logo meemira.com
njoftime pune

     

 
2 Page 1  2  Total:12 post
BiG MaMa HOME FORUMS Thenie filozofike,domethenese dhe shume aktuale!!! LETERSI:Libri qe ju ka pelqyer me shume?Cilin do ia sugjeronit dikuj per ta lexuar?
LETERSI:Libri qe ju ka pelqyer me shume?Cilin do ia sugjeronit dikuj per ta lexuar? - 04 04 2011 - 17:19
  BiG MaMaProfili per: BiG MaMa    

Foto Albumi BiG MaMa   

Miqte e BiG MaMa  

Forumi juaj BiG MaMa   

Me pelqen letersia dhe shpesh merem me lexime,kryesisht letersi boterore.Kam lexuar libra te vjeter qe ime me i ruan edhe sot diku:"OSKEOLA,princi Seminolleve","Shigjeta e zeze","Poezi-ESENIN","Tragjedi amerikane-TEODOR DRAJZER",Tolstoin"Ana Karenina",Balzakun"Xha Gorioi","Emri i trendafilit-UMBERTO EKO","Harku i triumfit-Remark","Thuaj zemres po- Suzana Tamara",etjjjjjjjjjjj,por me "NOVELA-Stefan Cvajk" nuk do nderroja asnji dhe pa dyshim do tua sugjeroja te gjitheve t'i lexoni,jane te mrekullueshme!

E gjithe kjo me idene qe :"Leximi nuk e ben njeriun te mencur,por e meson te duket i tille"
  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  MEZINE

MEZINE


Register: 04 04 2011
From: Albania
Points: 0
LIBRI TRE METRA MBI QELL
ESHT EFANTASTIKE JU KESHILLOJ ETA LEXONI
NUK E KRASOJ AS ME NJ ELIBER TJETER
 
     04 04 2011 (17:19)
  User-0203164516

User-0203164516
e ben me shum budalla se sa eshte........
 
     15 02 2011 (17:13)
  V.I.P

V.I.P


Register: 28 01 2010
From:
Points: 1376
Ushtari i mire Shvejk
 
     28 10 2010 (19:25)
  Morena1

Morena1


Register: 07 09 2010
From: Greece
Points: 122
Twitight..Nese se keni lexuar ju sugjeroj ta lexoni........
 
     28 10 2010 (14:19)
  Mice

Mice


Register: 01 03 2010
From:
Points: 998
Vincente Descombres

Vetja dhe Tjetri

,,,,,,,,esht fantastik duhet dshum durim dhe koh qe te hysh brenda keti libri ,por ja vlen esht fantastik
 
     02 04 2010 (09:36)
  User062150

User062150
Gargantua i Françoi Rabelais Libri i Arte i Doris Lessing Ditari i nje te çmenduri i Lu Xun Poezi i Giacomo Leopardi Dashuria ne kohe te Koleres i Gabriel Garcia Marquez Lolita i Vladimir Nabokov Uri i Knut Hamsun Krimi e ndershkimi i Fiodor Dostoievski Plaku dhe deti i Ernest Hemingway etj etj..............
 
     14 02 2010 (15:34)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
Quote to: [b]Lily was here... | User id:272 | Nr: post:1336 | Forum id:66 | Data:Feb Sat 13 02 2010 (19:30:34) |

"KODI I DA VINCIT" ESHTE I KOMENTUAR TE TEMA E SWEET ANGEL
LEXOJE NESE NUK E KE LEXUAR
[/b]
 
     13 02 2010 (19:39)
  BiG MaMa

BiG MaMa


Register: 10 02 2010
From: Sweden
Points: 344
iiiiiiiiiiiii harrova!
"Geisha" i bere edhe film eshte i bukur shumeeeeeeeee,te mos komentosh "Kodi i da Vincit"
RESPEKT PER INTELIGJENCEN!
 
     13 02 2010 (19:30)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
Eshte e veshtire te japesh sygjerime ,se c'do liber qe lexon eshte i bukur
dhe ne perfundim te c'do libri ka nje domethenie.
Po them librat qe kam lexuar kohet e funit nga autor te huaj dhe shqipetar:
TE HUAJ

-SIMBOLI I HUMBUR (DAN BROWN)
-SEKRETI I MADH (DAVID ICKE)
-TE FSHEHTAT E MASONERISE (LAURENC GARDNER)
-LEKURA E DAULLES (ARTURO PEREZ-REVERTE)

SHQIPTAR

-E PENGUARA (ISMAIL KADARE)
-LINDUR FEMER (BRUNILDA ZLLAMI)
- DARKA E GABUAR (I.KADARE)
 
     13 02 2010 (12:05)
  V.I.P

V.I.P


Register: 28 01 2010
From:
Points: 1376
Ka shum libra te bukur Lulet e molles i Golsuorthit psh eshte liber i holl ne maron shpejt.......:)
 
     12 02 2010 (20:01)
Pages     Key     2 Page 1  2  Total:12 post