadal situata e keqsuar dhe ai pastaj filloi te me thoshte lloj-lloj fjalesh.''Desisa un jam martua me nje qe ka nderruar shum shtreter , tash une dua te kaloj me shum te tjera. Qe ta dish nuk e kam vetem at qe e ke pare kam edhe te tjera'' me tha . Me erdhi shpirti te hundet.Un kisha pasur nje te dashur. por jo siq thoshte ai shum. Me erdhi te plas nga inati. I thash se ai mund te shkonte me te tjera por une do te ndahesha nga ai.Ai u turbua dhe ate dite me rrahu aq keq saqe tri dite nuk munda te levizja. Pastaj prap u mundova te shtirresha se nuk ka ndodhur as gje.por ai filloi te dal neper qytet dore per dore me at tjetern.Nuk diaj cfare te beja ishte teper e rend per mua te vahdoj jeten , sikur nuk po ndodh asgje . Ndodhte dicka qe mua me duket shum serioze prandaj nuk mund ta kaloja.

Tani jetoj te prinderit e femija rritet ne barkun tim.

Prinderve nuk guxoja tú tregoja se per ate qe po ndodhte me jeten time , sepse kisha frike se nuk do te me perkrahnin dhe do te me thoshin se kjo kishte qen zgjedhja ime. Me dukej se do te plasja nga merzia. Kulmi i tere kesaj ishte fakti se une tashme kisha ngelur shtatzane. Kur u kontrollova te gjinekologu dhe ma kumtoi kete lajm. qava tere diten ne vend qe te gezohesha . I tregova per kete burrin tim.Ai thoshte ''Ndoshta ky femij nuk eshte i imi sepse ti je mesuar me shum djem'' me tha. Kete nuk e durova dot . Me tengjeren e kisha ne dor sepse po beja darken iu hodha i rash disa heere dhe ia theva krahun.Ai u terbua por nga dhembja nuk mundi kesaj radhe te me rrahte. Iku per te mjeku nga dhimbja ndersa un bera gati rrobat e mia dhe shkova ne shtepin time.U tregova prinderve per te tere ate e po ndodhte me jeten time. Ata me thane qe te mos kthehesha me tek ai. Kisha edhe nje dileme te abortoja apo te lindja femijen tim. E zgjodha te dyten Do te lindja femijen. tim . sepse ai nuk me kishte faj qe un kisha zgjedhur nje burrte lig dhe nje baba te gabuzr per te . Tash po e shikoj barkun si me rritet ndersa ai nuk me ka kerkuar me kurr e as qe eshte interesuar per femijen e tij qe un e mbaj ne bark Shum shpesh vuaj shum por qetsohem kur kujtoj se lidhja ime do te perfundonte nje dite me heret a vone. Shpresoj te gjej ndojnje pun pasi te lindi femijen dhe ta rris vetem ashtu siq eshte me se miri. Per burrin tim thone se tani ai jeton ne banesen tonde me at tjeteren . Do te porosisja te gjitha vajzat qe kurr te mos tregohen krejt te sinqerta sepse burrat nuk harrojn kurr dhe kete e perdorin kur ka nevoj..!
__________________
 
     10 03 2010 (17:39)
  -ARDI-

-ARDI-


Register: 14 07 2005
From:
Points: 3836
I've kept up with all my boyfriend's bedroom fantasies but he told me after we'd had sex one night that he's sleeping with another woman.

I'm 29 and my boyfriend is 30. I met him a year ago. He knew I really liked him but he always played hard to get because he was seeing two other women as well as me.

We got together eventually and I tried hard to fulfil all his bedroom fantasies. He had many of them and I never once refused him because I wanted to make him happy.

I'd dress up and do degrading things. I even let him tie me up and handcuff me to the bed.

He got a bit rough sometimes but I put up with all of it because I wanted him.

But then in bed a few weeks later, straight after playing yet another of his "games", he confessed that he was still sleeping with one of the women. I was gutted.

He finally stopped it and swore that I had him 100 per cent to myself.

We had a lovely time together. All he had to do was touch me and I'd get goose bumps.

I was head over heels but then his women friends kept on coming on to him in front of me.

It caused major problems because I couldn't accept it and he's now finished with me.

He says he can't bear to be without these women.

He said he loved me so I really don't understand what I did wrong.

I did everything he ever asked of me and then some. I bet the others don't fulfil him sexually like I did.
 
     10 03 2010 (14:22)
  -ARDI-

-ARDI-


Register: 14 07 2005
From:
Points: 3836
Quote to: Tina_Pr | User id:62 | Nr: post:5707 | Forum id:125 | Data:Mar Wed 10 03 2010 (14:10:26) |
E hapa si forum round the world qe ta hap tema per shtete te ndryshme te botes,pra tema te ndryshme qe mund te jene shqip e e gjuhe te tjera
 
     10 03 2010 (14:12)
  TIA

TIA


Register: 28 01 2010
From:
Points: 578
Quote to: -ARDI- | User id:17 | Nr: post:5706 | Forum id:125 | Data:Mar Wed 10 03 2010 (14:08:26) |


Pyeta meqe desha te beja transferin tek forumi Anglisht por meqe do flasim MIX do e lej tek forumi ne Shqip.

