logo meemira.com
njoftime pune

     

 
2 Page 1  2  Total:13 post
©Master Mindô HOME FORUMS Aktualitet,Shqiperia ore pas ore. Gazetat dhe Televizioni.
Gazetat dhe Televizioni. - 09 04 2011 - 09:42
  ©Master MindôProfili per: ©Master Mindô    

Foto Albumi ©Master Mindô   

Miqte e ©Master Mindô  

Forumi juaj ©Master Mindô   

A ekziston liria e mirefillte e shtypit ne vendin tone?Televizionet,shtypi i lire a jane asnjeanes?Jepni mendimin tuaj.
  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  huaneta

huaneta


Register: 05 03 2010
From:
Points: 1813
Persh....une lidhur me kte teme mund te shkruaj per Kosoven .
Sa i perket liris se shtypit dhe televizioneve ne Kosove ekzisto ne nje doze te vogel.
Neve ktej kemi tre televizone qe kane emer RTK,RTV21 dhe KTV e cila kjo e fundit mund te them me plot fjalen qe seshte e politizuar ne baze te asaj se Áfar paraqet dhe informo si televizon sepse mundohet me te gjitha format te tregoj ato gjera siÁ jane korruptimet e shumta,kercenimet,vjedhjet pa frike ....ishte dhe i vetmi televizon qe me rastin e zgjedhjes se presidentit Behgjet Pacolli informoi per menyren jokushtetuese te zgjedhjes se tij gje qe televizonet tjera se ben dot.Ja psh Rtk-ja qe si thuhet dhe duhet te jete televizon publik eshte thjesht me fjale,sepse kjo mban anen e qeveris arsyeja sepse financohet nga ajo, kshu qe ter kohes ne lajmet,debatet etj.. ne qender te vemendjes eshte qeveria ThaÁi dhe te 'arriturat'e tij,kjo totalisht eshte e politizuar nga partia ne pushtet dmth Pdk-s

Kurse sa i perket shtypit e vetmja jo e politizuar deri me tash eshte 'Koha Ditore'qe eshte gazete e televizonit Ktv e cila shpalos te gjitha lajmet pa frike nga pushteti edhe pse disa here tentuan te mos e lejojn te publikohet me kercenime e shantazhe por su arrit dot.Kurse sa u perket gazetave tjera te gjithaaaaaaa jane te politizuara dhe ne qender te vemendjes ne faqet e para te ktyre gazetave eshte qeveria dhe kryeministri ThaÁi.
 
     09 04 2011 (09:42)
  ©Master Mindô

©Master Mindô


Register: 16 11 2008
From:
Points: 1384
Klikoni ketu dhe jepini like ketij grupi te rinjsh nqs nuk e keni bezdi Flm !
http://jetestudentore.com/grupi-i-dhjete
 
     08 04 2011 (22:49)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
Nuk e di Á'fare te them per lirine e mirefillte te shtypit shqiptar sepse nuk e lexoj dhe shikoj shume shume pak televizionet shqiptare per mos te thene qe si shikoj fare .

Asnjeanesia e shtypit dhe televizioneve egziston ne Á'do vend te botes sado e vogel qofte ajo qe kshu mendoj qe egziston dhe atje por me shume seÁ duhet .
 
     26 01 2011 (13:29)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
©Master Mindô ka thene me pare:
Pershendetje Pride.Jam pak kundra me ty pasi TV KLAN eshte i vetmi 'militant' demokratik i shprehur ne lloj menyrash.Do te dish pse?Kam pare nje nate nje diskutim ne emisionin Opinion,mes krahut G99 Erjon Velia, Ps Prec Zogaj dhe pronari ish kthyer ne nje analist,qe gjimnazin mezi e ka ai A.Frangaj ish perkrah Luan Rames dhe me tone te flakta e te zjarrta e me ofendime ordinere individuale pa pike lidhje ofendonte Erjonin.Ka me deklarim hapur se kaq qe Klani eshte me PD ?Per News 24 mendoj se te mundohesh te pasqyrosh realitetin shqiptar eshte e dhimbshme dhe te kthen automatikisht ne mbeshtetes te cdo lloj opozite ne vend.Per komentimin e videove cdokush e ka ate te drejte dhe une e ti sdo te thote gje ajo,plus mos harro qe media eshte mbi te gjitha biznes fitimi,e keta tanet e kane prioritet kete te fundit !!
©Master Mindô-29|Data:26 01 2011 -00:54|post:34476|


me sa di une shekulli dhe top channel jane jane te varur nga ps.
 
