logo meemira.com
njoftime pune

     

 
2 Page 1  2  Total:13 post
©Master Mind™ HOME FORUMS Buqete Ndjenjash ! Si jeni njohur me te dashurin/en,apo burrin/gruan tuaj?
Si jeni njohur me te dashurin/en,apo burrin/gruan tuaj? - 26 08 2014 - 12:50
  ©Master Mind™Profili per: ©Master Mind™    

Foto Albumi ©Master Mind™   

Miqte e ©Master Mind™  

Forumi juaj ©Master Mind™   

Pershkruani me pak fjale fillimin e historise suaj te dashurise.
Vendin,
Kohen,
Situaten...etj ! (Pse jo edhe detaje:))
  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  Ajo

Ajo


Register: 24 08 2014
From:
Points: 5
DaNi. ka thene me pare:
e kam njohur para 5 vjetesh
ne lokalin ku punoja si bariste
ishte dashuri me shikim te pare nga ana ime
nga ana atij desh pak kohe te kuptonte se cfare ndjente ne te vertet
por rendesi ka qe sot pas 5 vjetesh jemi bashk akoma
felicementi sposati....

DaNi.-12|Data:11 09 2010 -10:56|post:25152|


para 3 vjetesh... ishim ne te njejten shkoll (gjimnaz), dhe po ajo shkoll na ndau..
 
     26 08 2014 (12:50)
  gigokob

gigokob


Register: 31 08 2010
From: Italy
Points: 64
eh cmallengjim kam tani. 15 vjet me pare dhe me kujtohet si tani. hera e pare ishte ne gomone. ishim nisur per ne itali. pasi na zbriten me shqelma nga gomonja nuk u pame me . kisha mar numrin e celularit por telefoni me ishte lagur gjate lundrimit. nuk punonte me. kur mbas 1 viti e shoh ne nje klub shume te bukur . me solli nje miku im. - hajde tha se ti je i padal. ske par bot me sy. dhe shkova. lokali ishte shume i bukur dhe kamarieret ishin gati te xhveshura fare. kishte dhe balerina te cilat kercenin mbi kub. kur papritur shoh mikeshen time. edhe ajo bente pjese ne grupin e balerinave. e takova dhe e putha ne faqe. gjithashtu edhe ajo shkembeu me te njejten menyre. biseduam ca pastaj me tha hajde pime nje drink ketu bashke se e kishte marre malli per mua dhe donte te bisedonte e me njihte me mire me thene te drejten. u ulem shpenzova ca leke . pastaj me coi me nje dhome ku aty shperthyen yjet. qe atehere sjemi ndare me. ajo me eshte lutur qe une mos ta le kurre dhe se do te shihemi gjithmone ne kete bar te cuditshem e te shndritshem. dhe keshtu kam bere. me tha dhe qe mos te behesha shume xheloz nese me shihte dhe me cuna te jere se ato i ka vetem shoke. akome frekuentohemi ne ate bar. cdo nate e takoj po se kuptoj akoma pse nuk deshiron te dalim dhe neper klube tjera. si tja bej hallit! skam as leke me per te shkuar tek ai klub. o zot kam frike mos ajo tashme me le .....
 
     11 09 2010 (22:08)
  DaNi.

DaNi.


Register: 19 09 2006
From: Italy
Points: 534
e kam njohur para 5 vjetesh
ne lokalin ku punoja si bariste
ishte dashuri me shikim te pare nga ana ime
nga ana atij desh pak kohe te kuptonte se cfare ndjente ne te vertet
por rendesi ka qe sot pas 5 vjetesh jemi bashk akoma
felicementi sposati....
 
     11 09 2010 (10:56)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
Morena1 ka thene me pare:
Ishim komshinj etj etj ....
Morena1-5957|Data:10 09 2010 -18:14|post:25117|


Morena edhe ti komshi,ej se une nuk tallem e kam pas komshi
 
     10 09 2010 (18:16)
  Morena1

Morena1


Register: 07 09 2010
From: Greece
Points: 122
Ishim komshinj etj etj ....
 
     10 09 2010 (18:14)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
RONI ka thene me pare:

Pride,me ke kuptuar pjeserisht.

Une si moderator mund te mendoj sakt dhe kete gje e mendojne... supozojme 20% si une.Te tjeret e mendojne ndryshe dhe gabuar 80 %.Keta 80% mendojne gabuar ose per mungese informacioni,kulture,bindje etj...
Moderatorit..edhe pse mendon sakt...nuk i leverdis te flas.Eshte thjeshte nje stategji.

