logo meemira.com

     

 
32 Page 1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32  Total:315 post
BiG MaMa HOME FORUMS Thenie filozofike,domethenese dhe shume aktuale!!! Fraza per
Fraza per - 23 06 2014 - 21:06
  BiG MaMaProfili per: BiG MaMa    

Foto Albumi BiG MaMa   

Miqte e BiG MaMa  

Forumi juaj BiG MaMa   "Dashuria" e pyeti "Miqesine": - Perse ekziston ti kur jam une??
-Per te mbushur me buzeqeshje, aty ku ti le lot, e dashur...


Nėse bashkshortja po shnderrohet nė njė mikeshė, atėherė ka ardhur koha t'i sugjeroni njė mikeshės tuaj, tė bėhet gruaja juaj. (Fréderic Bejgbeder)


Eshtė fisnike tė kesh njė mik, por do tė ishte akoma mė tepėr tė jesh miku i dikujt. (Richard Wagner)

- Ne fund te nje stuhie na mbeten ne mendje jo fjalet e armiqve tane, por heshtja e atyre qe i mendonim miq.


  Share on FaceBook

   01 01 1970 (01:00)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


"Kush thyen fjalen e tij ,eshte njeriu me i ulet,me i piset e me i neveritshem nder gjithe njerzit e tjere" Prosper Mérimée
 
     23 06 2014 (21:06)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2

" Arsyeja flet por Dashuria kendon" Alfred de Vingy

" Nje liber eshte si nje shishe e hedhur ne det ne te cilen duhet ngjitur emertimi :kap ke mund" Alfred de Vinge
 
     22 06 2014 (11:10)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
" Liria fillon aty ku mbaron injoranca ." Victor Hygo
 
     15 06 2014 (10:11)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


" Femrat preferojne te jene te bukura, ne vend qe te jene inteligjente,sepse ke meshkujt ka me shume idiot se sa te verber "


Yvonne Printemps
 
     07 06 2014 (11:15)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2

"Fati vendos dy gishta mbi syte e njeriut,dy gishta mbi veshet,dhe te pestin e vendos mbi buzet e tij duke i thene "Hesht". "(proverbe arabe)


 
     29 03 2014 (10:40)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
" Kur nje popull te jete i zgjuar, atehere vetem populli eshte sovran" Victor Hugo

" Mesuesit e shkollave jane kopshtare ne inteligjencen e njeriut " Victor Hugo


" Cdo gje qe rrit lirine,rrit pergjegjesine." Victor Hugo
 
     10 02 2014 (21:51)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2

" Gabimi nuk e mohon vleren e perpjekjes ".(proverbe afrikane)

" Perpara dashurise e perpara vdekjes,eshte e kote te jesh i forte."(proverbe spanjolle)


" Nje i vjeter qe vdes,eshte si nje biblioteke e cila digjet." (proverbe afrikane)
 
     09 11 2013 (18:16)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
"Ai qe ka nje mik te vertete nuk ka nevoje per pasqyre" proverbe indiane"Dashuaria e zhgenjyer fal.Krenaria e poshteruar nuk fal" Robert Hollier
 
     06 10 2013 (12:18)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
Nje udhetimi i vertete zbulimi nuk konsiston ne kerkim te peisazheve te reja,por per te pasur sy te rinj! Marcel Proust

"Gabimet jane pothuajse gjithmone te shenjta.Asnjehere mos u perpiq per ti korigjuar ato" Salvdor Dali

"Jeten mund ta kuptojme vetem duke u kthyer mbrapa,por e jetojme vetem duke pare para" Sorent Kieerkegaard

"Para se ju mund te beheni miq me dike tjeter,ju duhet te jeni miq me veten tuaj" Eleanor Roosevelt

"Pak miqesi do te mbeteshin nese te gjithe do dinin se ēfare thote shoku i tij kur ai nuk eshte aty" Blaise Pascal
 
     18 08 2013 (21:37)
  huaneta

huaneta


Register: 05 03 2010
From:
Points: 1813
Disa fytyra ndriēohen,
duke mos humbur shpresat nė mėshirėn e faljen e Zotit;
jo duke mėkatuar,
por gjithnjė e mė tepėr duke ndier keqardhje pėr gabimet e tyre.
Dhe mėshira e falja e Zotit, s'ėshtė lojė e dėfrim,
por ėshtė njė mundėsi, pėr t'i sjellė vetes buzėqeshjen!

[Avni Tafili]
 
     05 08 2013 (23:18)
Pages     Key     32 Page 1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32  Total:315 post