     26 01 2011 (11:33)
  jana

jana


Register: 02 02 2010
From:
Points: 1281
Prsh.Lidhur me kete teme ka 20 vjet qe cdo qytetar shqiptar diskuton.Media ne shqiperi s,ka qene e s,do jete e pavarur kurre sepse ate e drejtojne pikerisht ata mafioze qe kane dhe vende ne parlament ne qeveri apo opozite.Eshte per te ardhur keq qe televizione si klan apo top chanell na servirin lajme qe kane vec motive partiake s,i shikoj dot me .Personalisht informacion marr gjithmone ne mediat e huaja e shikoj gjithmone aty se c behet ne SHQIPERI.
 
     26 01 2011 (11:07)
  ©Master Mindô

©Master Mindô


Register: 16 11 2008
From:
Points: 1384
Pershendetje Pride.Jam pak kundra me ty pasi TV KLAN eshte i vetmi 'militant' demokratik i shprehur ne lloj menyrash.Do te dish pse?Kam pare nje nate nje diskutim ne emisionin Opinion,mes krahut G99 Erjon Velia, Ps Prec Zogaj dhe pronari ish kthyer ne nje analist,qe gjimnazin mezi e ka ai A.Frangaj ish perkrah Luan Rames dhe me tone te flakta e te zjarrta e me ofendime ordinere individuale pa pike lidhje ofendonte Erjonin.Ka me deklarim hapur se kaq qe Klani eshte me PD ?Per News 24 mendoj se te mundohesh te pasqyrosh realitetin shqiptar eshte e dhimbshme dhe te kthen automatikisht ne mbeshtetes te cdo lloj opozite ne vend.Per komentimin e videove cdokush e ka ate te drejte dhe une e ti sdo te thote gje ajo,plus mos harro qe media eshte mbi te gjitha biznes fitimi,e keta tanet e kane prioritet kete te fundit !!
 
     26 01 2011 (00:54)
  Niko_

Niko_


Register: 07 12 2010
From: Greece
Points: 1073
Liria e fjales ne shtyp, apo ne media ekziston! Te gjithe thone ate qe mendojne kur u jepet rasti. Te jesh i lire nuk do te thote qe je asnjanes. E keqja me e madhe eshte mosndeshkimi i mediave dhe shtypit qe shtremberojne faktet dhe shpifin pa mase, sipas interesave te tyre personale. "Mos shikoni emisjone lajmesh se ndonjehere mund te thyeni televizorin."
 
     25 01 2011 (22:08)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
Mediat!

Eshte e ditur qe nje pjese e mediave ne shqiperi jane te politizuar.Kjo ndodh per shkak te besimit politik qe drejtuesit e ketyre kanaleve televizive kane.
Per shkak te ketij besimi dhe lajmet qe ata ju percjellin popullit shqipetar,jane ne baze te atyre qe ata mendojne se mbeshtesin"partine"e tyre.
Edhe pse besohet se dy kanalet me te medha si Top Channel dhe Clan jane te politizuar,duhet thene qe ne lajmet apo emisionet qe ata japin jane asnjanes.
Gazetaret mundohen te zbardhin te verteten duke vene ne pyetje asnjanesine,veprimet e te dy paleve politike ne shqiperi PD-PS.
Kete gje nuk mund ta thuash per kanalin News24,ku duket qarte si politizimi i tyre,mbeshtetes dhe perkrahes te PS.
Ne cdo lajm te tyre vihet re "denimi me gjate"dhe pa fakte ndaj PD.
Nese dy kanalet e medha T.Ch dhe Clan lene te hapur debatin apo dyshimet e tyre mbi keto parti,News24 nuk le te hapur asgje,por mundohet te akuzoje sa me shume PD duke mbeshtetur PS.
Sa per ngjarjen e 21 Janarit,mediat kane folur shume,duke hedhur supozime mbi vrasjet e 3 demostruesve,ne baze te vidjove te para.
Por ajo qe duhet bere eshte qe "gjithkush eshte i pafajshem deri ne proven e kundert"pra pa perfunduar hetimet nuk duhet vene gisht mbi asnje.Dhe ajo c'ka eshte kryesorja:
Eshte detyra e gazetarit qe c'do ngjarje qe ndodh mos ta egzagjirojne,qe populli te mos revoltohet kur degjon nje lajm.
 