Persa i perket Bill Gates,une u shpreha shume shkurt edhe shkurt po shprehem perseri se ndryshe vete shume gjate.Donte te lanconte xbox,dhe nje agjensi marketingu i sygjeroj kete model...
Ble moderatoret e forumeve me te medhenj ne kete fushe..edhe ben te flasin te gjithe mire...keshtu qe moderatoret dolen te gjithe kundra antareve...se te gjithe antaret thoshin qe xbox ta shpif...edhe modeli i ri qe po del me siguri do jete i tille.Si perfundim nga reputacioni i madh qe kishin mod...ben qe antaret te ndjekin keshillen e tyre(Moderatoret thane:Te dashur antare kesaj radhe eshte ndryshe,XBOX i ri eshte shume i mire).Kjo ishte ideja.

Persa i perket femres qe kerkon mashkull qe te kete makine...ekziston edhe sot.

Nuk flas per nje rast apo dy..por per shumicen e rasteve.Do thuash ti genjehen vajzat e vogla?
Shko fol me nenen tende...kam njohur nje djal...pyetjet e para nga nena jane:

Ka leke?
Eshte i bukur?
.....tjerat jane detaje te pa rendesishme...

RONI-2|Data:24 08 2010 - 11:34|post:23012|

Te kam kuptuar shume mire per ato c'ka ke thene me lart Roni dhe jam plotesisht dakort me ty,por nuk jam dakort kur thuaj qe nje femer behet kureshtare per te njohur nje admin ose moderator.
Persa i perket nenes sime kur i kam thene me ka pyetur hemisferat e trurit i funksionojne ne rregull,sepse nese i ndizen dritat jeshile ne tru eshte rruga e hapur per gjithcka.
 
     24 08 2010 (11:42)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
Pride,me ke kuptuar pjeserisht.

Une si moderator mund te mendoj sakt dhe kete gje e mendojne... supozojme 20% si une.Te tjeret e mendojne ndryshe dhe gabuar 80 %.Keta 80% mendojne gabuar ose per mungese informacioni,kulture,bindje etj...
Moderatorit..edhe pse mendon sakt...nuk i leverdis te flas.Eshte thjeshte nje stategji.
(Shembull:Feja kristiane eshte me me leverdi sesa ajo myslimane.Nese jam moderator ne forum mysliman...smund ta them sepse nuk me kutojne 99% e antareve.)

Persa i perket Bill Gates,une u shpreha shume shkurt edhe shkurt po shprehem perseri se ndryshe vete shume gjate.Donte te lanconte xbox,dhe nje agjensi marketingu i sygjeroj kete model...
Ble moderatoret e forumeve me te medhenj ne kete fushe..edhe ben te flasin te gjithe mire...keshtu qe moderatoret dolen te gjithe kundra antareve...se te gjithe antaret thoshin qe xbox ta shpif...edhe modeli i ri qe po del me siguri do jete i tille.Si perfundim nga reputacioni i madh qe kishin mod...ben qe antaret te ndjekin keshillen e tyre(Moderatoret thane:Te dashur antare kesaj radhe eshte ndryshe,XBOX i ri eshte shume i mire).Kjo ishte ideja.

Persa i perket femres qe kerkon mashkull qe te kete makine...ekziston edhe sot.

Nuk flas per nje rast apo dy..por per shumicen e rasteve.Do thuash ti genjehen vajzat e vogla?
Shko fol me nenen tende...kam njohur nje djal...pyetjet e para nga nena jane:

Ka leke?
Eshte i bukur?
.....tjerat jane detaje te pa rendesishme...
 
     24 08 2010 (11:34)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
RONI ka thene me pare:

©Master Mind™ ka thene me pare:

RONI ka thene me pare:

ne internet gjen gjithcka
RONI-2|Data:23 08 2010 - 21:40|post:22995|

Sa shkurt i ke rene mo....na jep ca te dhena me teper...te pergatis nje news Gossip from meemira.web :)
©Master Mind™-29|Data:23 08 2010 - 21:50|post:22996|Atehere gjate:kur je admin ne chat,kjo nuk ndikon nese ne jeten reale je thjeshte kosh...
Kur je moderator,admin,me pak fjale ke pak pozite online....femrat gjuajne vec keta tipa...se jane kurioze...edhe kjo eshte si cark per to.Ky eshte realiteti ne shumicen e resteve.

Kjo nuk do te thote qe antaret jane te paafte,por ata me pozite jane si me te besueshem,si me te njohur,prandaj gjithmone plas sherri per pozite.

Psh:Ty te njihnin 10 vete para se te beheshe admin....pasi u bere me siguri te njihnin 50.
Kujdes,nje admin duhet edhe te ruaj reputacionin edhe jo gjithmone mund te flas e nderhyje.Eshte me mire te nderhysh edhe te thuash nje gje qe 90% e mendon ashtu sesa 50%.

Megjithate nga studime dhe kerkime qe kam bere per rolin e moderatorit,Bill Gates ka ngelur i shokuar kur kjo qe thash une,iu vertetua tek XBOX.
(me pak fjale,njer shoqeri marketingu pagoj moderatoret per te fol mire per xbox...edhe gjithe antaret blene xbox)

Moderatori i mire,te ben ta duash aq shume,sa po te tha lere nusen...e le ne vend...

