logo meemira.com
njoftime pune

     

 
5 Page 1  2   3   4   5  Total:49 post
Dreams HOME FORUMS Festat Kombetare Shqiptare 7 marsi,festa e mesueses - 8 marsi festa e nenes - Gezuar !
7 marsi,festa e mesueses - 8 marsi festa e nenes - Gezuar ! - 28 02 2015 - 18:53
  DreamsProfili per: Dreams    

Foto Albumi Dreams   

Miqte e Dreams  

Forumi juaj Dreams   

Po afron 7-8 marsi dy festa shume te rendesishme.
7 marsi,festa e mesueses - 8 marsi dita e nenes

Nese festoni cfare prisni si dhurate ?

Neese jo,cfare do dhuroni?

Nje tufe me lule mjafton?:)
  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  erotika

erotika


Register: 05 09 2010
From:
Points: 54
7 Marsi

Festen e mesuesit
Ne do ta festojme
Lulet me te bukura
Ne do ti dhurojme.

Vijme tek ti mesuesja jone
Buzeqeshjen ta dhurojme
Kenga krahet reh si flutur
Midis jush une jam e lumtur

Kenga qe na ri ne zemer
eshte per ty nje fjale e embel
Drita qe na ri ne sy
dhe keto Lule jane per ty!
 
     28 02 2015 (18:53)
  huaneta

huaneta


Register: 05 03 2010
From:
Points: 1813
Sbesoj qe mund te gjejme fjale per te shprehur dashurine ,respektin dhe mirenjohjen qe ne mund t'u dhurojme nenave tona,per te gjitha ato gjera qe kane bere per ne.
Por shpresoj qe kjo kenge mund te shpreh sado pak dashurine tone ndaj tyre....Gezuar 8 Marsin

 
     06 03 2012 (17:47)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
Nenes Sime

Fjala e pare ne gojen time ishte fjala Nene
Ajo fjal qe duhet shqiptuar Nene O Nene O Nene

Ti je ajo qe me dhe drite por dhe njohuri
Ti qe naten e bere dite vetem une te fle si femi,

Kurr nuk harrohet gjiri yte o e dashura Nene
Gjithmon do te jem borgj te ty Nene o Nene o Nene

Kur une tash mendoj per ty o shpirti im Nene
Edhe yjet me kan lakmi o Nene o Nene o Nene

Tani une jam larg i tretur ketu ne gyrbet
Por fjala jote kurr sme hiqet Biro ke kujdes,

Une ty gjiyhmon do te dua mori e dashura Nene
Qe buken tende ma dhe mua o Nene o Nene o Nene

Dashurin qe kam per ty o shpirti im Nene
Duhet ta ket gjdo njeri O e dashura NENE
 
     05 03 2012 (11:27)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
POEZI PER NENEN

ZEMER E EMBEL ME DASHURI

E kush tjeter mund te jete veq ti
nene fjale me te embel ska bota
nene e para fjale qe belbezon foshnja
ne kraharorin tend ,me aromen tende nis jeta
Vitet kalojne dashurine per nenen ato se mposhtin dot

ZEMER E EMBEL ME DASHURI
qe mbjell veq paqe e dashuri
je ti o nena ime je ti
Dashuria jote eshte e vetmja pije qe shpirtin ma sheron
Aroma e lekures tende eshte magji
e perqafuar te pushosh ne kraharorin tend
ndonese me thinja ne koke
ti gjithmone ndihesh femije

ZEMER E EMBEL ME DASHURI
e shtrenjte e pa krahasueshme e vetme je ti
nje zemer e madhe qe din veq te fale e te dhuroje
parajse e shpirtit per qdo femije
ti per ne thurr endrra
tek ti behen sa shfajsime ehh sa justifikime
Parajse e jetes je ti
nje veshtrim ne sy qka ndodh brenda meje
e ndjen veq ti
ndjenja kurre ste genjejne
para se te ndodh ekeqe e mire
zemra jote ndje parandjen qdo jot gezimi apo trishtime qe rrjedh ne syte e mi
ZEMER E EMBEL ME DASHURI
E DASHR E SHTRENJTE E VETME NENE JE TI
 
     05 03 2012 (11:26)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
Ndonje mesazh urimi per 8 marsin di ndonjeri?
 
