logo meemira.com

     

 
33 Page 1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33  Total:329 post
BiG MaMa HOME FORUMS Thenie filozofike,domethenese dhe shume aktuale!!! Fraza per
Fraza per - 05 02 2016 - 15:04
  BiG MaMaProfili per: BiG MaMa    

Foto Albumi BiG MaMa   

Miqte e BiG MaMa  

Forumi juaj BiG MaMa   "Dashuria" e pyeti "Miqesine": - Perse ekziston ti kur jam une??
-Per te mbushur me buzeqeshje, aty ku ti le lot, e dashur...


Nėse bashkshortja po shnderrohet nė njė mikeshė, atėherė ka ardhur koha t'i sugjeroni njė mikeshės tuaj, tė bėhet gruaja juaj. (Fréderic Bejgbeder)


Eshtė fisnike tė kesh njė mik, por do tė ishte akoma mė tepėr tė jesh miku i dikujt. (Richard Wagner)

- Ne fund te nje stuhie na mbeten ne mendje jo fjalet e armiqve tane, por heshtja e atyre qe i mendonim miq.


  Share on FaceBook

   01 01 1970 (01:00)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2" Emancipimi i grave ėshtė i mirė ; por para duhet mbi tė gjitha ti mėsojmė asaj pėrdorimin e lirisė." Emile Zola
 
     05 02 2016 (15:04)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
" E vėrteta ėshtė tė kėrkosh gjithmonė tė vėrtetėn."

" Lumturia ėshtė parfum i shpirtit,harmoni e zemrės qė kėndon." :) Romain Rolland
 
     29 01 2016 (21:00)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
"Syri i shurdhėr ėshtė normal." :) Pierre Desproges
 
     16 01 2016 (10:57)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


"Pa pafajėsinė,shėndetin dhe pavarėsinė,gazi nuk mund tė egzistojė."

"Kush numėron dhjetė miq ,nuk ka asnjė." :) Chrétien Guillaume Malesherbes
 
     10 01 2016 (12:40)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2

"Muzikė para se ēdo gjė tjetėr". Paul Verlaine
 
     08 01 2016 (10:16)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


"Kudo ku shkoj,unė jam njė pjese e peisazhit tė vendit tim". Fatos Arapi
 
     17 10 2015 (15:34)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


"Nėse ju keni njė bibliotekė dhe njė kopsht,ju keni gjithēka qė ju nevojitet " :) Ciceroni
 
     22 03 2015 (10:26)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
"Leximi i nje romani hedh dritė mbi jetėn." Louis Aragon
 
     11 01 2015 (09:39)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


" Unė nuk kam pėrshtypjen qė ther dikė me njė stilolaps.Unė nuk vė jetė ne rrezik .Kur aktivistėve ju duhet njė pretekst pėr tė justifikuar dhunėn e tyre , ata do ta gjejnė gjithmonė ." Charb


"Nė shumicen e vėndeve,qytetarėt e kanė tė drejtėn e fjalės.Por ne njė demokraci ,ata kanė ende lirinė mbasi kanė folur." Andre Guillois
 
     10 01 2015 (09:14)