logo meemira.com

     

 
34 Page 1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34  Total:335 post
BiG MaMa HOME FORUMS Thenie filozofike,domethenese dhe shume aktuale!!! Fraza per
Fraza per - 06 05 2016 - 21:24
  BiG MaMaProfili per: BiG MaMa    

Foto Albumi BiG MaMa   

Miqte e BiG MaMa  

Forumi juaj BiG MaMa   "Dashuria" e pyeti "Miqesine": - Perse ekziston ti kur jam une??
-Per te mbushur me buzeqeshje, aty ku ti le lot, e dashur...


Nėse bashkshortja po shnderrohet nė njė mikeshė, atėherė ka ardhur koha t'i sugjeroni njė mikeshės tuaj, tė bėhet gruaja juaj. (Fréderic Bejgbeder)


Eshtė fisnike tė kesh njė mik, por do tė ishte akoma mė tepėr tė jesh miku i dikujt. (Richard Wagner)

- Ne fund te nje stuhie na mbeten ne mendje jo fjalet e armiqve tane, por heshtja e atyre qe i mendonim miq.


  Share on FaceBook

   01 01 1970 (01:00)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


[b][/b]"Uluni nė vėndin tuaj,dhe askush nuk mund tė ju heqi." Miguel de Cervantes :)
 
     06 05 2016 (21:24)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2

"Njė orė lexim ėshtė ilaē sovran kundėr neverive nga jeta." Montesquieu

" Fshehja ėshtė urtėsi e shkurtėr." Francis Bacon

 
     09 04 2016 (11:02)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


"Njė lule ėshtė e bukur vetėm nė pemėn e saj."Lao She
 
     01 04 2016 (12:06)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


"Leximi ėshtė njė miqėsi." Marcel Proust
 
     17 03 2016 (13:59)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


"Unė jam pėrgjegjės pėr atė qė them ,unė nuk jam pėrgjegjės pėr atė qė ju kuptoni. "
 
     07 03 2016 (10:40)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
"Nuk duhet ti japim besimin dikujt qė nuk buzėqesh kurrė" .


"Ka njerėz qė respektojnė,dhe nga ata qė nuk respektojnė.Kėta tė fundit janė fituesit e pėrjetshėm."


"Feja ėshtė sėmundje e turpshme e njerėzimit.Politika ėshtė kanceri." Henry de Montherlant
 
     07 02 2016 (17:29)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2" Emancipimi i grave ėshtė i mirė ; por para duhet mbi tė gjitha ti mėsojmė asaj pėrdorimin e lirisė." Emile Zola
 
     05 02 2016 (15:04)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
" E vėrteta ėshtė tė kėrkosh gjithmonė tė vėrtetėn."

" Lumturia ėshtė parfum i shpirtit,harmoni e zemrės qė kėndon." :) Romain Rolland
 
     29 01 2016 (21:00)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2
"Syri i shurdhėr ėshtė normal." :) Pierre Desproges
 
     16 01 2016 (10:57)