Anglezet jan te shthurur fare hihihihi
 
     10 03 2010 (14:10)
  -ARDI-

-ARDI-


Register: 14 07 2005
From:
Points: 3836
Quote to: Tina_Pr | User id:62 | Nr: post:5704 | Forum id:125 | Data:Mar Wed 10 03 2010 (14:05:06) |
jo,vetem do sjell historite,apo te sjell edhe pergjigjet?

shqip e anglisht si tu doje zemra
 
     10 03 2010 (14:08)
  TIA

TIA


Register: 28 01 2010
From:
Points: 578
Ardi si do diskutohet ne kete temen ne Shqip apo Anglisht???

Puuuu ca historish tregokan ne kete artikull.....
 
     10 03 2010 (14:05)
  -ARDI-

-ARDI-


Register: 14 07 2005
From:
Points: 3836
I got so drunk on New Year's Eve I ended up sleeping with my boyfriend's brother.
I'm 19. I've been with my boyfriend, who's 20, for just over a year but things have been a bit strained between us recently.

We had a huge argument during the day New Year's Eve. I told him I was going back to my ex. He said he didn't love me anyway and had stopped fancying me ages ago. I was really hurt.

It was awkward because I was spending the day round his house and staying the night. In the evening his brother, who's 25, suggested we all go down the pub.

I jumped at the chance because I just wanted to get out of the house. No one else knew about the argument with my boyfriend but the atmosphere between us was terrible.

We all went down the pub, my boyfriend as well. I had drink after drink. Just before 10.30 my boyfriend suggested we all go to a club. His sister was keen. I wasn't so he and his sister went off leaving me with his brother.

We stayed in the pub until chucking out time. We walked home and there was a note from his parents saying they'd gone round to friends so not to expect them home till very late.

We sat and chatted. He was as drunk as I was and we carried on drinking. He got a bit amorous and I was so drunk I just went with the flow. We got completely carried away and ended up naked on the sofa making love.

I can't say it was mad or passionate. I just don't remember much about it or how careful we were -I don't think we used any protection. What I do remember is stumbling upstairs half-naked and falling into bed.

New Year's Day was hell. I could win an Oscar for my performance but inside I felt sick. My boyfriend knew something was wrong but just thought I was hung-over, which I was.


Advertisement

That night he told me he regretted what he'd said and that he still loves and fancies me.

What can I do? There's a chance I could be pregnant with his brother's baby - or have caught something from him, since he's a real ladies man. How can I ever tell my boyfriend what happened and expect him still to care for me?

What a fine New Year this is turning out to be.
 
     10 03 2010 (14:01)
  -ARDI-

-ARDI-


Register: 14 07 2005
From:
Points: 3836
I've had sex with my boyfriend's nephew a couple of times. I feel so guilty but I can't seem to stop.
I'm 36 and my boyfriend is 33. We've been together for two years. His sister and nephew live in the same road as we do so we see them a lot. His sister had a birthday party last month and all the family were invited.

My boyfriend's nephew is 18. He's a smoker and so am I, and we were well tanked up at the party and we both went outside for a ciggie. It started to rain so we took cover in the garden shed.

The conversation was very risqué and he said that he'd fancied me for some time. I said, "You're far too young to be talking like that," but he asked, "What's age got to do with it?"

He slid his arms around my waist and kissed me. I felt flattered, sexy and attractive. Things went a bit further and before I knew it, we were having a quickie in the garden shed.

I felt so bad but a bit naughty at the same time.

I went to a works do a fortnight later. My boyfriend was away on business at the time and his nephew offered to pick me up at the end of the night.

He met me as planned but I was drunk again and I couldn't wait for us to get out of town so that I could ask him to pull over.

We had sex in a lay-by this time and it was magic. I know it's wrong but I can't get this guy off my mind.
 
     10 03 2010 (13:59)
  -ARDI-

-ARDI-


Register: 14 07 2005
From:
Points: 3836
I had an abortion and now my boyfriend keeps hassling me for sex. The truth is I'm still upset but I'm also scared in case I get pregnant again.
I'm 17 and I had an abortion a month ago. I'm really cut up about it, but all my boyfriend cares about is me having sex with him again. He's 20.

When I'm round his house we have a nice enough time till it comes to going to bed. He then goes on and on at me for not wanting sex with him. He has no consideration for my feelings at all.

I can't stop crying but it's like he doesn't care. He treats it like I got rid of a verruca on my foot or something. But to me it was my baby and I feel so bad for getting rid of it.

I was on the pill when I fell pregnant so I really don't trust that method again either. If it didn't work then what will make it work next time?

I know he's getting fed up and frustrated and I'm a bit worried he might find someone else if I don't give in to him. The truth is I just want to be left alone for a while with no pressure. Why can't he see that? 
     10 03 2010 (13:58)
Pages     Key     1 Page 1 Total:9 post