logo meemira.com
njoftime pune

     

 
3 Page 1  2   3  Total:27 post
SOLE HOME FORUMS Te flasim per veten! (Grimca historish nga jeta,fe Te flasim per veten! (Grimca historish nga jeta jon)
Te flasim per veten! (Grimca historish nga jeta jon) - 22 10 2011 - 16:43
  SOLEProfili per: SOLE    

Foto Albumi SOLE   

Miqte e SOLE  

Forumi juaj SOLE   

Kam qen jo me shum se 8 vjece,kisha nje shoqe me te cilen kam ber lidhje gjaku.SOT E KAM MOTER!Kemi qen te dyja duke los "SHPIASH" te shtepia e saj! Kushtet ishin jo fort te mira,ka qen sezon korrjesh edhe per fat te keq ballkoni i shtepis se saj ishte i zen me disa thas gruri dhe i pambrojtur.Gjithsesi edhe pse ne keto kushte,si cdo femij qe sdi cesht rreziku ne filluam lojen mbi thaset me grur !! :)Mbasi u rehatuam mir dhe u ndjem me te sigurta,ne kulmin e lojes diku u pengova dhe shkita,ballkoni ishte rreth 2.5 metra lartesi,kam ren posht,por me e bukra ishte se smabroi me kaq,mbi mua kan ren dy thas gruri dhe shoqia ime! :) Ndihmen e par e kam mar nga BABI...pastaj perfundova ne spital me 4 te qepura...! :) :) :) Thoni shyqyr qe shpetova se skishte kush ua hapte kete tem sot
  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  benharta

benharta


Register: 21 10 2011
From: Italy
Points: 8
jana ka thene me pare:
DaNi. ka thene me pare:
dicka nga jeta ime.....
kam pas nje jete shume te veshtire ...jo nga ana ekonomike apo nga fizike
dy gjerat me te veshtira qe kan len nje shenje shume te keqe jane semundja (qe i rrezikoi dhe vetvrasjen ) e mamit tim qe sot per fat te mire ka gati tre vjet qe nuk po i shfaqet me dhe shpresoj dhe uroj qe mos ti shfaqet....


dhe e dyta semundja e vllait tim ne moshen 18 vjecare nga feja qe as ai vet nuk e di sesi u ngaterru lexonte vetem biblen libra feje dinte cdo gje permendesh ...praktikisht iku nga mendja jetonte vetem ne boten e fese ...DaNi.-12|Data:12 02 2011 -12:51|post:35444|


ju UROJ GJITHE TE MIRAT E KESAJ BOTE DANI
jana-152|Data:14 03 2011 -21:54|post:36643|


te uroj te gjitha gjeret me te bukura te ksaj bote per sa te jetosh te gjith kemi nga nje mangsi ok jeta eshte kesisoj.
 
     22 10 2011 (16:43)
  huaneta

huaneta


Register: 05 03 2010
From:
Points: 1813
Se cboniiiiiiii vaki une me shkru ke kjo tema tashi se.....

Hmm...ishim ihere une dhe goca e xhaxhait duke lozur ne lagje,lozim me rere te lagjes:p dhe kishim nje komshi nje cun i cili e kishte zakon gjithmone te na prishte rehatine e lojes ,cdo here duke na prishur lojrat qe benim.Dhe ate dite une dhe goca xhaxhit u nxefem sdonim ta lejonim te bente qeffin e vet ai e fillum te grindemi me te duke i hedh rere kokes:$,kur cbon vaki ai mer nje gur dhe e hedh drejt nesh e i bie goces txhaxhit ne koke.Ajo psoi nje gervishje te vogel por qe filloi icik gjak ne koke, qaj ajo e gjora ,ai cuni ik,une mar gocen qoj ne shpi kur e shofin robt e shpiss pupu u bo kijameti,me çortonin mu pse se kam mbrojt:(...dhe cbej me kap inati mu per ato fjale qe me than frikacake tshpis ,ik ke ai cuni komshis ee duke bertitur ke dera e tij duke e thirrr une si 'trime'del ai cuni koken lart me thot ca do ,une sdi pzzz si ka ndodh se si me ka ardh nje forc i bie grusht fytyres hihiih ai duke u mundu te beje dic ta me kthej une dhe nje shkelm ne zone te ndalume(ono) e bieeeee i shkreti pertoke ,sbesoj se do ta harroj ai ndojhere kte

Mire ja kom bo hee ,tjera hera sngacmo robin ai:p
 
     29 08 2011 (21:39)
  gigo

gigo


Register: 29 01 2010
From: Italy
Points: 307
SOLE ka thene me pare:
Jo me larg se dije mbasdite
Ishim duke ik me makin un edhe nje shoqja ime ne korsin ton,papritur kur shof nje kamion(i cili po bente nje parakalim) tek po vinte perball nesh... U tremba ne ZOT,ai ishte me shpejtesi edhe ne me shpejtesi...smund ta pershkruaj tmerrin qe perjetova...njs si perfundim per t'ju shmangur aksidendit dolem jasht rruge... U deshen nja dy ore te mira te merja veten e mos te mendoja me per te

SOLE-55|Data:16 03 2011 -20:51|post:36737|

o zot, shpresoj te te ket kaluar. kamionistet jane shume te rrezikshem. me ka ndodhur dhe mua. ngushellime per makinen. ju ishit ne korsine tuaj por kamionistet shpeshhere i ze gjumi kaalojne tek tjetra pastaj. jeni mire kjo ka rendesi
 
