logo meemira.com
njoftime pune

     

 
4 Page 1  2   3   4  Total:32 post
Dreams HOME FORUMS Festat Kombetare Shqiptare 14 shkurti - Gezuar Shen Valentinin
14 shkurti - Gezuar Shen Valentinin - 14 02 2014 - 00:22
  DreamsProfili per: Dreams    

Foto Albumi Dreams   

Miqte e Dreams  

Forumi juaj Dreams   

Beni nje dedikim per te dashurin/en tuaj!

Gezuar gjithe cifteve dhe te pa ndashem qofshin.

Mesazhe urimi per shen valentinin http://webalbania.com/Jokes.html
  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
Shen Valentini poezi

 
     14 02 2014 (00:22)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
Dhurata e Sh.Valentinit, 10 zgjidhje te minutes se fundit

Ndonjehere angazhimet e shumta gjate dites te bejne qe te gjendesh i papergatitur pak ore para Shen Valentinit. Meqe jemi nje dite para festes, dhe nese ju síkeni vendosur akoma per dhuraten, hidhini nje sy 10 keshillave tona...

Objekte ne forme zemre dhe lule

Lulet jane nje dhurate e persosur e minutes se fundit ne Diten e Shen Valentinit. Mund tíi gjesh jo vetem ne dyqanet e luleve por edhe ne supermarkete apo vende te tjera (anes rruges). Bejini buqetes suaj te luleve nje shtese te vogel, nje dedikim ose disa Áokollata, dhe kjo do ta gezoje shume partnerin/en.

Libri, nje dhurate e perjetshme

Bliji te dashurit/es nje liber me poema dashurie ne dyqanin me te afert te librave. Nuk ka rendesi nese ju zgjidhni sonetet shekspiriane, poezi dashurie nga Rumi, poetet persian te shekullit te 13-te apo vellime me te kohes. Nje liber me poezi dashurie mund ta transformoje blerjen tuaj te minutes se fundit ne nje dhurate te bukur dhe te perjetshme.

Síkeni rezervuar? Nuk ka problem

«fare mund te jete me mire se nje darke romantike ne diten e Shen Valentinit? Por meqe po flasim per zgjedhjet e minutes se fundit, rezervimi mund te kthehet ne nje mision te pamundur. Meqe ju duhet te vendosni me shpejtesi, nje piknik do te ishte zgjidhja ideale. Zgjedhja e ushqimeve dhe pijeve nga dyqanet tuaja te preferuara do te ishte perfekt. Por meqe moti nuk eshte shume favorizues per piknik, ka nje zgjidhje tjeter. Makinen tuaj ose nje te marre me qira, gjeni nje pamje te bukur ku mund te shikoni dritat e qytetit, batanije per te mos patur ftohte, dhe ju sigurojme se do te jete shume romantike, dhe partnerit do tíi pelqeje me siguri.

Provo nje varese

Si nje dite e cila i dedikohet te dashuruarve bizhuterite mbeten nje dhurate klasike, dhe ne minuten e fundit mund te gjesh nje shumellojshmeri te tillash. Nje varese te bukur, ose nje pale vethe per te apo nje byzylyk i bukur? «faredo qe ju zgjidhni, bizhuteria eshte nje dhurate e Shen Valentinit dhe eshte e sigurte qe partneri mbetet i kenaqur.

Buzeqesh para kameras

Perdor kameren tende per te regjistruar nje mesazh dashurie ku tíi tregosh te dashurit/es te gjithe thellesine dhe intensitetin e dashurise suaj. ňshte nje dhurate e minutes se fundit qe mund te mbetet si nje thesar, qe tíi e sheh dhe e sheh perseri gjate gjithe jetes.

Fotografi

Nese nje foto vlen sa njemije fjale, atehere perse te mos i dergosh te dashurit/es mesazhin tend te dashurise ne nje foto, ne nje kornize te bukur? Síka rendesi se Áfare foto do te zgjidhni, ku jeni bashke apo nje kur je vetem, mjafton te zgjedhes te duhuren dhe kjo mund te kthehet ne nje dhurate te persosur.

Fillo mbajtjen e nje ditari

Blej nje bllok te bukur dhe shkruaj ne faqen e pare diÁka romantike. Pastaj zotohuni te dy se do te mbushni faqet e ditarit me nga nje shenim te perbashket, Ádo dite te vitit deri ne diten e Shen Valentinit te ardhshem.

Pronoto nje dhome

Nuk eshte e thene qe te fluturoni per ne Paris per te kaluar nje nate romantike. Hidhini nje sy hoteleve rreth e rrotull dhe rezervoni nje dhome. ňshte nje zgjidhje ideale e minutes se fundit. Shkurti eshte nje muaj jo shume i pershtatshem per te udhetuar, ndaj gjetja e nje dhome te tille mund te ishte e pershtatshme edhe per buxhetin tuaj.

Tatuazhet

Jini spontan! Beni nje deklarate te perhershme te dashurise tuaj me nje tatuazh qe ju bashkon. Mund te jete nje zemer, ku gjysmen e vizatoni ju dhe gjysmen tjeter partneri. Ose ne nje rast tjeter mund te mos jene te tille, beni nje tatuazh qe ka kuptim jo vetem per ju por edhe per personin qe doni dhe se bashku beni nje zotim qe koha símund ta fshije.

