logo meemira.com

     

 
4 Page 1  2   3   4  Total:32 post
Dreams HOME FORUMS Festat Kombetare Shqiptare 14 shkurti - Gezuar Shen Valentinin
14 shkurti - Gezuar Shen Valentinin - 14 02 2014 - 00:22
  DreamsProfili per: Dreams    

Foto Albumi Dreams   

Miqte e Dreams  

Forumi juaj Dreams   

Beni nje dedikim per te dashurin/en tuaj!

Gezuar gjithe cifteve dhe te pa ndashem qofshin.

Mesazhe urimi per shen valentinin http://webalbania.com/Jokes.html
  Share on FaceBook

   01 01 1970 (01:00)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
Shen Valentini poezi

 
     14 02 2014 (00:22)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
Dhurata e Sh.Valentinit, 10 zgjidhje te minutes se fundit

Ndonjehere angazhimet e shumta gjate dites te bejne qe te gjendesh i papergatitur pak ore para Shen Valentinit. Meqe jemi nje dite para festes, dhe nese ju s’keni vendosur akoma per dhuraten, hidhini nje sy 10 keshillave tona...

Objekte ne forme zemre dhe lule

Lulet janė njė dhuratė e pėrsosur e minutės sė fundit nė Ditėn e Shėn Valentinit. Mund t’i gjesh jo vetėm nė dyqanet e luleve por edhe nė supermarkete apo vende tė tjera (anės rrugės). Bėjini buqetės suaj tė luleve njė shtesė tė vogėl, njė dedikim ose disa ēokollata, dhe kjo do ta gėzoje shumė partnerin/en.

Libri, njė dhuratė e pėrjetshme

Bliji tė dashurit/es njė libėr me poema dashurie nė dyqanin mė tė afėrt tė librave. Nuk ka rėndėsi nėse ju zgjidhni sonetet shekspiriane, poezi dashurie nga Rumi, poetėt persian tė shekullit tė 13-tė apo vėllime mė tė kohės. Njė libėr me poezi dashurie mund ta transformojė blerjen tuaj tė minutės sė fundit nė njė dhuratė tė bukur dhe tė pėrjetshme.

S’keni rezervuar? Nuk ka problem

Ēfarė mund tė jetė mė mirė se njė darkė romantike nė ditėn e Shėn Valentinit? Por meqė po flasim pėr zgjedhjet e minutės sė fundit, rezervimi mund tė kthehet nė njė mision tė pamundur. Meqė ju duhet tė vendosni me shpejtėsi, njė piknik do tė ishte zgjidhja ideale. Zgjedhja e ushqimeve dhe pijeve nga dyqanet tuaja tė preferuara do tė ishte perfekt. Por meqė moti nuk ėshtė shumė favorizues pėr piknik, ka njė zgjidhje tjetėr. Makinėn tuaj ose njė tė marrė me qira, gjeni njė pamje tė bukur ku mund tė shikoni dritat e qytetit, batanije pėr tė mos patur ftohtė, dhe ju sigurojmė se do tė jetė shumė romantike, dhe partnerit do t’i pėlqejė me siguri.

Provo njė varėse

Si njė ditė e cila i dedikohet tė dashuruarve bizhuteritė mbeten njė dhuratė klasike, dhe nė minutėn e fundit mund tė gjesh njė shumėllojshmėri tė tillash. Njė varėse tė bukur, ose njė palė vėthė pėr tė apo njė byzylyk i bukur? Ēfarėdo qė ju zgjidhni, bizhuteria ėshtė njė dhuratė e Shėn Valentinit dhe ėshtė e sigurtė qė partneri mbetet i kėnaqur.

Buzėqesh para kameras

Pėrdor kamerėn tende pėr tė regjistruar njė mesazh dashurie ku t’i tregosh tė dashurit/ės tė gjithė thellėsinė dhe intensitetin e dashurisė suaj. Ėshtė njė dhuratė e minutės sė fundit qė mund tė mbetet si njė thesar, qė t’i e sheh dhe e sheh pėrsėri gjatė gjithė jetės.

Fotografi

Nėse njė foto vlen sa njėmijė fjalė, atėherė pėrse tė mos i dėrgosh tė dashurit/ės mesazhin tėnd tė dashurisė nė njė foto, nė njė kornizė tė bukur? S’ka rėndėsi se ēfarė foto do tė zgjidhni, ku jeni bashkė apo njė kur je vetėm, mjafton tė zgjedhės tė duhurėn dhe kjo mund tė kthehet nė njė dhuratė tė pėrsosur.

Fillo mbajtjen e njė ditari

Blej njė bllok tė bukur dhe shkruaj nė faqen e parė diēka romantike. Pastaj zotohuni tė dy se do tė mbushni faqet e ditarit me nga njė shėnim tė pėrbashkėt, ēdo ditė tė vitit deri nė ditėn e Shėn Valentinit tė ardhshėm.

Pronoto njė dhomė

Nuk ėshtė e thėnė qė tė fluturoni pėr nė Paris pėr tė kaluar njė natė romantike. Hidhini njė sy hoteleve rreth e rrotull dhe rezervoni njė dhomė. Ėshtė njė zgjidhje ideale e minutės sė fundit. Shkurti ėshtė njė muaj jo shumė i pėrshtatshėm pėr tė udhėtuar, ndaj gjetja e njė dhome tė tillė mund tė ishte e pėrshtatshme edhe pėr buxhetin tuaj.

Tatuazhet

Jini spontan! Bėni njė deklaratė tė pėrhershme tė dashurisė tuaj me njė tatuazh qė ju bashkon. Mund tė jetė njė zemėr, ku gjysmėn e vizatoni ju dhe gjysmėn tjetėr partneri. Ose nė njė rast tjetėr mund tė mos jenė tė tillė, bėni njė tatuazh qė ka kuptim jo vetėm pėr ju por edhe pėr personin qė doni dhe sė bashku bėni njė zotim qė koha s’mund ta fshijė.

