logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Big Brother Albania 5: Arbri dhe Ermali kercenojne njeri tjetrin me eleminim fizik.
Autor Giusi - 23 aprile 2012 15:05
  

Banoret ndodhen ne dhomen e gjumit dhe fillojne te diskutojne per cigaret. Ermali edhe pse nuk konsumon duhan ka tre cigare dhe u thote banoreve qe te mos ia prekin, pasi disa prej tyre ankohen se u kane marre cigaret pa leje njeri-tjetrit.

r /> Ermali thote “po i preki njeri do t’ia shkul dhembet”. Kjo gje nuk i pelqen Arbrit i cili eshte edhe nervoz per mungesen e cigareve. Ai i kerkon Ermalit qe te modifikoje fjalorit, por Ermali vazhdon te perserise te njejten shprehje dhe keshtu midis tyre lind nje debat i forte i cili vazhdon me ofendime e kercenime nga ana e te dyve.

Arber i thote Ermalit se4 ai ka per t’ia marre cigaret dhe ai nuk ka mundesi qe ta preke, ndersa Ermali i thote se nese e provon kete gje, nuk ka per t’ia ditur se ku eshte dhe s’ka per ta toleruar ne menyre kategorike. Arber fillon qe te bertase dhe i thote Ermalit “zbute fjalorin me mua, se dalim jashte e te thyj ne mes”. Edhe Ermali nga ana tjeter nervozohet dhe i thote “o psikopat, provoje dhe t’i shkul dhembet”. Arber i afrohet ne fytyre duke i thene se nese do ata mund te dalin jashte shtepise qe ne ate moment dhe te sqarohen per kete gje.

Graciano nderhyn dhe qeteson Arbrin i cili duket vertete shume i nervozuar. M-

egjithate zenka e tyre vazhdon edhe me tej. Te dy bertasin dhe shume te nervozuar perdorin ndaj njeri-tjetrit shprehje mjaft ofenduese dhe kercenime per dhune. Ermali i thote Arbrit “te ngul ne toke, mos me acaro nervin se ta çaj gojen” ndersa Arber i thote “te thyej ne mes, hajde dalim jashte se te ndaj me dysh”. Ermali akoma me i nervozuar i thote “ te bej qe te mos te njofin as njerezit e shpise”, ndersa Arber i thote “per 24 ore je dhe nuk je, se te zhduk nga faqja e dheut”.

Françeska i thyhen cigaret e saj dhe fillon qe t’u bertase te gjitheve dhe sidomos Arbrit dhe Ermalit duke u thene se ajo theu cigaret e saj dhe ata nuk kane pse te zihen sepse ajo mund te beje ç’te doje me cigaret e saj dhe ankohet me ze te larte se nje pjese e banoreve i kane marre cigare pa e pyetur fare. Kjo ben qe debati i djemve te zbutet. Ata debatojne edhe per disa minuta, por me tone me te ulta ku ata perpiqen qe te sqarohen. Ermali thote se nuk iu drejtua drejtpersedrejti Arbrit, ndersa Arber thote se ai nuk i ka marre asnjehere cigare dikujt tjeter pa e ditur me pare.(lajmidites.com)

Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 5460, stampe 13 ©


Meemira.com