logo meemira.com

Original news    English    Italian    Albanian   

Graciano e nis diten me thashetheme (Dita 25)
Autor Arsen - 14 marzo 2012 19:53
  


Mesdita ka mberritur dhe banoret vazhdojne te flene. I pari qe zgjohet eshte Edgari. Pas puneve te tij personale, Edi del ne oborr dhe mahnitet nga pamja e shtepise ne kete dite feste. Pas Edgarit kane filluar te zgjohen edhe banoret e tjere -

nje e nga nje.
Ne dhomen e gjumit ndizen dritat dhe Vellai i Madh vendos muzike ne sfond. Keshtu pa Edgarit fillojne te zgjohen edhe pjesa tjeter e banoreve. Ata ndersa merren me punet e tyre te mengjesit, dalin ne oborr dhe shohin se aty pamja qe u ofrohet eshte e mahnitshme. Big Brother e ka shnderruar oborrin ne nje livadh te bukur pranveror, plot me lule shumengjyreshe, ashtu siē i shkon per shtat Dites se Veres. Banoret dalin per te shijuar kafene e mengjesit, nen rrezet e ngrohta te diellit dhe te rrethuar nga zbukurime te shumta.
Banoret nisin bisedat e tyre te para edhe ne kete dite feste ku nuk mungojne thashethemet qe ne mengjes. Graciano duke pire kafene bashke me Klaudja fillon qe te beje thashetheme per Genten, Franēesken dhe Lorenen. Ndersa ai shan Genten dhe Franēesken per ne lidhje me debatet e nje dite me pare, Klaudja e mbeshtet ne mendimet e tij.
Graciano i thote Klaudjas se ai pati edhe nje debat me Lorenen, per shkak te reagimit te banoreve te -

tjere kur ai zbuloi shenjen qe ajo i kishte lene ne qafe. Graciano thote se i vjen inat qe Lorena eshte e mire me te gjithe dhe se tij i ka ngelur hatri mbreme pasi ai i bente me shenje qe ajo te futej ne debat e ta mbeshteste, por Lorena nuk e beri nje gje te tille.

Burimi: Top Channel
Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 49651, stampe 15 ©


Meemira.com