     04 03 2012 (15:22)
  DaNi.

DaNi.


Register: 19 09 2006
From: Italy
Points: 534
Dr.RONI ka thene me pare:
DaNi. ka thene me pare:
ron me lejon te korrigjoj

8 marsi eshte festa e grave dhe jo e nenes sic e festojm ne ne shqiperi

DaNi.-12|Data:17 03 2011 -16:32|post:36795|


She kjo,rri mi goce se 2 festa afer na ropet nga lekte...14 shkurti...tani doni dhe 8 marsin...


Dr.RONI-2|Data:17 03 2011 -16:35|post:36796|keni inat ju se skeni asnji fest
 
     17 03 2011 (16:50)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
DaNi. ka thene me pare:
ron me lejon te korrigjoj

8 marsi eshte festa e grave dhe jo e nenes sic e festojm ne ne shqiperi

DaNi.-12|Data:17 03 2011 -16:32|post:36795|


She kjo,rri mi goce se 2 festa afer na ropet nga lekte...14 shkurti...tani doni dhe 8 marsin...

 
     17 03 2011 (16:35)
  DaNi.

DaNi.


Register: 19 09 2006
From: Italy
Points: 534
ron me lejon te korrigjoj

8 marsi eshte festa e grave dhe jo e nenes sic e festojm ne ne shqiperi
 
     17 03 2011 (16:32)
  huaneta

huaneta


Register: 05 03 2010
From:
Points: 1813
Kte e kam shkrujt per mamin tim dhe kte rast dua tua dedikoj te gjitha mamave shqiptare...

Fjalet jane te pakta per te shkruar per qenien me te bukur te kesaj bote siÁ jane Nenat,ato te cilat na dhane jete nga jeta e tyre,ato te cilat jane si lule pranvere qe me aromen e tyre te bejne te ndihesh si ne parajse,qe nje perqafim i tyre na largojne hidherimet ,zemerimet,inatet qe mund ti kemi ne zemrat tona.Ato te cilat ne rast kur ndihemi keq nje fjale e tyre na duket qe na zhduken brengat tona,ato te cilat gjithmone per ne mundohen qe te pamunduren ta bejne te mundur ,dhe ato te cilat lum qe i kemi dhe qe ne Ádo moment duhet te themi fjalen me te bukur te kesaj bote .....TE DUA NENE!

..............Urime te gjithe nenave shqiptare 8 Marsin
 
     08 03 2011 (21:49)
  Niko_

Niko_


Register: 07 12 2010
From: Greece
Points: 1073
8 Marsi, ne fakt eshte dita nderkombetare e gruas.
Ne perkujtim te demostrates se grave puntore te tekstileve ne fabrikat e Nju Jorkut, qe u zhvillua me 8 mars te vitit 1857. Ky ishte fillimi i levizjeve feministe. Pas luftes se dyte boterore, ne vendet e bllokut socjalist, ku bente pjese edhe Shqiperia, kjo dite u shenua si dita e nenave "ashtu sic e konsiderojme ne, akoma edhe sot".


Do ti uroja nga zemra shendet dhe lumturi te gjitha nenave shqiptare!

Nene, moj e mira nene.

Udhe e larget me kish marre,
gji e zemer mi kish thare.
Nene.... moj e mire nene,
det i thelle e i pamatur dhimbshurie.
Sa me prite ate nate, ti e dije.
Era vjen me thote dy fjale,
ulerinte si e marre.
Nene ....
era vjen me thote dy fjale,
ulerinte si e marre, ...
nene... moj e mire nene,
det i thelle, e i pamatur dhimbshurie.
Sa me prite ate nate, ti e dije.
Erdha e s'te gjeta te gjalle,
u ula te puth ne balle.
Nene,...
te putha gjirin e thare,
por dot nuk ta nxorra malle.
Nene.... moj e mire nene,
det i thelle, e i pamatur dimbshurie.
Sa me prite ate nate, ti e dije.
Nene.....

 
     08 03 2011 (14:39)
Pages     Key     5 Page 1  2   3   4   5  Total:49 post