logo meemira.com
njoftime pune

     

 
2 Page 1  2  Total:13 post
©Master Mindô HOME FORUMS Buqete Ndjenjash ! Dashuria e pare...!
Dashuria e pare...! - 20 03 2011 - 16:45
  ©Master MindôProfili per: ©Master Mindô    

Foto Albumi ©Master Mindô   

Miqte e ©Master Mindô  

Forumi juaj ©Master Mindô   

Mendoni se eshte ajo e cila zgjat perjete,ajo qe nuk harrohet kurre,ajo qe te ben te ndjesh me shume se kurre?!!
..."Kur ti te martohesh nje ftese me dergo,me fustan te bardhe dua te te shoh.Per ty do te ngre nje dolli,e imja me pije,i yti me lotet e mi.Dhe djalin kur ta lindesh ti vesh emrin tim,sa here qe ta puthesh kujto dashurine...!!"
  Share on FaceBook
makina ne shitje

   01 01 1970 (01:00)
  SOLE

 SOLE


Register: 28 01 2010
From:
Points: 2054
Divine ka thene me pare:


Duhet te jete normale,qe pasi ka deshtuar "dashuria e pare"dhe i le vendin te dytes,duhet te kete dashuri (perderisa kjo lidhje vazhdon)

Por meqenese Igli i rreferohet "dashurise se pare",kjo do te thote qe kjo dashuri te le mbrresa dhe e cila nuk harrohet.te tjerat per mendimin tim duhet te jete,sic thone"ander mbi rrobe"

Ps// Vetem mos me shani shume me kete qe thash eeeeeeeeee[/b]
PRIDE-56|Data:18 03 2011 -11:27|post:36809|


Pride besoj qe vetem ne ndjenja s'ka deshtime,sepse po ta quanim deshtim per mua do te thote qe s'ka ndnjenje dhe Á'do gje eshte e planifikuar,e ndertuar per nje arsye ose interes.........e dashuria s'mund te ndertohet e planifikohet.....por thjesht lind e ashtu siÁ lind dhe vdes ,vetem ne perralla egziston dashuria e perjetshme.

Kjo thenia "karakteristike" shqipetare"anderr mbi rrobe" egziston vetem ne mendjen e nje njeriu qe s'ka dashuruar kurre me zemer e shpirt,sepse tek ai qe dashuron nuk ben pjese fare ,sepse kemi pare,degjuar perse jo dhe jetuar vete qe ka dhe dashuri te 2,3,4........me te lumtura se dashuria e pare e kjo eshte mese e vertete.
Divine-302|Data:20 03 2011 -16:29|post:36956|[/quote]

Mbeshtes plotesisht (ne detaje) mendimin e Divines
 
     20 03 2011 (16:45)
  Divine

Divine


Register: 16 02 2010
From:
Points: 2


Duhet te jete normale,qe pasi ka deshtuar "dashuria e pare"dhe i le vendin te dytes,duhet te kete dashuri (perderisa kjo lidhje vazhdon)

Por meqenese Igli i rreferohet "dashurise se pare",kjo do te thote qe kjo dashuri te le mbrresa dhe e cila nuk harrohet.te tjerat per mendimin tim duhet te jete,sic thone"ander mbi rrobe"

Ps// Vetem mos me shani shume me kete qe thash eeeeeeeeee[/b]
PRIDE-56|Data:18 03 2011 -11:27|post:36809|[/quote]

Pride besoj qe vetem ne ndjenja s'ka deshtime,sepse po ta quanim deshtim per mua do te thote qe s'ka ndnjenje dhe Á'do gje eshte e planifikuar,e ndertuar per nje arsye ose interes.........e dashuria s'mund te ndertohet e planifikohet.....por thjesht lind e ashtu siÁ lind dhe vdes ,vetem ne perralla egziston dashuria e perjetshme.

Kjo thenia "karakteristike" shqipetare"anderr mbi rrobe" egziston vetem ne mendjen e nje njeriu qe s'ka dashuruar kurre me zemer e shpirt,sepse tek ai qe dashuron nuk ben pjese fare ,sepse kemi pare,degjuar perse jo dhe jetuar vete qe ka dhe dashuri te 2,3,4........me te lumtura se dashuria e pare e kjo eshte mese e vertete.
 
