logo meemira.com
njoftime pune

     

 
4 Page 1  2   3   4  Total:35 post
PRIDE HOME FORUMS LINDJA E MENDIMEVE Si e argumentojme fjalen ME FAL?
Si e argumentojme fjalen ME FAL? - 04 01 2011 - 15:43
  PRIDEProfili per: PRIDE    

Foto Albumi PRIDE   

Miqte e PRIDE  

Forumi juaj PRIDE   

Me fale eshte nje fjale magjike qe e perdorim ne situata te ndryshme.
Po si na kuptojne te tjeret kur themi ME FAL dhe anasjelltas si i kuptojmekur na kerkojne falje:
Si shenje:1-DOBESIE
2-PENDIMI
3-APO FISNIKERIE
Thuaj mendimin tend.
  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  ERIKA

ERIKA


Register: 29 10 2010
From: Albania
Points: 77
PRIDE ka thene me pare:
Roni ka thene me pare:
Psh:Ju nje tradheti do ishit ne gjendje ta falnit?Nese dike e do me shpirt dhe i je perkushtuar atij"Nuk e fal".
Nese e do me pak se shpirti e "fal nje tradheti".
Nese ajo lidhje eshte pa ndjenje"fal me shume se nje tradheti".


Ps//I mora gradualisht shkallet e faljes!

PRIDE-56|Data:26 11 2010 -11:56|post:31149|


Je e sakt Pride,ne postimet e tua me duket sikur shoh petagogen time,
e cila eshte e vetmja ne lenden e saj,ne te gjitha postimet me pelqen
 
     04 01 2011 (15:43)
  V.I.P

V.I.P


Register: 28 01 2010
From:
Points: 1376
Kjo varet nga kendeveshtrimi i gjithsecilit! per disa eshte e lehte, e per disa te tjere esht e veshtire.
 
     26 11 2010 (19:28)
  ERIKA

ERIKA


Register: 29 10 2010
From: Albania
Points: 77
Falni ato qe jan ne toke, qe tju fali ai qe eshte ne qiell.E lehte per tu thene e veshtire per tu aplikuar
 
     26 11 2010 (19:25)
  V.I.P

V.I.P


Register: 28 01 2010
From:
Points: 1376
Une Pertojt te futem ne argumentime te gjata, dhe hipoteza te ndryshme rreth falje kerkimit. Keshtuqe po i bie shkurt! Falni ato qe jan ne toke, qe tju fali ai qe eshte ne qiell.
 
     26 11 2010 (19:20)
  ERIKA

ERIKA


Register: 29 10 2010
From: Albania
Points: 77
BiG MaMa ka thene me pare:
Roni ka thene:
Psh:Ju nje tradheti do ishit ne gjendje ta falnit?

Perse duhet te fokusohemi te ai/ajo qe ka pjesen me te veshtire ne nje tradheti(dmth te ai/ajo qe duhet te fale)dhe jo te ai/ajo qe tradheton?
Ky i/e fundit a thua mendon per partnerin kur tradheton? Natyrisht qe jo,perndryshe nuk do ta lendonte.Atehere lind pyetja:
-Pse duhet te falesh?.....BiG MaMa-272|Data:26 11 2010 -12:08|post:31152|


Keni dhene pergjigje pyetjes duke i rene se largu sepse dihet qe ai/ajo qe tradheton normal qe smendon per ndenjat e tua sepse po te mendonte nuk do bente nje veprim te tille :tradheti".
 
     26 11 2010 (19:14)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
BiG MaMa ka thene me pare:
Roni ka thene:
Psh:Ju nje tradheti do ishit ne gjendje ta falnit?

Perse duhet te fokusohemi te ai/ajo qe ka pjesen me te veshtire ne nje tradheti(dmth te ai/ajo qe duhet te fale)dhe jo te ai/ajo qe tradheton?
Ky i/e fundit a thua mendon per partnerin kur tradheton? Natyrisht qe jo,perndryshe nuk do ta lendonte.Atehere lind pyetja:
-Pse duhet te falesh?.....
BiG MaMa-272|Data:26 11 2010 -12:08|post:31152|


Duhet te falesh nese dikush gabon.Gabimi nganjehere eshte i evitueshem nganjehere jo.

Te veshtire e ka dhe ai qe gabon.Te tradhetosh nuk eshte e lehte.
 
     26 11 2010 (12:13)
  BiG MaMa

BiG MaMa


Register: 10 02 2010
From: Sweden
Points: 344
Roni ka thene:
Psh:Ju nje tradheti do ishit ne gjendje ta falnit?

Perse duhet te fokusohemi te ai/ajo qe ka pjesen me te veshtire ne nje tradheti(dmth te ai/ajo qe duhet te fale)dhe jo te ai/ajo qe tradheton?
Ky i/e fundit a thua mendon per partnerin kur tradheton? Natyrisht qe jo,perndryshe nuk do ta lendonte.Atehere lind pyetja:
-Pse duhet te falesh?.....


 
     26 11 2010 (12:08)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
Roni ka thene me pare:
Psh:Ju nje tradheti do ishit ne gjendje ta falnit?Nese dike e do me shpirt dhe i je perkushtuar atij"Nuk e fal".
Nese e do me pak se shpirti e "fal nje tradheti".
Nese ajo lidhje eshte pa ndjenje"fal me shume se nje tradheti".


Ps//I mora gradualisht shkallet e faljes!
 
     26 11 2010 (11:56)
  Dreams

Dreams


Register: 25 10 2004
From:
Points: 1564
Varet nga rrethanat dhe gjendja shpirterore e njeriut sesa eshte i afte te fali.

Varet dhe sa trasmeton personi qe ka gabuar rreth gabimit qe ka kuptuar.

Gjithsesi te kerkosh te falur eshte me mire sesa te ruash krenarine.Ka persona qe edhe pse kane kuptuar se kane gabuar,jane krenar edhe nuk kerkojne te falur.Ka persona te tjere qe abuzijne dhe e perdorin shpesh.

Psh:Ju nje tradheti do ishit ne gjendje ta falnit?

 
     25 11 2010 (21:19)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
jana ka thene me pare:
Pride ngaqe ate fjale e them rralle e marrin si fisnikeri tek une.
jana-152|Data:05 11 2010 -21:14|post:30018|


Jana thua te je kjo (he se shaka)
 
     06 11 2010 (13:57)
Pages     Key     4 Page 1  2   3   4  Total:35 post