Argėtohuni

Kalojeni ditėn e Shėn Valentinit duke i dhuruar partnerit/es njė gjė aq ai/ajo pėlqen ta bėjė. Nėse ju zgjidhni njė biletė filmi, njė vizitė nė muze, biletė pėr teatėr, ndjekjen e njė ngjarje sportive apo vajtjen nė njė kantinė vere, s’ka rėndėsi, do tė jetė gjithsesi diēka e ėmbėl sepse ėshtė diēka qė mund ta bėni tė dy bashkė

Ketu keni disa ide me foto
http://www.bestdialog.com/giftsforhusbands/gift-for-husband-on-valentine/forum/42/110.html

 
     07 02 2014 (20:13)
  ©Master Mind™

©Master Mind™


Register: 16 11 2008
From:
Points: 1384
Gezuar te gjitheve...te dashuruarit ja kalofshin sa me mire ne nje vend te tille:

Dhe me nje melodi te tille:(I want to lay you down in a bed of roses...)Respekte te gjitheve !!
Shoqeruar me Puschini te zi & Red bull !!Just Perfect !

 
     14 02 2011 (22:38)
  loli1

loli1


Register: 12 10 2010
From:
Points: 56
flm roni
 
     14 02 2011 (22:14)
  User-0214121834

User-0214121834
 
     14 02 2011 (20:51)
  gigo

gigo


Register: 29 01 2010
From: Italy
Points: 307
SoLe ka thene me pare:
GEZUAR SHEN VALENTININ TE GJITHE JU QE JENI TE DASHRUAR KALOFSHI NJE DIT SA ME ROMANTIKE DHE BEFSHI QEF SA ME SHUM
NDERSA PER JU QE JENI singel DO DOJA TJU THOJA QE: Ndonjehere eshte me mire te rrish Vetem sepse ske frik qe mund te lendoj ndokush

SoLe -55|Data:14 02 2011 -00:36|post:35700|


me shume mend. bravo. kot pyes e, po ti he he feston gje a jo a he he he....eh
 
     14 02 2011 (20:36)
  gigo

gigo


Register: 29 01 2010
From: Italy
Points: 307
SoLe ka thene me pare:
gigo ka thene me pare:
me pare une kam pas punuar si kamionist. kam punuar shume deri vone . qendroja larg dhe per me shume se nje jave. e me thoshte gjithnje komshia se shume persona hynin ne shtepine time. e keshtu i dhurova gruas time nje vibrator . qe atehere skam pas me probleme.
gigo-86|Data:12 02 2011 -21:04|post:35513|

Zgjidhje me mend.Komplimente!
SoLe -55|Data:14 02 2011 -00:35|post:35699|


bravo e me ne fun gjeta nje qe ja din vlerat. fmn shume nga zemra per mirkuptimin. te perqafoj e puth nga larg sole sole
 
     14 02 2011 (20:32)
  Savina

 Savina


Register: 15 03 2010
From: Greece
Points: 721
User-0122202116 ka thene me pare:
Kam njohur sy – o, ata sy!
Sa fort i desha, e di njė Zot!
Kish kaq magji dhe zjarr aty,
Sa shpirtin s’mund ta shkulnja dot.

User-0122202116-20110122202116|Data:14 02 2011 -01:57|post:35703|


 
     14 02 2011 (12:21)
  User-0122202116

User-0122202116
Kam njohur sy – o, ata sy!
Sa fort i desha, e di njė Zot!
Kish kaq magji dhe zjarr aty,
Sa shpirtin s’mund ta shkulnja dot.
 
     14 02 2011 (01:57)
  User-0122202116

User-0122202116
LETER DASHURIE

Me pelqen te te shoh duke fjetur zemer.

Me pelqen te ndiej frymemarrjen tende te qete dhe trupin tend qe ju jep forma ēarēafeve te krevatit tone.
Me pelqen te shtrije doren dhe te leviz kaēurrelat rebele te flokut qe perpiqen te mbulojne fytyren tende te embel.

Te te perkedhel me kujdes faqet me mollzat e gishtave ngadale qe te mos te te prish gjumin
Me pelqen te imagjionoj keta sy te thelle blu qe me dashuruan disa kohe me pare , dhe qe tani pushojne te kenaqur.Keta sy qe ndalojn kohen kur mbeshteten mbi syte e mi, nderkohe qe duart tona bashkohen dhe bejme qe gjithēka rrotull nesh te zhduket. Dua qe koha te ndaloje perseri per ne te dy dhe te harrojme ēdo gje qe nuk eshte une dhe ti.
Dua te kthehem e te te them "te dua" dhe qe fjalet e mia te ngelen te shperndara ne ajer, nderkohe qe jemi te kryqezuar.
Dua qe te jesh ne krahun tim , qe syte e mi te mos braktisen nga te tute dhe te ndiej perkedheljen e bute te duarve te tua. Dua te te peshperis "te dua", duke ndaluar ne ēdo rrokje, duke u kenaqur me ēdo germe, duke intentuar qe ēdo tingull te mbushi me dashuri ēdo skute te shpirtit. Dua qe syte e tu te shkelqejne kur te degjojne fjalet e mia dhe qe lotet te te rreshkasin lehte neper faqe. Keta lote per te cilet te premtova qe do ishin gjithe jeten te mite, qe kurre nuk do ti lija te rridhnin vetem.

Me pelqen te te shikoj kur fle zemer me pelqen shume.
 
     14 02 2011 (01:53)
Pages     Key     4 Page 1  2   3   4  Total:32 post