logo meemira.com
njoftime pune

     

 
8 Page 1  2   3   4   5   6   7   8  Total:79 post
Mice HOME FORUMS Jeta virtuale Jeta virtuale sipas mendimit tuaj ??
Jeta virtuale sipas mendimit tuaj ?? - 06 02 2011 - 17:33
  MiceProfili per: Mice    

Foto Albumi Mice   

Miqte e Mice  

Forumi juaj Mice   

Cfare mendoni per jeten virtuale ?


Per njerzit me mask qe fshihet mbarap pc??
  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  DaNi.

DaNi.


Register: 19 09 2006
From: Italy
Points: 534
jeta virtuale eshte e bukur kur njeh persona te sinqert e te besueshem
kur njeh persona qe si i ke njoh ne virtual identik te dalin dhe kur i njeh ne real...

jo persona qe ndryshe i ke njoh mbrapa nje pc ...duke te then fjalet me te bukura qe vertet e dikush qe eshte i sinqert i beson...
jo persona si ne rastin tim kur te thonin "ti x mua je motra qe nuk kam pas kurre"
por mba nje takimi real pa e njohur akoma mire ne real personin dhe pa nje keqkuptimi qe ndodh te hedh posht ne menyren me brutale....
ky eshte rasti im qe me ka ndodhur ne te vertet me nje peron...dhe tani them eshte gabimi me i madh qe kam bere ne jeten time qe kte person e kam njohur ne real dhe me vjen keq qe zoti dikur ma futi ne rrugen time ....dhe jam shume e lumtur qe zoti ma nxorri serish nga jeta ime seppse dhe ai vet e kuptoi qe miqesia me nje peron fallco nuk ja vlente....
ndiehem me mire qe kam pak shoqeri sea te kem perkraah meje perona fallco dhe hipokrite qe nuk ja vlejn....
 
     06 02 2011 (17:33)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
©Master Mind™ ka thene me pare:
Per mendimin tim ka nje dallim te madh,vertet jemi ne qe kalojme nje kohe te madhe ketu ama mos te harrojme qe jemi prap ne ata qe e administrojme vete ate qe duam te japim nga vetja ketu,ate qe duam te tregojm ne virtual e percaktojme ne vete pasi eshte shume me e thjeshte se sa te administrosh veten dhe karakterin tend ne real ka shume ndryshim pasi ne virtual per shume aspekte kufijte i veme vete,ne real eshte shume me ndryshe dhe e veshtire pasi ka nje ndikim me te madh te shume njerezve dhe gjerave te tjera ku per nje gabim nuk mund te terhiqesh prapa me te njejten lehtesi sic mund te ndodhi ne virtual...
©Master Mind™-29|Data:05 02 2011 -21:49|post:34789|


Varet nga kendveshtrimi se si e sheh igli por dhe une mendoj qe thelbi i karakterit eshte i njejti si ne realitet dhe ktu ne virtual sado qe ndonjerit/res i duket "veteadministrimi i vetvetes" me i thjeshte ketu ne virtual se normal me i thjeshte eshte se ata qe jane te forte si karakter e "administrojne vetveten" njesoj kudo
 
     05 02 2011 (22:06)
  MeeMira.com

MeeMira.com


Register: 22 01 2010
From:
Points: 61
Per mendimin tim jeta virtuale sa vjen edhe behet nje pasqyre jona.

Me pare psh...ne internet nuk kishin te mbaruar viruset qe merrje,nuk kishte ligje qe te mbronin.
Tashme nese je semure me raport pune edhe te kapin ne facebook,mund edhe te licensojne.

Doja te thoja qe tashme interneti eshte pjese jona...dhe aty menaxhojme aktivitetet e jetes tone te perditshme.
 
     05 02 2011 (22:02)
  -ARDI-

-ARDI-


Register: 14 07 2005
From:
Points: 3836
©Master Mind™ ka thene me pare:
Per mendimin tim ka nje dallim te madh,vertet jemi ne qe kalojme nje kohe te madhe ketu ama mos te harrojme qe jemi prap ne ata qe e administrojme vete ate qe duam te japim nga vetja ketu,ate qe duam te tregojm ne virtual e percaktojme ne vete pasi eshte shume me e thjeshte se sa te administrosh veten dhe karakterin tend ne real ka shume ndryshim pasi ne virtual per shume aspekte kufijte i veme vete,ne real eshte shume me ndryshe dhe e veshtire pasi ka nje ndikim me te madh te shume njerezve dhe gjerave te tjera ku per nje gabim nuk mund te terhiqesh prapa me te njejten lehtesi sic mund te ndodhi ne virtual...
©Master Mind™-29|Data:05 02 2011 -21:49|post:34789|Iglo jam dakord qe sjane njelloj,kuptohet,por kurre sdo thoja qe skane lidhje virtuali me realin,se jemi ne qe i bejme te dyja ato si realin e virtualin.........Pastaj kuptohet qe virtuali te ben me trim,me injorant,me te zgjuar e me budala qe ne real se ke aq shume shancin apo mundesine qe ti besj si ne real

