logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Kenga e re Sinan Hoxha ft. Seldi Qalliu - Adrenalina
Autor Roni - 30 dicembre 2010 23:35
  

Doli online kenga e shumpritur e Sinan Hoxha se bashku me Seldi Qalliu.
Kenga titullohet Adrenalina.

Pas zhurmes se madhe qe shkaktuan ne gusht te ketij viti, Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu vijne se fundi me nje duet...Klipi eshte-

realizuar ne bashkepunim me Max Production dhe kostoja e tij e kalon shifren 10 mije euro. Studioja muzikore, Fenix ka financuar klipin e kengetareve, duke shfrytezuar ne maksimum popullaritetin e tyre te shtuar shume me shume gjate ketij viti. Muzika e kenges eshte realizuar nga Alban Furtuna dhe Kasio (kompozitor maqedonas), ndersa vargjet e kenges jane shkruar nga Rozana Radi, tashme shume e famshme per tekstet e saj te goditura. Duke mbetur tek ky (teksti) i fundit, Rozana, ne ndryshim nga ajo ka eshte shkruar ne media, sqaron se teksti nuk i kushtohet asnje individi ne veanti.
Me shume i perfolur ne rrethin e kengetareve eshte Seldi, pasi ai kishte nevoje per me shume promovim. Si tashme te gjithe e dime, pas atij skandali te improvizuar, Sinanit dhe Seldit ne veanti i jane shtuar edhe me shume ofertat per koncerte, shkruan Bluetooth.

Shkarkoje kengen ne mp3 [url]http://www.meemira.com/Sinan%20Hoxha%20Seldi%20Qalliu%20-%20Adrenalina%20mp3-/music/1.h-

tml[/url]

Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 71436, stampe 45 ©


Meemira.com