logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Si ta beni seksin edhe me te kendshem
Autor Arnold - 02 agosto 2011 14:32
  

Seksi mund te jete i mire, i keq, i veshtire ose tjua heqe trurin, por me e keqja


eshte tju behet i merzitshem. Nese e beni ate ne te njejten dite te javes, ne te njejten kohe, ne te njejtin pozicion muaj pas muaji, atehere e-

shte koha per te ndryshuar gjerat. Me poshte jane disa menyra per ta bere seksin me argetues.

Provoni disa levizje te reja
Nese keni provuar te njejten menyre per shume vite me rradhe, atehere keni humbur shume pozicione te tjera seksuale shume mire te paraqitura nga burime te ndryshme..Mos u fiksoni nga cfare shihni ne internet ose revista. Thjesht te futeni ne procesin e te provuarit te pozicioneve te reja do sjelle nje fryme te re ne dhomen tuaj. Ne fund te fundit nuk humbisni gje.

Mos e merrni seksin shume seriozisht
Seksi supozohet te jete pasionant, intim, dhe intensiv- dhe mbi te gjitha argetues. Mos e vrisni shume mendjen per trupin tuaj, nese ai e pelqen ate apo jo. Thjesht clirojeni mendjen nga keto shqetesime dhe jeto ate moment. Qesh, ji e guximshme dhe rrezato ndjenjen tende te humorit. Sa me pak seriozisht ta merni seksin, aq me shume do te zbaviteni. Per te shtuar si bonus; seksi ndihmon shume ne clirimin ndaj stresit.
-


Luani role gjate seksit
Nese nuk po zbaviteni me ne dhome, dhe seksi i ngjason me shume nje detyre te perditshme se sa kenaqesise, atehere futuni ne role. Ndoshta ti je mesuesja dhe ai eshte nxenesi yt i keq, ose ti je fqinja e urte dhe ai eshte nje fqinj ne universitet me eksperience. Ideja eshte te humbisni dhe ta shihni seksin si dicka qe mund te zhvillohet ne varesi se si ndjeheni dhe ato pjese personaliteti qe ju tregoni. Edhe nese duket e cuditshme ne fillim, te luani role mund te jete mjaft argetuese.


/Beauty.al
Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 72692, stampe 37 ©


Meemira.com