 
     05 02 2011 (21:52)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
Smund te quhemi njerez qe fshihemi me mask mbrapa pc por prandaj quhet virtualitet e komunikimi eshte i tille .Mendoj qe jeten virtuale e kemi nisur si kalim kohe,pastaj afrimitet me njerzit qe jemi pershtatur ne mendime e pastaj pak nga pak ne fazat e tjera si miq,"armiq",ziliqare,inatçi,budallenje,te mençur etj ......pra pak a shume si ne realitet behet "seleksionimi"
 
     05 02 2011 (21:49)
  ©Master Mind™

©Master Mind™


Register: 16 11 2008
From:
Points: 1384
Per mendimin tim ka nje dallim te madh,vertet jemi ne qe kalojme nje kohe te madhe ketu ama mos te harrojme qe jemi prap ne ata qe e administrojme vete ate qe duam te japim nga vetja ketu,ate qe duam te tregojm ne virtual e percaktojme ne vete pasi eshte shume me e thjeshte se sa te administrosh veten dhe karakterin tend ne real ka shume ndryshim pasi ne virtual per shume aspekte kufijte i veme vete,ne real eshte shume me ndryshe dhe e veshtire pasi ka nje ndikim me te madh te shume njerezve dhe gjerave te tjera ku per nje gabim nuk mund te terhiqesh prapa me te njejten lehtesi sic mund te ndodhi ne virtual...
 
     05 02 2011 (21:49)
  -ARDI-

-ARDI-


Register: 14 07 2005
From:
Points: 3836
Shume njerez mendojne qe karakteri i jetes viertuale me ate reale jane te ndryshem,ndersa une do thoje s emund te jet i ndryshem per nje periudhe te shkruter kohe qe mund te rrish en net,por nese rri me kohe te gjate do apo sdo ti do dale ne pah karakteri i vertet i nje personi,apo zgjuarsia e tij.
Mos u lodhni kot se virtualin e bejme ne qe jetojme edhe realen e si e tile virtuali eshte pjese e reales.

Ska kuptim te themi qe virtuali sehste pjese e reales kur ne i japim virtualit 5 apo 10 ore ne dite te jetes reale
 
     05 02 2011 (21:31)
  jana

jana


Register: 02 02 2010
From:
Points: 1281
Morena1 ka thene me pare:
Teme e bukur.....Kam njohur njerez me karakter,me nevoja te ndryshme,dhe njerez te ulet,pa ambicie....te gjitha keto ne virtual por qe dukeshin shume real...ndoshta i kushtoj shume rendesi gjerave "te vogla" dhe virtualitetit, por me pelqen ajo ndjesi dhe mar persiperi dhe paragjykimet e te tjerve...Kjo gje nuk me prek fare per mua virtualia,eshte thjesht nje kalim kohe....dhe ashtu do te mbese!!!
Morena1-5957|Data:27 10 2010 -16:58|post:29226|


morena s,po shtoj asgje jam e te njejtit mendim.pershendetje
 
     05 02 2011 (20:59)
  Morena1

Morena1


Register: 07 09 2010
From: Greece
Points: 122
Teme e bukur.....Kam njohur njerez me karakter,me nevoja te ndryshme,dhe njerez te ulet,pa ambicie....te gjitha keto ne virtual por qe dukeshin shume real...ndoshta i kushtoj shume rendesi gjerave "te vogla" dhe virtualitetit, por me pelqen ajo ndjesi dhe mar persiperi dhe paragjykimet e te tjerve...Kjo gje nuk me prek fare per mua virtualia,eshte thjesht nje kalim kohe....dhe ashtu do te mbese!!!
 
     27 10 2010 (16:58)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
Admin TIA ka thene me pare:

Quote to: PRIDE | User id:56 | Nr: post:7747 | Forum id:117 | Data:Mar Fri 19 03 2010 (12:30:59) |


Se kisha pare kete komentin me heret Pride.... do te jap nje keshille .. mundohu me gjith forcen ti perkushtohesh jetes Reale, sepse Jeta virtuale eshte e bukur por nuk ja vlen qe te lesh gjerat e jetes Reale anash e ac me shum te largohesh prej tyre.
Po te them sepse para ca vitesh kam qene pothuajse ne kete gjenjdje ... dhe nese sot te them nuk ja ka vlejte te bindesh se nuk e them nje genjeshter por nje te vertet, sepse ketu sa mund te gjesh njerez te mire qe ja vlen mund te takosh edhe njerez qe eshte gjynaf te humbesh edhe cofte 1 minute ma ta. Zgjenjimin se duam asnje dhe nese mundemi ti shmangemi me kohe do jet me mire,

eshte kaluese kjo gjenjde... mos u merzite... asgje nuk eshe e perjetshme.
Admin TIA-62|Data:02 04 2010 - 13:13|post:10179|

Edhe une Tia se kisha lexuar me heret kete koment,ajo gjendje me kaloi,gjithsesi flm
 
     21 08 2010 (17:28)
Pages     Key     8 Page 1  2   3   4   5   6   7   8  Total:79 post