logo meemira.com

     

 
32 Page 1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32  Total:311 post
BiG MaMa HOME FORUMS Thenie filozofike,domethenese dhe shume aktuale!!! Fraza per
Fraza per - 29 03 2014 - 10:40
  BiG MaMaProfilo per: BiG MaMa    

Foto Albumi BiG MaMa   

Amici di BiG MaMa  

Forumi BiG MaMa   "Dashuria" e pyeti "Miqesine": - Perse ekziston ti kur jam une??
-Per te mbushur me buzeqeshje, aty ku ti le lot, e dashur...


Nse bashkshortja po shnderrohet n nj mikesh, ather ka ardhur koha t'i sugjeroni nj mikeshs tuaj, t bhet gruaja juaj. (Frderic Bejgbeder)


Esht fisnike t kesh nj mik, por do t ishte akoma m tepr t jesh miku i dikujt. (Richard Wagner)

- Ne fund te nje stuhie na mbeten ne mendje jo fjalet e armiqve tane, por heshtja e atyre qe i mendonim miq.


  Share on FaceBook

   01 01 1970 (01:00)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2

"Fati vendos dy gishta mbi syte e njeriut,dy gishta mbi veshet,dhe te pestin e vendos mbi buzet e tij duke i thene "Hesht". "(proverbe arabe)


 
     29 03 2014 (10:40)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
" Kur nje popull te jete i zgjuar, atehere vetem populli eshte sovran" Victor Hugo

" Mesuesit e shkollave jane kopshtare ne inteligjencen e njeriut " Victor Hugo


" Cdo gje qe rrit lirine,rrit pergjegjesine." Victor Hugo
 
     10 02 2014 (21:51)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2

" Gabimi nuk e mohon vleren e perpjekjes ".(proverbe afrikane)

" Perpara dashurise e perpara vdekjes,eshte e kote te jesh i forte."(proverbe spanjolle)


" Nje i vjeter qe vdes,eshte si nje biblioteke e cila digjet." (proverbe afrikane)
 
     09 11 2013 (18:16)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
"Ai qe ka nje mik te vertete nuk ka nevoje per pasqyre" proverbe indiane"Dashuaria e zhgenjyer fal.Krenaria e poshteruar nuk fal" Robert Hollier
 
     06 10 2013 (12:18)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
Nje udhetimi i vertete zbulimi nuk konsiston ne kerkim te peisazheve te reja,por per te pasur sy te rinj! Marcel Proust

"Gabimet jane pothuajse gjithmone te shenjta.Asnjehere mos u perpiq per ti korigjuar ato" Salvdor Dali

"Jeten mund ta kuptojme vetem duke u kthyer mbrapa,por e jetojme vetem duke pare para" Sorent Kieerkegaard

"Para se ju mund te beheni miq me dike tjeter,ju duhet te jeni miq me veten tuaj" Eleanor Roosevelt

"Pak miqesi do te mbeteshin nese te gjithe do dinin se fare thote shoku i tij kur ai nuk eshte aty" Blaise Pascal
 
     18 08 2013 (21:37)
  huaneta

huaneta


Register: 05 03 2010
From:
Points: 1813
Disa fytyra ndriohen,
duke mos humbur shpresat n mshirn e faljen e Zotit;
jo duke mkatuar,
por gjithnj e m tepr duke ndier keqardhje pr gabimet e tyre.
Dhe mshira e falja e Zotit, s'sht loj e dfrim,
por sht nj mundsi, pr t'i sjell vetes buzqeshjen!

[Avni Tafili]
 
     05 08 2013 (23:18)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


Puthadort do t bhen t gjith bashk kundr teje, sepse duan t rrnojn gjithka q ata vet nuk mund ta arrijn. Dshtimi yt sht suksesi i tyre!
Ti nuk duhet t guxosh t dshtosh!
Qndro fort!
Qndro, sepse brenda njeriut q lufton t jet vetja, digjet nj flak q rrezaton jet. Pikrisht kjo i tremb ata q nuk mund ta ndezin kurr kt flak n shpirtin e tyre! Albatros Rexhaj
 
     28 07 2013 (11:32)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
"Lum ata qe jane plasaritur,sepse vetem keshtu ata lejojne driten te kaloj permes " Michel Audiard
 
     16 07 2013 (21:39)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
Dashuria,madje edhe jashte marteses eshte gjithmone moral,nje martese pa dashuri eshte gjithmone e pamoralshme. Ellen Key
 
     15 07 2013 (20:32)