logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Ndarjet e presonazheve VIP te 2010-es
Autor Roni - 28 dicembre 2010 13:24
  

Viti 2010 nuk ka rezultuar shume i mire per iftet VIP ne Shqiperi. Keshtu shume nga personazhet e ekranit i kane prishur planet per tu fejuar a martuar me njeri-tjetrin. Te tjere kane perfunduar ne dyert e gjykates per te zgjidhur martesen e tyre. -

Po cilat jane iftet qe nuk i rezistuan dot 2010? Genta Ismajli, kengetarja e njohur kosovare i ka dhene fund lidhjes se saj fare pak perpara se te mberrinte 2010.

iljeta Xhilaga, gjithashtu u perball me ndarjen gjate ketij viti. Marredhenia e saj 5-vjeare me Romeon, ka perfunduar qe ne muajt e pare te 2010. Gazetarja, Aida Shtino hyri gjithashtu gjate ketij viti ne mesin e beqareve. Gjykata e Tiranes ne fund te qershorit te ketij viti firmosi divorcin e iftit te njohur, Genc Pollo e Dajena Pollo (Kumbaro). Ne vere te ketij viti eshte firmosur edhe divorci mes iftit te mirenjohur te artisteve, Inva Mula-Pirro ako. Seldi dhe Domenika, jane ifti qe rrembyen vemendjen me te madhe te publikut, pas deklarates shokuese qe Domi beri ne lidhje me prirjet seksuale te partnerit.

Nuk i kane shpetuar kete vit ndarjes as Olsi me Noen, ifti i dashur i reality show-t Big Brother. Anbeta Toromani dhe Oni Pustina i jane bashkuar listes se ndarjeve VIP per vitin-

2010. Shkak per kete mendohet te kete qene balerini italian, me te cilin balerina e mirenjohur Toromani eshte fotografuar vetem pak dite pas publikimit te lajmit ne Bluetooth. Bashkeshortja aktuale e kreut te opozites, Linda (Basha) Rama, eshte gjithashtu nje nga personazhet e njohur tashme te ekranit, qe ka pesuar divorc gjate vitit 2010. 2010 nuk ka lene bashke as ish-numrin dy te Partise Demokratike me Miss Buzeqeshjen e pare.

Eduard Selami dhe Pegi Vreto, e njohur per shkak te pjesemarrjes ne konkursin e pare te bukurise, jane ndare perfundimisht pas disa vitesh martese, per shkak te xhelozise ne marredheniet ne ift.

Nderkaq lajmi per divorcin e Ema Andreas qe u publikua ne gazete vetem para pak ditesh uditi jo pak njerez. Martesa e aktores se suksesshme shqiptare, kishte marre fund prej afro nje dekade. (Bluetooth)
Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 79411, stampe 40 ©


Meemira.com