logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Porn dhe shqip, italianet film porno per Shqiperine e '97-s
Autor E. Ēiloti - 21 novembre 2010 10:47
  

Ideja e nje filmi porn shqip, gjithmone me eshte dukur qesharake.

Ndoshta, sepse, kur mundohesh te perkthesh nga anglishtja ne shqip, ato ēka thuhen gjate akteve seksuale ne filmat pornografik amerikan, perkthimi del me teper komedi se-

sa seksual.

Megjithate, kureshtja gjithmone me ka shtyre (e nese ju tregoni te kunderten e dini mire se jeni duke genjyer) sesi mund te ishte nje film porn ne gjuhen shqipe? Nuk jane shume publike, por filmat porn ne shqip ekzistojne edhe pse amatoresk.

Ne fakt, kane ekzistuar prej shume vitesh e nje nder te paret (mendohet fundvitet '80-fillim '90) eshte ai i njohur me emrin "Ragipi", ne te cilin nje ēift i ri shqiptaresh shfaqen duke kryer marredhenie seksuale per me shume se 50 minuta, ēka zyrtarisht e shnderron "Ragipin" ne filmin e pare pornografik shqiptar te njohur deri me sot.

Ashtu siē e thashe dhe me siper kisha te drejte, me shume se ndjesi seksuale tek e shikoja, filmi me shkaktonte te qeshura me dialogun fantastik apo te thirrurat e vajzes, e cila per 58 minuta nuk ben gje tjeter, veēse ankohet ne ēka mund te jete skena me e merzitshme seksuale qe dikush mund te kete perjetua-

r, apo pare ne jeten e tij.

Fale lidhjeve te forta familjare dhe tradites shqiptare, pjesemarrja dhe realizimi i filmave te tille ne shoqerine tone gjithmone eshte quajtur turp dhe ky eshte fakti kryesor pse ende nuk ka nje film shqiptar porn, por kjo nuk do te thote qe shqiptaret nuk kane deshire te shikojne porn ne gjuhen e tyre.

Kete e tregoi dhe realizimi e shperndarja e qindra videoklipeve amatoreske ne web, te krijuara ne fshehtesi nepermjet celularit apo kamerave te fshehta ne fillim te viteve 2000.

Fale perparimit dhe mundesimit te teknologjise pas viteve '90, jo vetem djemte, por edhe vajzat filluan te publikojne imazhe erotike dhe pornografike ne faqe te ndryshme interneti. Akte seksuale ne shkolle, shtepi, banja publike, midis shqiptaresh apo shqiptare dhe te huaj filluan te shfaqeshin jo vetem ne faqet shqiptare, por dhe ne ato te huaja.

Videot e biznesmenit, Albanian Casanova, treshes kosovare, dy vajzave dhe policit te Pejes, ēiftit ne Durres, ēiftit te moshuar etj., etj., tashme mund te gjenden fale nje kerkimi te thjeshte.

Nga te gjitha videot mesuam diēka...ne seks shqiptaret flasin shume dhe kane humor. Pothuajse ne te gjitha videot, ēiftet shqiptare qeshin me njeri-tjetrin dhe gjithmone flasin.

Megjithate asnjera prej tyre nuk na e ngriti humorin sa videoja "Kosove behu me PDK", ne te cilen nje ēift jane duke kryer seks mbi nje bluze apo peshqir me sloganet e Partise Demokratike te Kosoves, e cila fillon me fjalet "Behu pjese e Partise Demokratike" e vazhdon me nje pershkrim qe na nxori lot nga syte prej te qeshurave. Nje prej momenteve me fiksim eshte kur djali e pyet vajzen "A m'don mua e Hashim Thaēin?" HAHAHA! Vetem nje shqiptar!

Kujdes nga celularet!

Fale tregut ēam, te gjithe mund te blejne nje celular te pajisur me kamera, te cilat jo vetem kryejne fotografi, por dhe video te nje cilesie shume te mire e fale aksesit te internetit ne telefona, ēdo foto apo video mund te jete jo me shume se nje minute me vone ne internet per t'u pare nga e mbare bota. Mungesa e ligjeve perkatese ne Shqiperi kete e ben dhe me te rrezikshme.

Nese ne perendim, veprime te tilla denohen me gjobitje dhe me muaj e deri vite burgim, ne vendin tone ende nuk ekziston nje ligj ekzakt per thyerjen e privatesise nga personat e njohur apo te panjohur nepermjet menyrave te tilla. Rasti me fatkeq ishte ai i Inis Gjonit, nje video e te ciles edhe pse u publikua ne menyre ilegale nuk shpalli fajtor askend, pavaresisht se ishte dhe nen pronesi e me pas u vodh nga objektet shteterore.