     20 03 2011 (16:29)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
jana ka thene me pare:
PRIDE ka thene me pare:
jana ka thene me pare:
PRIDE ka thene me pare:
jana ka thene me pare:
Dashuria e pare !!!! Ekziston? Sipas statistikave dashuria e pare vjen qe ne kopesht kur dy femije te vegjel kapen prej dore . Cdo fillim ka nje mbarim cdo dashuri eshte e para deri sa vjen fundi ,per ti lene vendin paqes dhe me pas fillimit te nje dashurie tjeter me intesive e kshu me rradhe.Dashuroni ashtu sic mendoni se thone ehste dhe e shendetcme
jana-152|Data:16 03 2011 -09:54|post:36702|


Pershendetje serisht Jana!

Meqenese je on dhe po kapem pas postimeve te tua,ke vene pikcuditese ke "Dashuria e pare! pse habitesh ylle.

Ke dhene si shembull dashurine e pare te dy femijeve te kopeshtit,kur kapen prej dore.

Thua te jete kjo dashuri?????????????????????


Ne mos gaboj Igli e ka per ate dashuri te pare qe e ndjen me shpirt dhe qe vertete eshte e para.
Dhe per mendimin tim dashuria e pare eshte e para(kur deshton kjo)
fillon nje dashuri te dyte, te trete etj...

PRIDE-56|Data:16 03 2011 -10:08|post:36704|


pride dashurine e dyte ti nuk e ndjen me shpirt?per mua personalisht te qenit e dashuruar nuk ekrahasoj me numra 1,2,apo 3 ,jam kunder thenieve dashuri e pare me duket e habitshme.
jana-152|Data:17 03 2011 -09:36|post:36757|


Pershendetje Jana!
Se di ylle,kur ta provoj do ta them.


Duhet te jete normale,qe pasi ka deshtuar "dashuria e pare"dhe i le vendin te dytes,duhet te kete dashuri (perderisa kjo lidhje vazhdon)

Por meqenese Igli i rreferohet "dashurise se pare",kjo do te thote qe kjo dashuri te le mbrresa dhe e cila nuk harrohet.te tjerat per mendimin tim duhet te jete,sic thone"ander mbi rrobe"

Ps// Vetem mos me shani shume me kete qe thash eeeeeeeeee

PRIDE-56|Data:18 03 2011 -11:27|post:36809|


Pride me kete te fundit do te mbys (jo aspak ) mendoj cdo gje ehste individuale por res mendimin e cdo kujt ne kete rast tendin .
jana-152|Data:18 03 2011 -11:31|post:36811|


Shume flm ylle,me ke mbyt me kurse une do te mbys me
 
     18 03 2011 (11:35)
  jana

jana


Register: 02 02 2010
From:
Points: 1281
PRIDE ka thene me pare:
jana ka thene me pare:
PRIDE ka thene me pare:
jana ka thene me pare:
Dashuria e pare !!!! Ekziston? Sipas statistikave dashuria e pare vjen qe ne kopesht kur dy femije te vegjel kapen prej dore . Cdo fillim ka nje mbarim cdo dashuri eshte e para deri sa vjen fundi ,per ti lene vendin paqes dhe me pas fillimit te nje dashurie tjeter me intesive e kshu me rradhe.Dashuroni ashtu sic mendoni se thone ehste dhe e shendetcme
jana-152|Data:16 03 2011 -09:54|post:36702|


Pershendetje serisht Jana!

Meqenese je on dhe po kapem pas postimeve te tua,ke vene pikcuditese ke "Dashuria e pare! pse habitesh ylle.

Ke dhene si shembull dashurine e pare te dy femijeve te kopeshtit,kur kapen prej dore.

Thua te jete kjo dashuri?????????????????????


Ne mos gaboj Igli e ka per ate dashuri te pare qe e ndjen me shpirt dhe qe vertete eshte e para.
Dhe per mendimin tim dashuria e pare eshte e para(kur deshton kjo)
fillon nje dashuri te dyte, te trete etj...

PRIDE-56|Data:16 03 2011 -10:08|post:36704|


pride dashurine e dyte ti nuk e ndjen me shpirt?per mua personalisht te qenit e dashuruar nuk ekrahasoj me numra 1,2,apo 3 ,jam kunder thenieve dashuri e pare me duket e habitshme.
jana-152|Data:17 03 2011 -09:36|post:36757|


Pershendetje Jana!
Se di ylle,kur ta provoj do ta them.


