logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Joana Smakaj, nje mama super-seksi
Autor E. iloti - 26 agosto 2010 20:29
  

A ka nje recete magjike bukurie? Nuk ekziston asnje recete magjike, nuk bej asgje te veante per tu kujdesur per veten; sinqerisht, asgje!

Kthehet pas nje pauze ne muzike dhe pas nje eksperience ne spektaklet e bukurise. Por, tani Joa-

na nuk eshte me ajo bukuroshja qe perfaqesonte Miss Lezhen, pasi prioriteti kryesor per momentin eshte familja e saj si dhe biznesi. Por, ajo pranon se per asnje arsye nuk do te hiqte dore nga muzika. Ndryshe nga shume artiste, Joana e pelqen tradicionalen, vlereson tek ajo motive qe ne fakt e identifikojne vendin nga te tjeret. Per sa u takon pushimeve, ka kaluar fazen e pare me bashkeshortin dhe djalin, por kjo nuk do te thote se kjo vere mbari me kaq.

Joana, riktheheni me klipin Si kam harruar. Per pak menduam se e kishit harruan kengen, publikun?

Ne kete periudhe kam qene me teper e impenjuar me jeten private, por ne asnje menyre nuk e kam harruar publikun e aq me teper, kengen. Ajo eshte dhe do te jete pjese e jetes sime, edhe sikur te mos mund te bej me klipe ose te mos jem e angazhuar aq sa duhet me muzike.


Me cilet bashkepunetore e ndani suksesin kete here?

Bashkepunetoret jane te njejte, si gjithmone. Ken-

ga eshte nje produksion i Florian Mumajesit, te cilin do te doja ta falenderoja, sepse ka punuar shume me kengen, duke e bere ate me koherente, pasi kjo kenge ka me shume se dy vjet qe eshte perfunduar.

Sa argetuese jane per ju festat me zhurme, muzike, kercim dhe pije alkoolike?Une e pelqej shume zhurmen e muziken e larte dhe shpesh argetohem me keto lloj festash ne lokalin tim, por ka ca kohe qe jam lodhur pak dhe do te doja me teper qetesi.

Mund ta thoni receten tuaj magjike per nje look dhe forme kaq te mire?

Ndihem shume mire kur me thone se mund te kem nje recete magjike, por te them te verteten, nuk ekziston asnje recete magjike, nuk bej asgje te veante per tu kujdesur per veten; sinqerisht, asgje.

Nje nga ish-pjesemarresit e BB3, Klodi, ka treguar se ka qene organizatori i pare i Miss Lezhes. Ju e keni mbajtur nje here kete titull. Keni pasur mundesine te punoni me Klodin?

Klodin e njoh personalisht dhe e vleresoj shume si person, por nuk kam pasur mundesi te punoj me te. Ai ka realizuar Top Model ne Lezhe dhe pas 2 vitesh eshte zhvilluar Miss Lezha, ku kam marre pjese une. Ajo ka qene hera e pare qe eshte zhvilluar Miss Lezha.

Jeni nje mama me ne forme se kurre, aq sa pak kohe me pare perfaqesuat Shqiperine ne nje konkurs bukurie. Nisur nga kjo, keni marre oferta?

Do ti merrja ne shqyrtim patjeter. do gje duhet menduar njehere e per te vendosur me pas, sado e mire qofte kjo oferte.

Cilat jane prioritetet kete periudhe?

Per momentin, me pelqen te merrem me lokalin, pasi po ecen shume mire dhe meriton vemendje.

Per fare arsyeje do ta duronit qendrimin larg familjes per nje kohe te gjate?

Do te ishte shume e veshtire per mua te qendroja larg familjes, per faredolloj arsyeje ne bote. Do te mundohesha te kisha familjen me vete, per do lloj arsyeje qe do te me duhej te largohesha. Ne fakt, nuk e kam menduar ndonjehere te jem larg tyre, prandaj nuk jap dot nje pergjigje konkrete.

fare moni me shume nga tradicionalja dhe fare nga e reja?

Me pelqejne shume dasmat tradicionale. Sado te behen dasma moderne, me kokteje etj., nuk e kane kurre lezetin dhe euforine e dasmave tradicionale. Ne do vend te botes ruhen disa tradita dhe une e vleresoj shume kete gje. Nga ana tjeter, moj do gje modeme qe eshte brenda kufijve, qofte ajo veshje, muzike apo gjithka tjeter.

Cili eshte imazhi me i bukur qe ju vjen nga e kaluara?

Imazhi i dy gjysheve te mia qe nuk jetojne me, te cilat edhe kur i shikoj ne enderr, me qetesojne dhe me mbushin me dashuri, si ndodhte kur ishin gjalle.

Fundjavat i kaloni me familje apo me shoqeri?

Me familjen kaloj pjesen me te madhe te kohes; jo vetem fundjaven, por te gjitha ditet e javes.

Pushimet i beni me plan apo te paparashikuara?

Zakonisht, pushimet i bej te parashikuara, por ndodh qe edhe te mos parashikojme asgje, por thjesht, vendosim te ikim diku me bashkeshortin e djalin dhe u be (Buzeqesh)

Ku dhe si po i kaloni ato kete vere?

Kam kaluar disa dite ne Turqi, disa dite isha ne Velipoje dhe ia kam kaluar shume mire. Pas disa ditesh, do te shkojme ne Mal te Zi, sepse edhe atje ia kalojme gjithmone shume mire.

Jeni me shume njeri i nates apo i dites?

Jam njeri i dites Naten preferoj ta bej gjume, sepse keshtu edhe jam mesuar. Ndodh te rri ndonjehere vone, por maksimumi deri ne oren 1 dhe ndodh rrallehere.

ǒmendim keni per lidhjet me mbleseri?

Lidhjet me mbleseri ndonjehere rezultojne te suksesshme. Ne qofte se dy njerez kuptohen dhe kane deshira te njejta, do lidhje shkon mire. Ne qofte se ndodh e kunderta, nje lidhje eshte e deshtuar, edhe sikur te kene vite qe njihen.

Cilat jane provat treguese te nje dashurie te vertete?

Besoj se dashuria e vertete eshte ajo kur e do nje person, jo per virtytet, por per te metat qe ka dhe ia pranon ato pa tentuar ta ndryshosh.

Ne ift eshte mire te behesh njesh me partnerin apo te ruash hapesirat e tua?

do ift dhe do njeri ka nevoje per privatesi. Kur ka mirekuptim dhe dashuri mes njeri-tjetrit, nuk eshte e nevojshme te dihen mendimet apo passwordet e Facebookut.

E keni te lehte te falni?

Une jam nje tip zemerbute dhe fal kur behet fjale per te rregulluar nje marredhenie ose kur eshte per te miren e dikaje. Jeta eshte shume e shkurter dhe nuk ka kohe per inate.

Hakmarrja eshte ndjesi qe karakterizon femrat apo meshkujt?

Mund te them qe hakmarrja eshte ndjesi qe karakterizon njerezit e dobet. Nje njeri i dobet ka mendim te hakmerret per do gje, kur nuk eshte i afte te sqaroje situaten.

Kenget qe keni kenduar, kane qene te gjitha te natyres suaj?

Sigurisht, ne te kundert nuk do ti kisha kenduar per asnje arsye ne bote.

Sa e shperblyer ndiheni ne planin profesional dhe ate personal?

Jam e shperblyer nga Zoti ne maksimum dhe e falenderoj per do gje qe kam.

Gazeta Standard
Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 26255, stampe 29 ©


Meemira.com