Ēfare mund te beni nese dikush ju publikon video apo foto tuajat ne internet?

Rrjetet shoqerore ne internet si Facebook apo MySpace, nga dita ne dite po sjellin humbjen e privatesise se njeriut, por kjo nuk do te thote se ju nuk mund te mbroni veten tuaj. Nese dikush ka publikuar nje foto apo video tuajen, ju mund te luftoni per ta hequr ate nga faqja perkatese dhe te gjeni se kush e ka postuar ate.

Ēdo faqe ka nje lidhje, ne te cilen mund te raportohet diēka e postuar ne te, nese jo, atehere kerkoni per adresen e kontaktit apo Webmaster, te cilit ju mund t'i shkruani ne lidhje me video/foton e postuar duke i dhene adresen dhe titullin e videos/fotos. Mund te marre pak kohe, por ne pergjithesi pas kerkeses, ata e heqin postimin.

Nese doni t'i shkoni deri ne fund. Atehere duhet t'i kerkoni adresen e I.P., nepermjet te ciles ju me vone keni mundesine te gjeni se nga cili vend (kompjuter apo celular) eshte postuar videoja.

Mjafton te shkoni tek adresa www.Whatsmyipaddress.com dhe te vendosni ne kuti numrin e I.P., qe ju eshte dhene. Ketu do te keni mundesine te gjeni qytetin dhe kompanine nga e cila personi qe ka publikuar video/foton tuaj, merr sherbimet e internetit.

Pas kesaj, mund t'i drejtoheni me problemin tuaj kompanise, e cila mund t'ju jap adresen dhe emrin e sakte. Pasi te keni mbledhur te gjithe kete informacion drejtojuni objekteve perkatese per te vendosur padine.
Italianet, nje film porno per Shqiperine

Titullohet Fuga Dall'Albania (Arratisje nga Shqiperia) dhe eshte nje film pornografik italian me regji te Mario Salieri i realizuar ne 1998 dhe fitues i 5 ēmimeve ne "Festivalin e Kinemase Erotike" te Brukselit. Ne te tregohet historia e Helenes, e cila pas keqtrajtimeve te babait arratiset drejt Italise, ku fale nje mikeje gjen pune si sherbyese ne nje familje te pasur italiane ne Florence.

Aty fillojne dhe aventurat e saj seksuale. Pasi meson se ish i dashuri ne Shqiperi i ka vrare te atin, ajo me ne fund kthehet ne vendlindje ku e pret po e njejta aventure. Pavaresisht se filmi bazohet ne nje ngjarje shqiptare, te gjithe aktoret jane te huaj dhe vetem njeri eshte shqiptar. Emri i tij eshte Enio Teodori ne rolin e Nadirit.

Shqipet qe pozuan lakuriq

Anila Resuli - ishte nder te parat femra shqiptare, te cilat pozuan lakuriq ne shtypin e huaj. Teksa punonte ne Itali, me deshiren per t'u bere modele dhe poete e ardhshme, Anila habiti gjithe shqiptaret kur ne faqet e revistes se njohur italiane "Panorama" pozoi lakuriq per lexuesit italiane.

Darija Milanoviē - Vajza me origjine shqiptare nga babai, arriti famen ne Kroaci, kur pozoi lakuriq per edicionin kroat te revistes se njohur "Playboy". Qe atehere, ajo eshte shnderruar ne nje prej emrave me te njohur te pasarelave kroate.

Sara Lleshi - Ka perfunduar studimet ne Maqedoni per gjuhen franceze, por ka zgjedhur nje tjeter karriere per te ardhmen e saj. Ne nje menyre Oh la la! Miss Maqedonia 2004, ka pozuar per edicionin slloven te revistes "Playboy".

Lorena Ēika - Nje tjeter shqiptare ne Itali qe shfaqet ne revistat erotike me imazhe nudo. Lorena e larguar nga Tirana kur ishte ende adoleshente, duket se ka gjetur menyren me te shpejte per t'u futur ne boten e spektaklit italian. Kjo levizje e saj ka funksionuar, kur pak pasi fotot e saj jane publikuar, arriti te depertoje ne studiot e RAI.
(www.gazetashekulli.com)
Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 195970, stampe 58 ©


Meemira.com