logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Ndertimi i terminalit ne Tirane, Tabaku: Do te kushtoje 20 mln euro.
Autor Arsen - 26 febbraio 2012 10:00
  

Ekperte te vendit dhe te huaj do te nisin studimin e projektit multimodal ne Tirane. E pare si nje nga projektet me te medha te bashkise se Tiranes, terminali do te kete me shume se 10 linja urbani, vendqendrim per autobusat interurbane, taksi dhe ve-

nd te posacem per Tramin.Vendi ku do te behet ky stacion i madh do te jete hapesira prane ish-doganes, truall ky qe do te kaloje ne pronesi te bashkise. Banka Europiane per Rindertim e Zhvillim ka akorduar fondin prej 500 mije eurosh per terminalin qe i sherben pasagjereve.Nenkryetarja e Bashkise se Tiranes, Jorida Tabaku, tha se ky projekt strategjik i bashkise se Tiranes, kushton ne total 20 milione euro, do te kryhet ne partneritet publik dhe privat. Nderkohe qe ndertimi i tij pritet ti jape zgjidhje kaosit te vendqendrimeve te urbaneve dhe autobuseve interurbane.

Burimi : Zona-Ekonomike-
Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 4549, stampe 11 ©
Precedente
Kolla te femijet


Meemira.com