logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Anjeza Branka, skenat hot me te dashurin ne plazh
Autor Roni - 02 agosto 2010 11:35
  

Ajo nuk ka hezituar asnjehere te beje dhe pranoje gjera qe koleget e saj do t’i fshihnin dhe mbanin sekret sa me shume te mundeshin. Kete e ka bere qekurse u kthye nga Gjermania dhe nisi karrieren muzikore dhe vazhdon me po te njejten menyre edhe sot-

. Nuk e fsheh aspak se pasi i dha fund bashkejeteses me babain e djalit te saj, ka nisur nje lidhje te forte dashurie, te cilen po e jeton me intensitet te plote. Si shume kengetare te tjere, edhe kete sezon veror Anjeza Branka ka nisur turin e saj te koncerteve ne plazhet e Shqiperise. Fotot qe ju sjellim sot jane pikerisht ajo pjese e padukshme e eventeve ku ajo merr pjese.

Pikerisht ne hapesiren mes tyre, gjate dites deti eshte magneti qe e ka thithur ate me te dashurin e saj. Plazh, diell, perqafime dhe poza te nxehta e shfaqin Anjezen ne vende si Saranda, Himara Dhermiu dhe Vlora, ku ajo ka kenduar se fundmi. Kjo tablo verore shoqerohet edhe me nje moment para nisjes se nje prej koncerteve, ku pasi eshte bere gati per te dale ne skene, i dashuri i saj i jep nje te puthur ne mes te gjoksit ne shenje bekimi. Ndersa nuk mungojne edhe momente si me shoqerine, apo edhe nje poze me aktorin e humorit, Ceke beratin. Ajo qe bie ne sy eshte edhe kolori qe ka marre Anjeza ne -

ditet e saj te plazhit, por edhe forma e mire trupore qe ajo gezon si gjithmone. Siē kemi mesuar ne te “Bluetooth”, historia e dashurise per Anjeza Branken ka disa kohe qe ka nisur dhe djaloshi qe jetonte jashte Shqiperise, tashme qe eshte lidhur me kengetaren, duket se ka ne plan te jetoje ne Shqiperi perfundimisht. Aktualisht kengetarja shfaqet ne ekranet muzikore me kengen e saj te fundit, “Tani e di”, ndersa po pergatit edhe nje te re, qe do ta publikoje se shpejti.

Balkan web.
Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 42768, stampe 52 ©


Meemira.com