     16 03 2011 (21:07)
  SOLE

 SOLE


Register: 28 01 2010
From:
Points: 2054
Jo me larg se dije mbasdite
Ishim duke ik me makin un edhe nje shoqja ime ne korsin ton,papritur kur shof nje kamion(i cili po bente nje parakalim) tek po vinte perball nesh... U tremba ne ZOT,ai ishte me shpejtesi edhe ne me shpejtesi...smund ta pershkruaj tmerrin qe perjetova...njs si perfundim per t'ju shmangur aksidendit dolem jasht rruge... U deshen nja dy ore te mira te merja veten e mos te mendoja me per te
 
     16 03 2011 (20:51)
  DaNi.

DaNi.


Register: 19 09 2006
From: Italy
Points: 534
jana ka thene me pare:
DaNi. ka thene me pare:
dicka nga jeta ime.....
kam pas nje jete shume te veshtire ...jo nga ana ekonomike apo nga fizike
dy gjerat me te veshtira qe kan len nje shenje shume te keqe jane semundja (qe i rrezikoi dhe vetvrasjen ) e mamit tim qe sot per fat te mire ka gati tre vjet qe nuk po i shfaqet me dhe shpresoj dhe uroj qe mos ti shfaqet....


dhe e dyta semundja e vllait tim ne moshen 18 vjecare nga feja qe as ai vet nuk e di sesi u ngaterru lexonte vetem biblen libra feje dinte cdo gje permendesh ...praktikisht iku nga mendja jetonte vetem ne boten e fese ...DaNi.-12|Data:12 02 2011 -12:51|post:35444|


ju UROJ GJITHE TE MIRAT E KESAJ BOTE DANI
jana-152|Data:14 03 2011 -21:54|post:36643|
flm shume nga zemra jana
 
     14 03 2011 (22:40)
  jana

jana


Register: 02 02 2010
From:
Points: 1281
DaNi. ka thene me pare:
dicka nga jeta ime.....
kam pas nje jete shume te veshtire ...jo nga ana ekonomike apo nga fizike
dy gjerat me te veshtira qe kan len nje shenje shume te keqe jane semundja (qe i rrezikoi dhe vetvrasjen ) e mamit tim qe sot per fat te mire ka gati tre vjet qe nuk po i shfaqet me dhe shpresoj dhe uroj qe mos ti shfaqet....


dhe e dyta semundja e vllait tim ne moshen 18 vjecare nga feja qe as ai vet nuk e di sesi u ngaterru lexonte vetem biblen libra feje dinte cdo gje permendesh ...praktikisht iku nga mendja jetonte vetem ne boten e fese ...DaNi.-12|Data:12 02 2011 -12:51|post:35444|


ju UROJ GJITHE TE MIRAT E KESAJ BOTE DANI
 
     14 03 2011 (21:54)
  DaNi.

DaNi.


Register: 19 09 2006
From: Italy
Points: 534
ANGEL BOY ka thene me pare:
Femijeri te bukur po me halle qe ater si kuptoja por tani ne kete mosh i mendoj dhe i kujtoj mgjth sme ka mungu gje nga prinderit e mi deri me sot qe i kam dal balle vetes dhe jetes!Mbaj mend qe jan thy shum akllaj ne shpi dhe kan humb shum shapka !!!!Ju rujt zoti te gjithve e ju dhont shnet e tmira kudo qe jeni e si do qe te keni pas kushtet e si i keni danushoooooo puccccccccc lalushi tyyyyyyyyyyyyyyyyyy!!
ANGEL BOY-242|Data:01 03 2011 -14:54|post:36198|

kam xhan une ty ylli imeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 
     14 03 2011 (17:58)
  kamikazja

kamikazja


Register: 15 10 2010
From: Albania
Points: 27
Kam qene mistrece e madhe.
 
     01 03 2011 (17:41)
  ANGEL BOY

ANGEL BOY


Register: 07 02 2010
From: Albania
Points: 678
Femijeri te bukur po me halle qe ater si kuptoja por tani ne kete mosh i mendoj dhe i kujtoj mgjth sme ka mungu gje nga prinderit e mi deri me sot qe i kam dal balle vetes dhe jetes!Mbaj mend qe jan thy shum akllaj ne shpi dhe kan humb shum shapka !!!!Ju rujt zoti te gjithve e ju dhont shnet e tmira kudo qe jeni e si do qe te keni pas kushtet e si i keni danushoooooo puccccccccc lalushi tyyyyyyyyyyyyyyyyyy!!
 
     01 03 2011 (14:54)
  jana

jana


Register: 02 02 2010
From:
Points: 1281
Kam pasur nje femijeri shume te bukur ,mbaj mend qe loznim deri naten vone neper lagje.Njehere s,e harroj kurre po loznim "kukamcefti"ne pallat e s,po dinim ku te fshiheshim .Dhe u varem ne ballkonet e sheshpushimit nga jashte.Tmerrrrrrrrrrr.Na pa mamaja e nje shoqeje dhe i ra te fiket.Hengrem i shpulle te mire e 1 jave pa dal ka shpia.
 
     12 02 2011 (20:58)
Pages     Key     3 Page 1  2   3  Total:27 post