logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

6 keshilla per femrat me partner
Autor Giusi - 24 giugno 2012 15:21
  

1. Blini ose merrni me qera nje film erotik. Duhet te jete diēka ndryshe nga pornoja tipike. Zgjidhni nje lloj erotizmi qe ju terheq.
2. Sigurohuni qe jeni duke marre sasi te mira te vitamines E. Studimet kane treguar se nje diete e dobet me V-

itamine E sjell nje nivel te ulet te hormoneve seksuale.
3. Merrni cohosh te zi, nje suplement bimor i mire. Ai ndihmon ne rregullimin e niveleve te estrogjenit.
4. Shtoni ne dieten tuaj ushqime qe njihen si afrodiziake. Nderkohe qe ēokollata eshte famshme per aftesite e saja, provoni damianan (nje lloj patate e embel) dhe ginko, te dyja stimulojne qarkullimin e gjakut ne zonen e gjenitale.
5. Merrni parasysh se mund te konsultoheni me nje terapist seksual profesionist. Problemet tuaj mund te jene me shume psikologjike se sa fizike, dhe duke folur me dike ne kete fushe mund te zgjidhe problemin tuaj.
6. Pyeteni veten nese jeni me te vertete e lumtur ne marredhenien qe keni. Edhe pse mund te jete nje zone e dhimbshme per te hulumtuar, eshte me mire qe te perballeni me kete, nese eshte kjo arsyeja e deshires suaj te ulet seksuale.(albadonna.com)-
Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 57768, stampe 11 ©


Meemira.com