logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Lotet ulin deshiren seksuale tek meshkujt
Autor Ardi - 08 gennaio 2011 12:42
  

Nje grup kerkuesish arriti ne perfundimin se lotet e femrave ulin deshiren seksuale tek meshkujt, raportoi gjate dites “BBC”.

Shkencetaret e Institutit Weizmann ne Izrael arriten neperfundimin se lotet leshojne nje sinjal kimik, i cili-

ul aftesite nuhatese tek meshkujt.

Nuhatja eshte nje prej elementeve qe ndikojne tek eksitimi dhe seksualiteti. Studimi arriti ne perfundimin se sinjalet ulin nivelet e testosteronit ne gjak.

Kerkuesit tani do te shohin se ēfare efekti kane lotet mashkullore tek seksi i kundert
-








Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 21751, stampe 33 ©


Meemira.com