Duhet te jete normale,qe pasi ka deshtuar "dashuria e pare"dhe i le vendin te dytes,duhet te kete dashuri (perderisa kjo lidhje vazhdon)

Por meqenese Igli i rreferohet "dashurise se pare",kjo do te thote qe kjo dashuri te le mbrresa dhe e cila nuk harrohet.te tjerat per mendimin tim duhet te jete,sic thone"ander mbi rrobe"

Ps// Vetem mos me shani shume me kete qe thash eeeeeeeeee

PRIDE-56|Data:18 03 2011 -11:27|post:36809|


Pride me kete te fundit do te mbys (jo aspak ) mendoj cdo gje ehste individuale por res mendimin e cdo kujt ne kete rast tendin .
 
     18 03 2011 (11:31)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
jana ka thene me pare:
PRIDE ka thene me pare:
jana ka thene me pare:
Dashuria e pare !!!! Ekziston? Sipas statistikave dashuria e pare vjen qe ne kopesht kur dy femije te vegjel kapen prej dore . Cdo fillim ka nje mbarim cdo dashuri eshte e para deri sa vjen fundi ,per ti lene vendin paqes dhe me pas fillimit te nje dashurie tjeter me intesive e kshu me rradhe.Dashuroni ashtu sic mendoni se thone ehste dhe e shendetcme
jana-152|Data:16 03 2011 -09:54|post:36702|


Pershendetje serisht Jana!

Meqenese je on dhe po kapem pas postimeve te tua,ke vene pikcuditese ke "Dashuria e pare! pse habitesh ylle.

Ke dhene si shembull dashurine e pare te dy femijeve te kopeshtit,kur kapen prej dore.

Thua te jete kjo dashuri?????????????????????


Ne mos gaboj Igli e ka per ate dashuri te pare qe e ndjen me shpirt dhe qe vertete eshte e para.
Dhe per mendimin tim dashuria e pare eshte e para(kur deshton kjo)
fillon nje dashuri te dyte, te trete etj...

PRIDE-56|Data:16 03 2011 -10:08|post:36704|


pride dashurine e dyte ti nuk e ndjen me shpirt?per mua personalisht te qenit e dashuruar nuk ekrahasoj me numra 1,2,apo 3 ,jam kunder thenieve dashuri e pare me duket e habitshme.
jana-152|Data:17 03 2011 -09:36|post:36757|


Pershendetje Jana!
Se di ylle,kur ta provoj do ta them.


Duhet te jete normale,qe pasi ka deshtuar "dashuria e pare"dhe i le vendin te dytes,duhet te kete dashuri (perderisa kjo lidhje vazhdon)

Por meqenese Igli i rreferohet "dashurise se pare",kjo do te thote qe kjo dashuri te le mbrresa dhe e cila nuk harrohet.te tjerat per mendimin tim duhet te jete,sic thone"ander mbi rrobe"

Ps// Vetem mos me shani shume me kete qe thash eeeeeeeeee
 
     18 03 2011 (11:27)
  ricco

ricco


Register: 26 01 2007
From: Macedonia
Points: 559
Dashuria e pare eshte vetem nje hap drejt maratones se quajtur eksperinec...haha
 
     17 03 2011 (10:03)
  jana

jana


Register: 02 02 2010
From:
Points: 1281
Per ta kompletuar kete punen e te ashtuquajturit "DASHURI E PARE" mendoj eshte individuale,dikush ka perjetuar castet me te bukura te jetes me *AT* qe ka njohur ,
ne fillim dikush tjeter qesh kur mendon se sa idiot apo idiote ka qene qe ehste kapur mmbas nje iluzioni qe quhet "DASHURI E PARE E PAHARRUAR "une jam njera nga keto idiotet
 
     17 03 2011 (09:43)
  jana

jana


Register: 02 02 2010
From:
Points: 1281
PRIDE ka thene me pare:
jana ka thene me pare:
Dashuria e pare !!!! Ekziston? Sipas statistikave dashuria e pare vjen qe ne kopesht kur dy femije te vegjel kapen prej dore . Cdo fillim ka nje mbarim cdo dashuri eshte e para deri sa vjen fundi ,per ti lene vendin paqes dhe me pas fillimit te nje dashurie tjeter me intesive e kshu me rradhe.Dashuroni ashtu sic mendoni se thone ehste dhe e shendetcme
jana-152|Data:16 03 2011 -09:54|post:36702|


Pershendetje serisht Jana!

