logo meemira.com
njoftime pune

     

 
3 Page 1  2   3  Total:28 post
Evis HOME FORUMS Humor dhe Barsaleta... te qeshim pak! Humor dhe Barsaleta... te qeshim pak!
Humor dhe Barsaleta... te qeshim pak! - 12 10 2014 - 12:44
  EvisProfili per: Evis    

Foto Albumi Evis   

Miqte e Evis  

Forumi juaj Evis   

1.Nje grua i telefonon federates Italiane te futbollit .
- Burri im i shpjegon ajo , ka nje zakon te beje dashuri me mua ne divan
ne pushimin midis dy pjeseve te ndeshjes - Po mire e pastaj? -- e pyesin nga Federata
- E kam pak te veshtire qe te vij ne qejf , per nje kohe kaq te shkurter .
Ja perse ju telefonova : kur te rrishikoni se afermi rregullat e futbollit a nuk mund
te beni pushimin midis dy pjeseve nje ore ne vend te 15 min qe e keni tani ?!

2. Ishte nje burre qe e kishte gruan shume te shendoshe, dhe i thoshte
'- Ja e shikon ca trupi ka ajo , jo si ty si autokombanje!

- He dobesohu njecik se je bere si autokobanje
Ne darke rane te flene ,dhe gruaja ia kthen kurrizin.
burri filloi ti fliste ' zemra he kthehu njecik ketej,o grua po he moj
Edhe gruaja ia kthen: Rri o burre se nuk ndizet autkombanja per nje fije kashte!

3. Nen e Bije eshte mamaja edhe goca.
Goca do dilte per here te par me nje cun.E ema e saj po e porosiste per disa gjera.
a)Nese cuni te kap te bythet.......i thuaj Ndalo!
b) Nese cuni te kam tek gjoksi...thuaj Mos!

Cuni kur perqafoj gocen i kapi gjoksin me par pastaj bythet.

Kthehet ne shtepi goca...dhe mami saj po priste te dinte se cfare ndodhi!
Edhe i tha mami goces he mi te kapi gje ai...goca uli koken edhe i tha:
Po me kapi gjoksin pastaj bythet...mami fillon bertet po ti mi pse nuk the ato
fjalet qe te mesova une...po une mami i thash ***Mos ndalo*** dhe ai nuk me degjoi!!
  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
 
     12 10 2014 (12:44)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2 
     05 03 2014 (17:33)
  kercovari

kercovari


Register: 26 11 2011
From: Macedonia
Points: 6
Vetem Chuck Norrisi kur han kikirika e din cili asht KIKI cili asht RIKI :D
 
     21 12 2011 (23:51)
  kercovari

kercovari


Register: 26 11 2011
From: Macedonia
Points: 6
E mbyll gruja telefonin edhe burri i thot: sem besohet se vec gjys ore fole qet her? -Gruja ja kthen: gabim kishin thir !!
 
     21 12 2011 (23:49)
  kercovari

kercovari


Register: 26 11 2011
From: Macedonia
Points: 6
Polici e gjen ni elefant edhe e qon nstacion. Shef cka mi bo kti elefanti -vet polici. shefi: Qoje nkopsht zologjik. Pas 2 ore kthehet polici me elefant dhe i thot shefit: Kem atje a ta coj tash n'kino?
 
     21 12 2011 (23:49)
  kercovari

kercovari


Register: 26 11 2011
From: Macedonia
Points: 6
Miremengjesi - Nana fmijes: Un po shkoj te kojshikja, per 5 minuta kthena, ti cdo gjys ore perzie gjellen :D
 
     21 12 2011 (23:48)
  kercovari

kercovari


Register: 26 11 2011
From: Macedonia
Points: 6
Babi:- Bir me bej friends ne FB....

Djali: -Ke hap FB?? WTF..!!...

Babi:- Ca do te thot WTF??...
...
Djali:-Welcome To Facebook . . .
 
     26 11 2011 (21:31)
  ricco

ricco


Register: 26 01 2007
From: Macedonia
Points: 559
Nje femije rreth 10 vjec priste autobuzin.
Tek sa erdhi autobuzi femija i thote shoferit:
-O shofer, po te ishte mamaja ime Arushe une do isha ari i vogel,
-Po te ishte mamaja ime mace une do isha dac i vogel,
-po te ishte mamaja ime keter une do isha ketrush i vogel,,,,
e kshu per disa kafshe te tjera.
Shoferit ne moment e siper i shkataruar nga nervozimi i thote:
-Po sikur mamaja jote te ishte prost....e dhe babai jot te ishte pede...t ca do ishe ti more kopuk,?(dhe jep nje buzeqeshje te holle)
Djaloshi krenar dhe buzagaz i kthehet:
-"Shofer autobuzi usta!"
 
     17 09 2010 (10:11)
  ricco

ricco


Register: 26 01 2007
From: Macedonia
Points: 559
Shkojne dy shoke ne restorant. Njeri porosit qofte.
Kur i vijne qoftet, i fut ne goje ti haje, tere qime...
Theret kamerierin dhe e pyet:
-C'jane keto qime mor djale ?!
-Zoteri,-i pergjigjet djali,-kuzhinieri eshte dorac, dhe per te rrotulluar qoftet, i vertit ne gjoks.
-Pse s'thua ti!-vazhdon burri,-mire qe s'paskam marre speca te mbushur....
 
     17 09 2010 (10:09)