logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Shenjat qe tregojne se ke rene ne dashuri
Autor Roni - 27 settembre 2012 14:21
  

Dashuria eshte nje ndjenje e fuqishme dhe e jashtezakonshme per nje njeri, nje vend ose diēka. Ajo bazohet tek afria, dobia (ne kuptimin anesor), dhe/ose mbi deshiren dhe terheqjen erotike. Dashuria mund te kuptohet edhe si nje perkujdesje ose vleres-

im i thelle. Dashuria mendohet zakonisht e pamundshme te perkufizohet.
Per kete arsye, dashuria eshte ēeshtje debatesh. Disa madje e mohojne qenesine e saj. Te tjere e quajne ate nje abstraksion te shpikur, nganjehere duke e datuar "shpikje" e Evropes oborrtare gjate ose pas mesjetes.

Ja 12 shenjat qe tregojne se ke rene ne dashui:
1. I rilexon mesazhet e tij/saj shpesh.
2. Ecen shume ngadale kur je me te.
3. Pretendon se je e/i turpshem kur je me te.
4. Kur mendon per te zemra te rreh gjithmone e me shpejt.
5. Kur degjon zerin e tij/saj buzeqesh pa asnje arsye.
6. Kur sheh ate, nuk i ve re njerezit e tjere perreth teje.
Pasi ti lexoni ju lutem shtypni 1 nga reklamat rreth lajmit!
7. Fillon te degjosh kenge te lehta.
8. Fillon te mendosh gjithmone e me shume per te.
9. Emocionohesh vetem nga aroma e tij/saj.
10. Kupton qe gjithmone buzeqesh me vete kur mendon per te.

/> 11. Do beje cdo gje per te.
12. Tani qe po lexon kete, kishe vetem nje person ne mendje gjithe kohen…
Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 41314, stampe 19 ©


Meemira.com