logo meemira.com
njoftime pune

     

 
1 Page 1 Total:8 post
Dreams HOME FORUMS Festat Kombetare Shqiptare NJE MAJI DITA E PUNETOREVE
NJE MAJI DITA E PUNETOREVE - 21 04 2010 - 13:07
  DreamsProfili per: Dreams    

Foto Albumi Dreams   

Miqte e Dreams  

Forumi juaj Dreams   

1 MAJI DITA E PUNETOREVE.

Pak info rreth festes se 1 majit.
Dita e Punes ose 1 Maji eshte nje feste qe festohet me 1 maj te do viti.Ajo synon te kujtojne angazhimin e levizjes sindikale dhe te arriturat nga punetoret ne punet ekonomike dhe sociale. Dita e punes eshte e njohur ne shume vende rreth botes, por jo te gjitha.


Gezuar Festen.
  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  User201920

User201920
1 maji eshte dita me e mir per ne punetoret
 
     05 05 2010 (20:21)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
Quote to: jana | User id:152 | Nr: post:13761 | Forum id:128 | Data:May Mon 03 05 2010 (12:53:33) |
Kete 1 Maj edhe Shqiptaret ja bene fora
 
     03 05 2010 (14:12)
  jana

jana


Register: 02 02 2010
From:
Points: 1281
sa cudi me ne shqiptaret e gjith bota feston 1 majin rrugeve duke dal e duke bertitur per kushte me te mira neve dalim si me qene dite feste :):):)
 
     03 05 2010 (12:53)
  Savina

 Savina


Register: 15 03 2010
From: Greece
Points: 721
gezuar 1 main ;)
 
     03 05 2010 (12:14)
  User112214

User112214
1 maj eshte dita e punetoreve por edhe eshte dita qe i gezon te gjithe femijet por edhe te medhenjet muaj Maj eshte muaji me i gezueshem prej 12 muajve te vititsepse natyra me shum gjelberon
 
     03 05 2010 (11:26)
  User2038

User2038
GEZUAR 1 MAJIN
 
     01 05 2010 (11:33)
  BiG MaMa

BiG MaMa


Register: 10 02 2010
From: Sweden
Points: 344

Kete vit 1Maj-in do ia uroj vecanerisht Ronit,sepse ka punu aq bukur ne webalbania sa meriton edhe duartrokitjet tona...
 
     21 04 2010 (19:49)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
-Pak info!!!!!!!!!!!!!!!!!


1Maji festohet per nder te 40 mije punetoreve nga Chicago(USA)te cilet ne vitin 1886 u hodhe ne greve,duke kerkuar kushte me te mira gjate punes.
 
     21 04 2010 (18:57)
Pages     Key     1 Page 1 Total:8 post