logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Meksike, sekuestrohen 105 tonelata marijuane
Autor E. Ēiloti - 20 ottobre 2010 09:53
  

Forcat meksikane te sigurise ne qytetin e Tihuanes, ne kufi me SHBA, kane sekuestruar 105 tonelata marijuane, qe eshte dhe sasia me e madhe e droges e sekuestruar ne dekadat e fundit.
11 persona u arrestuan gjate operacionit, ne te cilin nje o-

ficer policie dhe nje i dyshuar mbeten te plagosur nga shkembimi i zjarrit.

Sasia e droges ishte ndare ne 10 mije pako, te fshehura ne disa kamione dhe shtepi, nderkohe qe vlera e saj ne rruget e Amerikes do te kapte 340 milione dollare.

“Konfiskimi i kesaj sasie droge eshte e paprecedent ne vendin tone”, ka deklaruar per gazetaret gjenerali Alfonso Durante.
(www.top-channel.tv)-

Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 4960, stampe 6 ©


Meemira.com