Meqenese je on dhe po kapem pas postimeve te tua,ke vene pikcuditese ke "Dashuria e pare! pse habitesh ylle.

Ke dhene si shembull dashurine e pare te dy femijeve te kopeshtit,kur kapen prej dore.

Thua te jete kjo dashuri?????????????????????


Ne mos gaboj Igli e ka per ate dashuri te pare qe e ndjen me shpirt dhe qe vertete eshte e para.
Dhe per mendimin tim dashuria e pare eshte e para(kur deshton kjo)
fillon nje dashuri te dyte, te trete etj...

PRIDE-56|Data:16 03 2011 -10:08|post:36704|


pride dashurine e dyte ti nuk e ndjen me shpirt?per mua personalisht te qenit e dashuruar nuk ekrahasoj me numra 1,2,apo 3 ,jam kunder thenieve dashuri e pare me duket e habitshme.
 
     17 03 2011 (09:36)
  jana

jana


Register: 02 02 2010
From:
Points: 1281
PRIDE ka thene me pare:
jana ka thene me pare:
Dashuria e pare !!!! Ekziston? Sipas statistikave dashuria e pare vjen qe ne kopesht kur dy femije te vegjel kapen prej dore . Cdo fillim ka nje mbarim cdo dashuri eshte e para deri sa vjen fundi ,per ti lene vendin paqes dhe me pas fillimit te nje dashurie tjeter me intesive e kshu me rradhe.Dashuroni ashtu sic mendoni se thone ehste dhe e shendetcme
jana-152|Data:16 03 2011 -09:54|post:36702|


Pershendetje serisht Jana!

Meqenese je on dhe po kapem pas postimeve te tua,ke vene pikcuditese ke "Dashuria e pare! pse habitesh ylle.

Ke dhene si shembull dashurine e pare te dy femijeve te kopeshtit,kur kapen prej dore.

Thua te jete kjo dashuri?????????????????????
Pride prsh. E kam vene me pikecuditse sepse flitet shume per dashurine e pare? E kuptoj shume mire se ku e ka fjalen IGLI !! une bera thjesht nje pershkrim per ate dashuri midis dy femijeve ! per mua personalisht cdo dashuri eshte e pare kur aty ka emocione ndjenja etjjjj

Ne mos gaboj Igli e ka per ate dashuri te pare qe e ndjen me shpirt dhe qe vertete eshte e para.
Dhe per mendimin tim dashuria e pare eshte e para(kur deshton kjo)
fillon nje dashuri te dyte, te trete etj...

PRIDE-56|Data:16 03 2011 -10:08|post:36704|


 
     17 03 2011 (09:32)
  PRIDE

PRIDE


Register: 28 01 2010
From: Albania
Points: 197
jana ka thene me pare:
Dashuria e pare !!!! Ekziston? Sipas statistikave dashuria e pare vjen qe ne kopesht kur dy femije te vegjel kapen prej dore . Cdo fillim ka nje mbarim cdo dashuri eshte e para deri sa vjen fundi ,per ti lene vendin paqes dhe me pas fillimit te nje dashurie tjeter me intesive e kshu me rradhe.Dashuroni ashtu sic mendoni se thone ehste dhe e shendetcme
jana-152|Data:16 03 2011 -09:54|post:36702|


Pershendetje serisht Jana!

Meqenese je on dhe po kapem pas postimeve te tua,ke vene pikcuditese ke "Dashuria e pare! pse habitesh ylle.

Ke dhene si shembull dashurine e pare te dy femijeve te kopeshtit,kur kapen prej dore.

Thua te jete kjo dashuri?????????????????????


Ne mos gaboj Igli e ka per ate dashuri te pare qe e ndjen me shpirt dhe qe vertete eshte e para.
Dhe per mendimin tim dashuria e pare eshte e para(kur deshton kjo)
fillon nje dashuri te dyte, te trete etj...
 
     16 03 2011 (10:08)
Pages     Key     2 Page 1  2  Total:13 post