logo meemira.com
njoftime pune

     

 
1 Page 1 Total:5 post
KING_TR HOME FORUMS Dashuria Poezi Dashurie
Poezi Dashurie - 12 10 2010 - 15:00
  loli1

loli1


Register: 12 10 2010
From:
Points: 56
PňR TY

Do ta thyehej heshtje me gurret e mallit.
Do ta shtrydhi zemren sa te dal gjak.
Do ja marr per ty shpirtin edhe djallit.
Edhe si e Ámendur do rend neper flake.
E serish do them: Per ty bera pak.
 
     12 10 2010 (15:00)
  keli

keli


Register: 14 03 2010
From: Albania
Points: 12
Morena1 ka thene me pare:
Kujtimet,
si dallget e detit
perplasen fort pas bregut
te zemres sime.
E une,
s'mund te bej gje tjeter
vec se t'i lejoj te shkrihen aty,
me shpresen se nje dite
bregu i zemres,
s'do kujtohet me per ty.

Morena1-5957|Data:29 09 2010 -18:53|post:27167|


o shpirt ma ke ber zemeren si opinge e grisur
 
     30 09 2010 (19:46)
  Morena1

Morena1


Register: 07 09 2010
From: Greece
Points: 122
Kujtimet,
si dallget e detit
perplasen fort pas bregut
te zemres sime.
E une,
s'mund te bej gje tjeter
vec se t'i lejoj te shkrihen aty,
me shpresen se nje dite
bregu i zemres,
s'do kujtohet me per ty.
 
     29 09 2010 (18:53)
  -ARDI-

-ARDI-


Register: 14 07 2005
From:
Points: 3836
Teme e bukur king,por mos e harro qe te na sjellesh poezi te tjera
 
     29 09 2010 (18:43)
  KING_TR

KING_TR


Register: 05 03 2009
From: Greece
Points: 0

Ti síke fajTi ske faj qe vuaj une,
ti ske faj qe rri pa gjume,
jo jo zemer ti ske faj,
qe mi le syte ne vaj.
Fajtori i vetem jam une,
fajtor se te dua shume,
mekati i vetem dashuria,
ndershkimi i diteve te mia.
Dhe me beso ti o shpirt,
per kete faj vuaj denimin,
trishtim dhe lot ne sy,
deri ne fund te jetes time.
Veq nje here do te te lutem,
dhe ma thuaj mua ne sy,
a me ke dashur ndonjehere,
siq te kam dashur une ty.
Nese po do te me pergjigjesh,
eja me puth e me perqafo,
nese jo do te me pergjigjesh,
me mire me vrit dhe me harro
 
     22 09 2010 (09:24)
Pages     Key     1 Page 1 Total:5 post