logo meemira.com
njoftime pune

     

 
34 Page 1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34  Total:332 post
BiG MaMa HOME FORUMS Thenie filozofike,domethenese dhe shume aktuale!!! Fraza per
Fraza per - 06 05 2016 - 21:24
  BiG MaMaProfili per: BiG MaMa    

Foto Albumi BiG MaMa   

Miqte e BiG MaMa  

Forumi juaj BiG MaMa   "Dashuria" e pyeti "Miqesine": - Perse ekziston ti kur jam une??
-Per te mbushur me buzeqeshje, aty ku ti le lot, e dashur...


Nese bashkshortja po shnderrohet ne nje mikeshe, atehere ka ardhur koha t'i sugjeroni nje mikeshes tuaj, te behet gruaja juaj. (Fréderic Bejgbeder)


Eshte fisnike te kesh nje mik, por do te ishte akoma me teper te jesh miku i dikujt. (Richard Wagner)

- Ne fund te nje stuhie na mbeten ne mendje jo fjalet e armiqve tane, por heshtja e atyre qe i mendonim miq.


  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


"Leximi eshte nje miqesi." Marcel Proust
 
     17 03 2016 (13:59)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


"Une jam pergjegjes per ate qe them ,une nuk jam pergjegjes per ate qe ju kuptoni. "
 
     07 03 2016 (10:40)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
"Nuk duhet ti japim besimin dikujt qe nuk buzeqesh kurre" .


"Ka njerez qe respektojne,dhe nga ata qe nuk respektojne.Keta te fundit jane fituesit e perjetshem."


"Feja eshte semundje e turpshme e njerezimit.Politika eshte kanceri." Henry de Montherlant
 
     07 02 2016 (17:29)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2" Emancipimi i grave eshte i mire ; por para duhet mbi te gjitha ti mesojme asaj perdorimin e lirise." Emile Zola
 
     05 02 2016 (15:04)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
" E verteta eshte te kerkosh gjithmone te verteten."

" Lumturia eshte parfum i shpirtit,harmoni e zemres qe kendon." :) Romain Rolland
 
     29 01 2016 (21:00)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
"Syri i shurdher eshte normal." :) Pierre Desproges
 
     16 01 2016 (10:57)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


"Pa pafajesine,shendetin dhe pavaresine,gazi nuk mund te egzistoje."

"Kush numeron dhjete miq ,nuk ka asnje." :) Chrétien Guillaume Malesherbes
 
     10 01 2016 (12:40)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2

"Muzike para se çdo gje tjeter". Paul Verlaine
 
     08 01 2016 (10:16)