E nese moderatori te thote je bere per mua...imagjinoni vete si vete puna.

Ky eshte realiteti,e ka pranuar dhe BILL GATES.

Dikur e kam pasur dhe une kete fuqi...por sot preferoj qe njerzit te me kritikojne...ve ata ne plan te pare...degjoj ca thone ata...dhe plotesoj deshirat e tyre.Me pelqen te plotesoj deshirat e tjereve,me pelqen qe jam i dobishem per te tjeret.
RONI-2|Data:23 08 2010 - 23:03|post:22997|

Jam plotesisht dakort me ty Roni kur thua:ose fol 90% te jesh i sakt ose mos fol fare.
Jam dakurt me ty kur thua: per Bill Gates qe ju besonte moderatoreve por mos harro u besonte ne jete rreale se besoj tu besoj ne vitualitet.
Dhe nese i pergjitheson te gjitha femrat dhe thua qe ato terhiqen pas admineve ose moderatoreve ketu jam absolutisht kunder sepse:
Nje admin ose moderator ne virtual mund te mos i punojne te dyja hemisferat e trurit,mjafton per te levizur mausin ku do dhe klikon per te bere ate qe do,dhe se besoj qe femrat ta ulin vehten kaq shume per tu bere kureshtare per ti njohur.
Sepse i bije qe edhe ne jete rreale ato te rrendin pas nje makine te bukur qe mund te kete nje mashkull dhe fillojne lidhjen me te,pavaresisht se hemisferat e trurit te tyre nuk e ndezin driten jeshile fare,i kan te djegura.
PS//Besoj se me kuptun se c'kam dashur te them,sepse nuk me pelqen tee zgjatem shume.


Dhe per te mos dale nga tema,po them dicka nga njohja ime.
Kemi qene komshi,dhe si c'do femije kur jane ne nje apartament luajne te gjithe se bashku,kur luanim me top dhe kush digjej hynte ne mes te rrethit ,e shembja duke e goditur me top;););) kur filloi ai te me gjuane une nuk luajta me,por rrija ne shtepi nuk delja me jashte,por dilja ndonjehere ne dritare ose ne ballkon,dhe ai rrinte pinc aty.Thosha me vehte rri rri se te ben mire;);););)Kaq mjafton
 
     24 08 2010 (11:14)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
©Master Mind™ ka thene me pare:

RONI ka thene me pare:

ne internet gjen gjithcka
RONI-2|Data:23 08 2010 - 21:40|post:22995|

Sa shkurt i ke rene mo....na jep ca te dhena me teper...te pergatis nje news Gossip from meemira.web :)
©Master Mind™-29|Data:23 08 2010 - 21:50|post:22996|Atehere gjate:kur je admin ne chat,kjo nuk ndikon nese ne jeten reale je thjeshte kosh...
Kur je moderator,admin,me pak fjale ke pak pozite online....femrat gjuajne vec keta tipa...se jane kurioze...edhe kjo eshte si cark per to.Ky eshte realiteti ne shumicen e resteve.

Kjo nuk do te thote qe antaret jane te paafte,por ata me pozite jane si me te besueshem,si me te njohur,prandaj gjithmone plas sherri per pozite.

Psh:Ty te njihnin 10 vete para se te beheshe admin....pasi u bere me siguri te njihnin 50.
Kujdes,nje admin duhet edhe te ruaj reputacionin edhe jo gjithmone mund te flas e nderhyje.Eshte me mire te nderhysh edhe te thuash nje gje qe 90% e mendon ashtu sesa 50%.

Megjithate nga studime dhe kerkime qe kam bere per rolin e moderatorit,Bill Gates ka ngelur i shokuar kur kjo qe thash une,iu vertetua tek XBOX.
(me pak fjale,njer shoqeri marketingu pagoj moderatoret per te fol mire per xbox...edhe gjithe antaret blene xbox)

Moderatori i mire,te ben ta duash aq shume,sa po te tha lere nusen...e le ne vend...

E nese moderatori te thote je bere per mua...imagjinoni vete si vete puna.

Ky eshte realiteti,e ka pranuar dhe BILL GATES.

Dikur e kam pasur dhe une kete fuqi...por sot preferoj qe njerzit te me kritikojne...ve ata ne plan te pare...degjoj ca thone ata...dhe plotesoj deshirat e tyre.Me pelqen te plotesoj deshirat e tjereve,me pelqen qe jam i dobishem per te tjeret.
 
     23 08 2010 (23:03)
  ©Master Mind™

©Master Mind™


Register: 16 11 2008
From:
Points: 1384
RONI ka thene me pare:

ne internet gjen gjithcka
RONI-2|Data:23 08 2010 - 21:40|post:22995|

Sa shkurt i ke rene mo....na jep ca te dhena me teper...te pergatis nje news Gossip from meemira.web :)
 
     23 08 2010 (21:50)
Pages     Key     2 Page 1  2  Total:13 post