logo meemira.com

     

 
33 Page 1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33  Total:324 post
BiG MaMa HOME FORUMS Thenie filozofike,domethenese dhe shume aktuale!!! Fraza per
Fraza per - 17 10 2015 - 15:34
  BiG MaMaProfili per: BiG MaMa    

Foto Albumi BiG MaMa   

Miqte e BiG MaMa  

Forumi juaj BiG MaMa   "Dashuria" e pyeti "Miqesine": - Perse ekziston ti kur jam une??
-Per te mbushur me buzeqeshje, aty ku ti le lot, e dashur...


Nėse bashkshortja po shnderrohet nė njė mikeshė, atėherė ka ardhur koha t'i sugjeroni njė mikeshės tuaj, tė bėhet gruaja juaj. (Fréderic Bejgbeder)


Eshtė fisnike tė kesh njė mik, por do tė ishte akoma mė tepėr tė jesh miku i dikujt. (Richard Wagner)

- Ne fund te nje stuhie na mbeten ne mendje jo fjalet e armiqve tane, por heshtja e atyre qe i mendonim miq.


  Share on FaceBook

   01 01 1970 (01:00)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


"Kudo ku shkoj,unė jam njė pjese e peisazhit tė vendit tim". Fatos Arapi
 
     17 10 2015 (15:34)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


"Nėse ju keni njė bibliotekė dhe njė kopsht,ju keni gjithēka qė ju nevojitet " :) Ciceroni
 
     22 03 2015 (10:26)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
"Leximi i nje romani hedh dritė mbi jetėn." Louis Aragon
 
     11 01 2015 (09:39)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


" Unė nuk kam pėrshtypjen qė ther dikė me njė stilolaps.Unė nuk vė jetė ne rrezik .Kur aktivistėve ju duhet njė pretekst pėr tė justifikuar dhunėn e tyre , ata do ta gjejnė gjithmonė ." Charb


"Nė shumicen e vėndeve,qytetarėt e kanė tė drejtėn e fjalės.Por ne njė demokraci ,ata kanė ende lirinė mbasi kanė folur." Andre Guillois
 
     10 01 2015 (09:14)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2" Mundėsia bėn hajdutė ." Proverbe franceze


" Hareja ėshtė njė lumė : asgjė nuk mund ta ndalojė rrjedhėn e saj." :) Henry Miller
 
     30 12 2014 (11:55)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


" Lumturia ėshtė njė shpėrblim qė vjen pėr ata qė nuk e kanė kėrkuar " . :) Alain
 
     24 12 2014 (10:52)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


"Njė shtėpi ka nevojė pėr njė gjyshe" . Louisa May Alcott
 
     23 12 2014 (12:24)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2"Njeriu lind i mirė.Ai fillon tė degradohet rreth gjashtė shtatė muajsh." Georges Perros

 
     09 11 2014 (11:30)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2

" Pranimi i grave pėr barazi tė pėrsosur do tė jetė shenja mė e sigurtė e qytetėrimit, dhe do tė dyfishojė forcat intelektuale tė njerėzimit. " Stendhal

" Sekreti mė i mirė qė tė mos biesh asnjėhere , ėshtė qė tė qėndrosh ulur pėrherė " Stendhal
 
     23 10 2014 (21:12)