Argetohuni

Kalojeni diten e Shen Valentinit duke i dhuruar partnerit/es nje gje aq ai/ajo pelqen ta beje. Nese ju zgjidhni nje bilete filmi, nje vizite ne muze, bilete per teater, ndjekjen e nje ngjarje sportive apo vajtjen ne nje kantine vere, síka rendesi, do te jete gjithsesi diÁka e embel sepse eshte diÁka qe mund ta beni te dy bashke

Ketu keni disa ide me foto
http://www.bestdialog.com/giftsforhusbands/gift-for-husband-on-valentine/forum/42/110.html

 
     07 02 2014 (20:13)
  ©Master Mindô

©Master Mindô


Register: 16 11 2008
From:
Points: 1384
Gezuar te gjitheve...te dashuruarit ja kalofshin sa me mire ne nje vend te tille:

Dhe me nje melodi te tille:(I want to lay you down in a bed of roses...)Respekte te gjitheve !!
Shoqeruar me Puschini te zi & Red bull !!Just Perfect !

 
     14 02 2011 (22:38)
  loli1

loli1


Register: 12 10 2010
From:
Points: 56
flm roni
 
     14 02 2011 (22:14)
  User-0214121834

User-0214121834
 
     14 02 2011 (20:51)
  gigo

gigo


Register: 29 01 2010
From: Italy
Points: 307
SoLe ka thene me pare:
GEZUAR SHEN VALENTININ TE GJITHE JU QE JENI TE DASHRUAR KALOFSHI NJE DIT SA ME ROMANTIKE DHE BEFSHI QEF SA ME SHUM
NDERSA PER JU QE JENI singel DO DOJA TJU THOJA QE: Ndonjehere eshte me mire te rrish Vetem sepse ske frik qe mund te lendoj ndokush

SoLe -55|Data:14 02 2011 -00:36|post:35700|


me shume mend. bravo. kot pyes e, po ti he he feston gje a jo a he he he....eh
 
     14 02 2011 (20:36)
  gigo

gigo


Register: 29 01 2010
From: Italy
Points: 307
SoLe ka thene me pare:
gigo ka thene me pare:
me pare une kam pas punuar si kamionist. kam punuar shume deri vone . qendroja larg dhe per me shume se nje jave. e me thoshte gjithnje komshia se shume persona hynin ne shtepine time. e keshtu i dhurova gruas time nje vibrator . qe atehere skam pas me probleme.
gigo-86|Data:12 02 2011 -21:04|post:35513|

Zgjidhje me mend.Komplimente!
SoLe -55|Data:14 02 2011 -00:35|post:35699|


bravo e me ne fun gjeta nje qe ja din vlerat. fmn shume nga zemra per mirkuptimin. te perqafoj e puth nga larg sole sole
 
     14 02 2011 (20:32)
  Savina

 Savina


Register: 15 03 2010
From: Greece
Points: 721
User-0122202116 ka thene me pare:
Kam njohur sy Ė o, ata sy!
Sa fort i desha, e di nje Zot!
Kish kaq magji dhe zjarr aty,
Sa shpirtin símund ta shkulnja dot.

User-0122202116-20110122202116|Data:14 02 2011 -01:57|post:35703|


 
     14 02 2011 (12:21)
  User-0122202116

User-0122202116
Kam njohur sy Ė o, ata sy!
Sa fort i desha, e di nje Zot!
Kish kaq magji dhe zjarr aty,
Sa shpirtin símund ta shkulnja dot.
 
     14 02 2011 (01:57)
  User-0122202116

User-0122202116
LETER DASHURIE

Me pelqen te te shoh duke fjetur zemer.

Me pelqen te ndiej frymemarrjen tende te qete dhe trupin tend qe ju jep forma ÁarÁafeve te krevatit tone.
Me pelqen te shtrije doren dhe te leviz kaÁurrelat rebele te flokut qe perpiqen te mbulojne fytyren tende te embel.

Te te perkedhel me kujdes faqet me mollzat e gishtave ngadale qe te mos te te prish gjumin
Me pelqen te imagjionoj keta sy te thelle blu qe me dashuruan disa kohe me pare , dhe qe tani pushojne te kenaqur.Keta sy qe ndalojn kohen kur mbeshteten mbi syte e mi, nderkohe qe duart tona bashkohen dhe bejme qe gjithÁka rrotull nesh te zhduket. Dua qe koha te ndaloje perseri per ne te dy dhe te harrojme Ádo gje qe nuk eshte une dhe ti.
Dua te kthehem e te te them "te dua" dhe qe fjalet e mia te ngelen te shperndara ne ajer, nderkohe qe jemi te kryqezuar.
Dua qe te jesh ne krahun tim , qe syte e mi te mos braktisen nga te tute dhe te ndiej perkedheljen e bute te duarve te tua. Dua te te peshperis "te dua", duke ndaluar ne Ádo rrokje, duke u kenaqur me Ádo germe, duke intentuar qe Ádo tingull te mbushi me dashuri Ádo skute te shpirtit. Dua qe syte e tu te shkelqejne kur te degjojne fjalet e mia dhe qe lotet te te rreshkasin lehte neper faqe. Keta lote per te cilet te premtova qe do ishin gjithe jeten te mite, qe kurre nuk do ti lija te rridhnin vetem.

Me pelqen te te shikoj kur fle zemer me pelqen shume.
 
     14 02 2011 (01:53)
Pages     Key     4 Page 1  2   3   4  Total:32 post