     25 01 2011 (17:06)
  ©Master Mindô

©Master Mindô


Register: 16 11 2008
From:
Points: 1384
-ARDI- ka thene me pare:
©Master Mindô ka thene me pare:
-ARDI- ka thene me pare:
Iglo prsh lal

Deri para 3 muajsh kisha satelitin shqiptar por qe se kam me tani ...edhe gjate asaj kohe shikoja cdo nate cbehej ne kanalet televizive
Nese mund te themi si me i pavaruri mund te themi per topin,por qe edhe ai seshte aq sa duhet
Asje tv apo gazete ne shqiperi seshte i pavarur,te gjtiha jane politike
shiko klanin ,kur ishte fushata politike jepte 30 min per pd e 3 min per partite e tjera,
shiko bosat e gazetave apo tv ne shqiperi se kush jane,te gjithe jane ish deputete apo njerez te afert te politikaneve.Po te ksihte me te vertet pamvaresi ne shtypin shqiptare do demaskoheshin shume gjera koruptive ne shqiperi.Eshte per te ardh keq qe me 30045678 kanale televizive ne shqiperi edhe vetem nje emsision anti korruptiv ekziston.
Pastaj kur seshte e pamvarur drejtesia ,presidenca apo prokuroria su ve faj kanaleve televizive apo shtypit te shkruar

-ARDI--17|Data:24 01 2011 -20:44|post:34421|


Pershendetje Ardo...
te mundohesh te jesh nje televizion i pavarur ketu lal rrezikon jeten,te demaskosh nje person te korruptuar ose te zbardhesh nje padrejtesi.Vec drejtuesit e emisionit "Fiks Fare" kush e di sa here kane marre kercenime per jeten plus drurit qe kane ngrene nga x ose y ...

©Master Mindô-29|Data:24 01 2011 -22:15|post:34427|


Iglo eshte shume me e veshtire te besh dicka ndaj nje tv apo personeli te nje tv se sa nje qytetari te thjesht qe demaskon dicka
Nes eshume nga tv ne shqiperi mundohen te bejne kete gje,do jet shume me e vshtire per shtetin qe te kercenoje ato.Mendo sa gazeta dhe tv gjioja te [avarura jane atje ,sikur qereku i tyre te bente kete pune do ishte nje gje shume e dobishme per shqiperine

-ARDI--17|Data:24 01 2011 -22:19|post:34428|


Me kete shtet qe kemi ne o Ardo nuk pyet per asnjeri....ka bere si ka bere e ka mbytur ate TV ne gjoba...Studiot beri si beri ua hoqi.Gjithsesi cfaredo demaskimi qe behet ketu ne vendin tone behet si behet "harrohen"...700 mije euroshi u konvertua ne "cipsa". A ka me skandal ??C vlere ka te luftosh per dicka qe e di qe kurre nuk do ta arrish ??Ketu cdo gje ka marre fund !!
 
     24 01 2011 (22:27)
  -ARDI-

-ARDI-


Register: 14 07 2005
From:
Points: 3836
©Master Mindô ka thene me pare:
-ARDI- ka thene me pare:
Iglo prsh lal

Deri para 3 muajsh kisha satelitin shqiptar por qe se kam me tani ...edhe gjate asaj kohe shikoja cdo nate cbehej ne kanalet televizive
Nese mund te themi si me i pavaruri mund te themi per topin,por qe edhe ai seshte aq sa duhet
Asje tv apo gazete ne shqiperi seshte i pavarur,te gjtiha jane politike
shiko klanin ,kur ishte fushata politike jepte 30 min per pd e 3 min per partite e tjera,
shiko bosat e gazetave apo tv ne shqiperi se kush jane,te gjithe jane ish deputete apo njerez te afert te politikaneve.Po te ksihte me te vertet pamvaresi ne shtypin shqiptare do demaskoheshin shume gjera koruptive ne shqiperi.Eshte per te ardh keq qe me 30045678 kanale televizive ne shqiperi edhe vetem nje emsision anti korruptiv ekziston.
Pastaj kur seshte e pamvarur drejtesia ,presidenca apo prokuroria su ve faj kanaleve televizive apo shtypit te shkruar

-ARDI--17|Data:24 01 2011 -20:44|post:34421|


Pershendetje Ardo...
te mundohesh te jesh nje televizion i pavarur ketu lal rrezikon jeten,te demaskosh nje person te korruptuar ose te zbardhesh nje padrejtesi.Vec drejtuesit e emisionit "Fiks Fare" kush e di sa here kane marre kercenime per jeten plus drurit qe kane ngrene nga x ose y ...

©Master Mindô-29|Data:24 01 2011 -22:15|post:34427|


Iglo eshte shume me e veshtire te besh dicka ndaj nje tv apo personeli te nje tv se sa nje qytetari te thjesht qe demaskon dicka
Nes eshume nga tv ne shqiperi mundohen te bejne kete gje,do jet shume me e vshtire per shtetin qe te kercenoje ato.Mendo sa gazeta dhe tv gjioja te [avarura jane atje ,sikur qereku i tyre te bente kete pune do ishte nje gje shume e dobishme per shqiperine
 
     24 01 2011 (22:19)
Pages     Key     2 Page 1  2  Total:13 post